Sayfa 281/292 İlkİlk ... 181231271279280281282283291 ... SonSon
Arama sonucu : 2330 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1.  Alıntı Originally Posted by Hasan Kürşad Yazıyı Oku
    Bir kere de yangının hasarı ile ilgili kap açıklanmadan önce hisse sert satılıp kapanış sonrasında kap gelince sızıntı olabileceğini bunun suç olduğunu tedbir alınması gerektiğini de yazdım, yine kısa zamanda dönüş oldu ve Uğur Bey kap sızmasın diye haberi kendisinin yazdığı ve kapanış sonrası ilgililere verdiğini, konuyu araştıracağını böyle bir şeye izin vermeyeceklerini belirtmişti , üstteki mesajımda yazdığım gibi sorunları ve talepleri şirkete yağdırmalıyız, Karel de yıllardır hiç olmadığı kadar iletişme açık ve gayretli bir yetkili var, emin olun bazı cevaplar almak mümkün olacak ve zaman içerisinde bu sıkıntı ortadan kalkacaktır
    hasan bey 2023 için 7,5-8 milyar ciro beklentim var...2023 yılında şirket kaç tane iş anlaşması kapı atmış....veya 2024 ilk çeyrek kaç iş anlaşması kap atmış yok....bir tane 24 milyon dolarlık iş anlaşmasını paylaştılar bu yıl başka ne yapıyorlar allah kerim..haberleri ben bilemem uğur bey biliyorsa paylaştıracak sorumlu oysa...bu bir kültür malesef karelde bu kültür oluşmamış kobi şirket gibi bir anlayış hakim hala büyüdüklerinin farkında değiller...

2. uğur beye şunu sormak lazım bu şirketi doğan holding değil koç holding alsaydı hisse böyle alçaktan sürünürmüydü şu haliyle isim değişikliği olsaydı...daha olumlu olurdu çoğu yatırımcı benim gibi düşünüyor o zaman bir yerde yanlış var kendilerini eleştirsinler biz nerede yanlış yapıyoruz diye...koçun özelliği ne yatırımcıdan bilgi kaçırmıyor karını paylaşıyor...kazan kazanı benimsedikleri için yatırımcı fiyata bakmadan alıyor nasıl olsa temettüler ile maliyet sıfırlanır beklentisi oluyor...

3.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    dediğim gibi bizi bedelli zamanı hatırlıyorlar onun haricinde gereken kişiler bilgiyi gayet iyi alıyor bizde iş işten geçtikten sonra öğreniyoruz bizi ciddiye alan yok... yatırımcı konusunda ayrım var ben öyle düşünüyorum...
     Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    hasan bey 2023 için 7,5-8 milyar ciro beklentim var...2023 yılında şirket kaç tane iş anlaşması kapı atmış....veya 2024 ilk çeyrek kaç iş anlaşması kap atmış yok....bir tane 24 milyon dolarlık iş anlaşmasını paylaştılar bu yıl başka ne yapıyorlar allah kerim..haberleri ben bilemem uğur bey biliyorsa paylaştıracak sorumlu oysa...bu bir kültür malesef karelde bu kültür oluşmamış kobi şirket gibi bir anlayış hakim hala büyüdüklerinin farkında değiller...
    Karel de 2016 yılından itibaren kesintisiz yatırımcıyım yıllarca hiçbir mailime cevap alamamıştım, taki yeni finans müdürü atanana kadar, Aralık ayından itibaren ufak tefek te olsa bazı konularda sorular sorup cevaplar almaya başladım, ben de küçük yatırımcıyım yıllar içinde lotumu epey yükselttim ama öyle şirketin dikkate alacağı miktar asla değil

Karel de herkesi rahatsız eden şirketin yatırımcı ilgisini çekmesini engelleyen sorunlar bu yazdıklarınız zaten, dediğiniz gibi Karel de bu kültür hiç yok bunu değiştirmek te öyle bir anda pek mümkün değil, ben de bu sorunları şirkete herkes yazsın şirketi zorlayalım, değiştirmek için hızlı davranmalarını sağlamaya çalışalım diyorum,

4. 9 aylık bilançoda 650 milyon net faaliyet karı açıklayıp 200 milyon net dönem zararı yazdıran sorumluları şirketten uzaklaştırmak lazım...birileri yoğun çalışıyor uğraşıyor ama bazı iş bilmezlerin yüzünden sonuç facia...920 milyon finansal zarar nedir arkadaş bakkal mı yönetiyorsunuz...Bu tam bir öngörüsüzlük plansızlık sonucu olan bir durum...

5. şirketler büyüdükçe yönetici kaliteside artmalı yoksa yüzüne gözüne bulaştırır işleri böyle...küçük şirketi yönetmekle büyük şirketi yönetmek aynı değil aynı mantık yürümez....adam kendi üniversitesinde kendi yöneticisini niye yetiştiriyor bunun için...öyle her önüne gelen ile çalışmıyor..

6.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    9 aylık bilançoda 650 milyon net faaliyet karı açıklayıp 200 milyon net dönem zararı yazdıran sorumluları şirketten uzaklaştırmak lazım...birileri yoğun çalışıyor uğraşıyor ama bazı iş bilmezlerin yüzünden sonuç facia...
    Kasım ayında finans müdürünün işine son verilmişti, gerekçeyi tam olarak bilemeyiz ama çok büyük ihtimalle bu beceriksizlik nedeniyle işine son verildi bence

7. hasan bey bende 10 a yakın hisse var amiralim karel....istesem çok daha fazla lot alırım ama almıyorum...sebep güvensizlik...onun yerine başka hisse alıyorum...yöneticiler kurt olmalı...yeni halka arz olan teknoloji şirketi birkaç eski şirket yöneticileri tam bir kurt çıktı onları örnek alabilirler...özellikle reeder agrot link kfein vbtyz miatk yöneticilerini...

8. fuarlara katılıyorlar gezmeye mi gidiyorlar hiçbir anlaşma olmuyor mu bir fotoğraf paylaşmakla olmuyor...

Sayfa 281/292 İlkİlk ... 181231271279280281282283291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •