Sayfa 19/55 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 439 madde; 145 - 152 arası.

Konu: GEDZA - Gediz Ambalaj

1. Bakalım 26 altina verecekler mi güçlü destek bölgesi..

2. Pandemi vb buyuk krizlerde dip olarak 5 fklari gordu bu hisse kimse secim zamani gormez diyemez sanırım. Bu kadar dusururlerse fonlar kylar ve bir suru mal toplanacağını eminim biliyorlardir. O yuzden ben 22-23 tl altini görebileceğini düşünmüyorum. Usd grafikte trend altina sarkti umarim toparlanir altta 1.23 (23.35) usd destek var 1.40 usd (26.57) üstünde kapanış gelirse buralar dip olarak kalabilir.

3. 2021 de 126 ml ciro 2022 de 308 ml ciro 2021 de en dusuk 15 tl goren hisse 2.5 kat ciro ile düşsün 20-22 tllara da firsat versin bakalım.

4. Gedza ne ayak batiyormusun yoksa vampir kılıklı spek ve patronlar ucuzdan mal toplamak için ayağımı basiyorsunuz
    Ne yaparsanız yapın bu gedza buraları değil çok daha yukarılara hak etmekte
    Küçülen şirket değil büyüyen şirketi bu duruma düşürenler utansın
    . Nokta ytd

5. Bir zamanlar gedza martı gibi ucuranlar vardı şimdilerde kimsecikler kalmamış bir zamanlar söylemiştim sandığın dört köşesinden yirmilik çiviyle civiledim sabir diyorum .sanki gedza zarar açıklamış gibi aşağı basan vampirlere sesleniyorum bu tahtada oyun yapmayın bu tahta patlamaya her zaman hazırdır.nokta nerede eski dostlar.ytd.........nokta

cemal bey bizde buradayız yazmasakta...bol şans..

7.  Alıntı Originally Posted by Cemal190757 Yazıyı Oku
    Bir zamanlar gedza martı gibi ucuranlar vardı şimdilerde kimsecikler kalmamış bir zamanlar söylemiştim sandığın dört köşesinden yirmilik çiviyle civiledim sabir diyorum .sanki gedza zarar açıklamış gibi aşağı basan vampirlere sesleniyorum bu tahtada oyun yapmayın bu tahta patlamaya her zaman hazırdır.nokta nerede eski dostlar.ytd.........nokta
    Cemal Bey, bizde altı yıldır buradayız merak etmeyin. Artık burada fazla yazmıyorum çünkü yatrımcı olduğum için fazla bir anlamı yok.Kısa bir değerlendirme yapayım. Son iki yıldır ki hareketi bana 2018-2019 yıllarındaki baskılanmış dönemi hatırlatıyor.Biliyorsunuz o baskılama döneminden sonra 17 katlık bir yükseliş yapmışdı. Bence yine aynısı olacak gibi...
    Bu tip sığ hisselerin kaderi böyledir. Yıllarca baskılanır ve ardından büyük yükselişler olur. Son iki yıldır kapasite artışı sağlayacak ve maliyet düşürecek ( yeni bina, makineler ve GES ) yatırımlar bitmek üzere. Son bilançoda finansal borçları % 20 seviyesine düşürmüş. Bundan sonra finansal giderler iyice azalacak ve net karın artmasına katkı sağlayacakdır.
    Bürüt kar marjı % 38 dan % 31.8 e düşmesinin nedeni geçdiğimiz yıl yükselen hammadde maliyetleri ve yükselen enflasyondan dolayı giderlerin çok artması. Bu sene bence Bürüt Kar Marjının tekrar yükselerek ( yeni makineler ve GES yatırımı nedeni ile )Faaliyet Karı ne Net Karın tatminkar bir artış yapacağını tahmin ediyorum.

Sonuç olarak en kötü ihtimalle 2023 yılında benim tahminim 500 milyon TL ciro ve % 25 kar marjı ile 125 milyon TL civarı net kar getireceğini tahmin ediyorum. Yeni makinelerin ilk çeyrekde devreye girmesi ile ciro ve karlılığa nekadar katkı yapacağını 3 ve 6 aylık bilançolar geldiği zaman göreceğiz ve ozaman yıl sonu için daha net tahmin yapacağız.Biz hisse fiatına değil şirkete ortak olduğumuz için fiat hareketlerinden etkilenmiyoruz ancak belli fiatlara çıkdığı zaman( özellikle bilanço gelmeden önce ) sat al yaparak lot adedini artırmak gerekiyor( ben yıllardır öyle yapıyorum ).

Tüm yatırımcı dostlara bol kazançlar dilerim.

8. Maşallah pandemi de 9 dan 4.5 -5 tllere düşmüştü ona yaklaştı düşüş toplamasi o donemki kadar kolay olmayacak bence ama biz toplariz o zaman yapacak bisey yok 2021 dibini gorecek hali yok heralde gorurse de hayir demem sahsen iyi firsat veriyor.

Sayfa 19/55 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •