Sayfa 284/292 İlkİlk ... 184234274282283284285286 ... SonSon
Arama sonucu : 2330 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1. netaş ile aynı ligde gösterilsekte ben aynı ligde görmüyorum 10 yıl önce olabilir ama şu dönem karel ile netaş klasman farklı bence...özellikle karelin otomotiv sektörüne ağırlık vermesinden sonra farklı bir lige adım attı...netası alctel kront ile kıyaslamak lazım...

2.  Alıntı Originally Posted by Hasan Kürşad Yazıyı Oku
    Şirketin yatırımcı ilişkileri açısından eksiklikleri bir tarafa, kısıtlı bilgi akışına rağmen pek çok olumlu beklenti var, bu kadar büyük beklentileri olan bir kağıt niye bu kadar baskılanır diye düşünüyorum, kendimce sizin anlattığınız örneklere benzer tecrübelerim var ve bendeki sabır nedeniyle doğru pozisyonda kalmayı başardım, mesela bölünmemiş fiyatla 180 TL maliyetli Bosch fren hisselerimi o kadar baskıya rağmen tuttum ve kağıt nerelere geldi ortada, Karel de çok daha büyük potansiyel var ve baskıların önemli bir kısmının kasıtlı olduğunu düşünüyorum, ne idüğü belirsiz bir sürü şirketin nasıl ralli yaptığı ortada, spek istese kap eksikliğini falan takmaz uçurabilir ama kafasındaki bir zamanlamayı bekliyoruz gibi görünüyor
    bendede 360 maliyetli kstur var 10 bine dayandı satmadım...bu aralar sağlam dayak yesekte satmıyacağım...sabırlı olmak psikolojiyi iyi yönetmek çok önemli...kstur öyle bir yükseldi ki inan satmayı düşünmeye fırsat vermedi şimdide satmıyorum...

3. karelin 35-40 tl bandında olması gerekirdi şu ortamda tabelada yazan fiyat şaka gibi...kimiside diyor çok borç var 200 milyon zarar var bu fiyatlar bile pahalı tabi yersen...

4. iyi malı kötü zamanda alacaksın iyi zamanda satacaksın ters hareket yapman lazım...

5.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    bendede 360 maliyetli kstur var 10 bine dayandı satmadım...bu aralar sağlam dayak yesekte satmıyacağım...sabırlı olmak psikolojiyi iyi yönetmek çok önemli...kstur öyle bir yükseldi ki inan satmayı düşünmeye fırsat vermedi şimdide satmıyorum...
     Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    karelin 35-40 tl bandında olması gerekirdi şu ortamda tabelada yazan fiyat şaka gibi...kimiside diyor çok borç var 200 milyon zarar var bu fiyatlar bile pahalı tabi yersen...
     Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    iyi malı kötü zamanda alacaksın iyi zamanda satacaksın ters hareket yapman lazım...
    Yatırım anlayışım açısından benim gibi birini görmek güzel Sayın Wiper 👏 👏 👏

6. Ben hala bir zamanlar yapılan ortak satışının ve ÖNCÜnün çağrı fiyatı ile amaçlanan hedefe ulaşamadıkları için bu baskının olduğunu düşünüyorum.
    O zamanlar bir hedefleri vardı ama başaramadılar bu nedenle bu iş buralara kadar geldi diye düşünüyorum.
    Hatırlarsınız o zamanları sanırım.
    İlk zamanlar 3 mühendis kardeş hisselerini satmışlardı, sanırım ilk bedelli sıralarıydı sonra doğan holdingle birleşme zamanında da öncü grubu çağrı fiyatları falan yayınlamıştı ki o zamanki işlem gören değerin epey bi altındaydı bu çağrı fiyatları.
    Ez cümle o zamanlardan kalan bir karın ağrısı var gibi geliyor bana.

7. Şirketin değişik ve stratejik faaliyetleri varken borç harçla katma değeri olmayan yeni yatırımlar yapması yanlış, finansallarına katkı sağlayacak yatırımlara tabi ki evet ama dünya kadar istihdam yapıp kar olmayan sektörleri bırak, son bir şirket aldı sonra onu da şirkete katmaya karar verdi, nedir bu mantık arkadaş, kendi bünyende kursaydın bedavaya gelmez miydi, çok mu paranız var. Savunma sanayi, yapay zeka, oto elektroniği, iletişim, bulut vs. ağırlık ver yeter.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. Bir hareketlen de yaşadığından emin olalım aslanım, Netaş gibi kazaran kar açıklarsan kanatlacağını biliyoruz zaten ama bu fiyatlardan değil tabi ki.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 284/292 İlkİlk ... 184234274282283284285286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •