Sayfa 55/55 İlkİlk ... 545535455
Arama sonucu : 440 madde; 433 - 440 arası.

Konu: GEDZA - Gediz Ambalaj

1. Gedza 2023/9 Aylık Konsolide Bilanço Gelir Tablosu Değerlendirmelerim...

SONUÇ :

2023/9 Aylık Bilançonun Gelir Tablosunu geçen senenin aynı dönemine göre değerlendirdiğimizde satışlardaki düzenli artışın devam etmesi (satış artış aranı enflasyonun altında kalmasına rağmen ) ve özellikle satışların maliyetlerindeki artış oranı ( % 69.2 den % 63.5 a) düşmesi, Bürüt Karın da % 66.6 artmasına neden olmuşdur. Ayrıca Faaliyet Karında % 89 luk artış göstermesi Net Karında geçen sene aynı döneme göre % 65.5 luk artış göstermesine neden olmuşdur.

Bu sonuçlara göre 2023/9 Aylık Bilançonun Gelir Tablosunu beğendim. Kambiyo Karının geçmiş yıllara göre düşmesi ve Esas Faaliyet Karında istikrarlı artmaya devam etmesini beğendim. Gelecek dönemler için özellikle yatırımlar bittikden sonra yeni fabrika binası tam kapasite devreye girince yüksek Esas Faaliyet Karlarının ( EBİTDA )geleceğini tahmin ediyorum.

Önemli olan bir şirketin Esas Faaliyet Karı Diğer Faaliyet Karından herzaman yüksek olması gerekir. Şirketlerde sağlıklı olan büyüme bu şekilde olur.Diğer Faaliyet Geliri ile sürekli büyüme olmaz, ancak belli dönemlerde olur oda sürdürülebilir değildir.

Bu neden ile Gediz Ambalaj yatırımlarını hızla bitirip özellikle SATIŞLARINI ve dolayısıyla Esas faaliyet ( EBİTDA ) karını hızla artırmaya başladığı zaman gerçek bir büyüme trendine girecekdir. Buda biraz zaman gerektirdiğinden hisse fiatı üzerinde baskı oluşturmaktadır. Bu seneki büyümesi biraz yavaş olmaktadır.Nedeni ise ana tedarikcisi olduğu şirketlerin iç ve dış pazarlarındaki daralma olması nedeni ile dir. Bu neden ile şirketin ihracat oranı % 32 lerden % 21 lere düşmüşdür. Buna rağmen şirket sürdürülebilir karlılığını istikrarlı bir şekilde devam ettirmeyi başarmışdır.Beyaz eşya , Cam ve Demir Çelik sektöründeki büyümeğe başlaması ile GEDZA nında yeni fabrika ile ciro ve karlılığını hızla artırmaya başlayacağını tahmin ediyorum.İştiraki olan GEDİZ PLASTİK hızla büyümektedir. Önümüzdeki süreçde bu şirketi halka arz edeceklerini tahmin ediyorum. Yatırımların ( özellikle otomotiv sektörüne yönelik yanmaz ESD li parçaların üretilme süreçlerini dikkatle takip etmek gerekir ) bu şirketin üzerinden olması bende bu düşünceyi doğurmuştur.

Benim naçizane değerlendirmelerim böyle. Biraz kısaltarak dilim döndüğünce şirketin gelecek dönemler için fotoğrafını çekerek yorumlamaya çalışdım. Umarım önümüzdeki dönemler için yatırımcı dostlara faydalı olur.

Tüm yatırımcı dostlara saygılar sunar bol kazançlar dilerim...
    Son düzenleme : elliot41; 17-03-2024 saat: 11:24.

2. Yanmaz parça konusu uzun yıllardan beri var.Acaba ne zaman üretimi olabilir,bir açıklama veya bilgisi olan var mı?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Eliot .dostum çoktan ber yazmadığın için seni merak etmiştim sag ve saglikli olduğuna sevindim her sey kalbinden gectigi gibi olsun.beni sorarsan sağlığımız yerinde çok tessekur ederim insaallah 12 aylik bilancomuz iyi gelir bir analizde o zaman bekleriz.kendine iyi bak mutluluklar seninle olsun .kal saglicakla.ytd

4. Tüm yatırımcı dostların bayramını kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Yorumlarınız için çok teşekkürler sayın Elliot41
    https://youtu.be/N_RRxJLywZ4?si=cqNfrclaAG8LCvLo
    Ben de ocak.ayindaki ropartaji atayım
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

mart+nisanda bofa 700 bin lot malı toplayıp citiye devretti. yabancının milyon lot üzerine çıkmasını hayramı yormalıyım bilemedim.

7. Gedos fk si ucuzlar arasında sen ne ayaksin gedos.ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Cemal190757 Yazıyı Oku
    Gedos fk si ucuzlar arasında sen ne ayaksin gedos.ytd
    Enflasyon muhasebesi ayagina bilanco kotu gelecek ve son bir duzeltme ile mal toplanacak bence... Fk da 16-20 arasi olabilir son ceyrekle birlikte diye düşünüyorum. Yoksa bu kadar baskilanmazdi heralde

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 55/55 İlkİlk ... 545535455

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •