Sayfa 459/489 İlkİlk ... 359409449457458459460461469 ... SonSon
Arama sonucu : 3906 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: Eskidenn ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12
    ..........

Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12

Suadiye Plajı, Bostancı, Küçükyalı 30'lar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292

Suadiye Plajı, Bostancı, Küçükyalı 30'lar
    Nereden nereye,70 yıllarda Kartal çamur çorak içindeydi,bostancı tarlamsı bir yerdi sahil tarafı,üstü zaten kayalıktı,suadiye düzlüktü,suadiyede çok tanıdık Giresunlu vardı,Arnavutköyde öyleydi kuru çeşme arası,büyük amcama dedem mecidiye köyden arsali bir ev almıştı,kendisi hiç bir şey yapmamıştı bağıştan başka,ama faizciydi o zamanın şartları öyleymiş zenginsen vereceksin birşeyler karşılığında,öldüğünde çoğu alanlarda kaldı,can yakmazdı,öyleya millyarlarca dolarlık araziler bağışlamış ülkeye babamın malı bana yeter demişti ölene kadar tek yer almamıştı,amcamlar ısrar ettiğinde nankörler malım yetmiyormu derdi,zaten cimriydi,o kadar bağış yap peşinden cimri ol,Giresunun tepe zenginlerindendi herkese para vermiştir vs neyse,peşinden 42 verese olduk şehrin orta halli vatandaşı olduk,dağlarda ne kadar ayı varsa şimdi şehirli oldu,savaş yıllarında osmanağa asker toplarken hep dağlara kaçmışlar savaşa gitmeyelim diye,dağlara kaçanlar benim kitabımda vatan hainidir,cephede savaşanlar merkez ve kazaları köylülerdir,rte zamanında inşaat tavan yaptığında şehir etrafında ne varsa toplayıp bina yapmıştır,hepside RTE'cidir,çevremiz betonlar tarafından çevrilmiştir onlar tarafından,başka illerde vardır elimizde ama onlar az sayılır,ah dedem derim bazen senin neyine bağış yapmak,bu millet nankördür gözü kördür,rahmetlinin istanbulun 10/1 kadarını almaya gücü vardı zamanında,şimdi tek daire bile alamıyorsun iyi bir yerden,suadiyede 40-50 milyon olan yerleri biliyorum belkide daha fazla,tanıdıklarım benimle dalga geçiyor şimdi bizim yanımızda civciv oldunuz diye,bende ne yapayım asil,asildir diye geçşitiriyorum zaten ömrümüzde pek kalmadı elde kalanlar bana yeter paylaşım için teşekkürler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292

80 sonlarında bende aynisi vardı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
    ...................
    Özal özelleştirmeyi patlatan adam olup SSK'yı batıran adamdır çivi çakmamıştır sadece sökmüştür,dış yardım almadan emekçinin birikimi olan SSK mallarına çökmüş fırsatçı çevresine parasını dağıtmıştır aldığı paralarlan toz oluşlardır ödeme bile yapmamışlardır,geberik özal SSK'yı batırmıştır evren ile,bunun devamı RTE'dir o ülkeyi hep batırmış olup fonları bile sıfıra indirmiş merkezin rezervi eksi 70 milyara inmiş olup ülkenin 500 senelik geleceğini çalmıştır sadece kendi ve çevresi zengin olmuştur,milleti kandırmasını es geçtim,gideceği yer zaten ebedi cehennemdir,hani bazen insan birden ürperirye işte o zaman biri feci şekilde ruh enerjisi eziyet görürdür,enerji boyutunu devamlı belirtirim bütün canlılar biri,biriylen bağlantılıdır,bizlerde enerjinin kollarıyız her enerji birim kolları ana enerjiye bağlı olduğunda ister kötü,ister iyi olsun hep ona iletilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12

Eskiler güzeldi

Güzel yazılarınızı Holografik Evrende de görmek istiyoruz Sn Refaba

Duhul
    Feb 2017