Sayfa 53/55 İlkİlk ... 3435152535455 SonSon
Arama sonucu : 440 madde; 417 - 424 arası.

Konu: GEDZA - Gediz Ambalaj

1. Yatırımcı dostların kandiliniz kutlu olsun sagliklar dilerim

2.  Alıntı Originally Posted by Cemal190757 Yazıyı Oku
    Yatırımcı dostların kandiliniz kutlu olsun sagliklar dilerim
    sağolun cemal bey sizinde kandiliniz kutlu olsun...

3. Eliot dostum çoktan ber görünmüyorsun gedza yi terimi ettin gedzada beklenti bittimi gedzanin blancosu nasil gelir
    Gedzada isler yolundaki bir zamanlar yazan çizen vardı bende cali arkasından akipteydim .herkes ya sattı yada borsay veda ettiler .Eliot dostum burayı okuyorsan bir slm.gonxer yeter her sey gedza değil
    Slm.lar saygılar tabi benim gibi filmin sonun kadar takip eden varsa hepsine slm.lar...ytd

4. Cemal abi sıkıntı yok burdayiz ses cikarmiyorum ben toplamaya devam ediyorum artik ucuz kalması işime geliyor. Hisse bir 45-50 tllara gelsin buralar dolusur ileride..

5. cemal bey herkes bekliyor merak etmeyin buralardan satacak lotumuz yok..

6.  Alıntı Originally Posted by ahmet kaan Yazıyı Oku
    Cemal abi sıkıntı yok burdayiz ses cikarmiyorum ben toplamaya devam ediyorum artik ucuz kalması işime geliyor. Hisse bir 45-50 tllara gelsin buralar dolusur ileride..
    Ahmet kardeşim sen ve viper dostlarım kardeşlerim hep buradasınız.sizi seviyorum.ben özellikle Eliot dostumun uzunca suredir yazmadı yazmasın canı sağ olsun onun burada varlığı bizlere rahatlık veriyordu sagmi sag ise iki satir neden yazmaz bu olayın bu yanındayım.burayi okuyorsa bir slm.versin yeter.neyse saglicakla kalin gedzada kalmiy a devam..ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Cemal190757 Yazıyı Oku
    Ahmet kardeşim sen ve viper dostlarım kardeşlerim hep buradasınız.sizi seviyorum.ben özellikle Eliot dostumun uzunca suredir yazmadı yazmasın canı sağ olsun onun burada varlığı bizlere rahatlık veriyordu sagmi sag ise iki satir neden yazmaz bu olayın bu yanındayım.burayi okuyorsa bir slm.versin yeter.neyse saglicakla kalin gedzada kalmiy a devam..ytd
    Merhaba Cemal190757 dostum. Naılsın iyimisin, umarım iyisindir.Uzun zamandır yazmıyorum. Gedzada yatırımcı olduğum için şirketin fiatından ziyade faaliyetlerine odaklandım .Bu neden ile günlük fiat hareketlerine bakmıyorum. Genellikle şirketin büyümesine odaklıyım.Gedzayı asla bırakmam.Çünkü onun ile birlikteliğimiz 2017 den beri devam ediyor.Bebekliğinden beri onu büyütmeğe çalışıyoruz. Bu süreçde 3 kere yavrulamasına şahitlik ettik. Bence kimyasal ürün sektörünün en ucuzlarından. Borsadaki birçok şirkete göre EBİTDA ( fAVÖK ) bazlı değerlemeğe göre çok ucuz ( yatırım tavsiyesi değildir )şuan.

Sizin vesileniz ile tüm yatırımcı dostlara saygılar sunar, 9 aylık bilançosuna göre ( yakında 12 aylıklar gelecek )kısa bir değerlendirme yapayım.
    Son düzenleme : elliot41; 17-03-2024 saat: 08:59.

8. Gedza 2023/9 Aylık Konsolide Bilanço Gelir Tablosu Değerlendirmelerim...

2023/9 Aylık satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre % 41.8 lik bir artış olmuşdur. Satışların enflasyonun altında olmasını olumsuz olarak değerlendiriyorum ancak sektöründe yoğun rekabetden dolayı fiat artışlarını ürünlere hemen yansıtamaması satış anlaşmalarını yıllık yapması,iç piyasada ve ihracatda beyaz eşya şirketlerinin ihracatı yavaşlaması , enflasyonun artmaya devam etmesi nedeni ile birim maliyet artışlarını ürün fiatlarına hemen yansıtamamaktadır. Buda satış artış oranının enflasyonun altında kalmasına neden olmuşdur. Satışların maliyeti ise geçen sene aynı dönemde % 69.2 iken bu sene 9 aylıkda % 63.5 a düşmüşdür. Maliyetlerin düşmesinde Geri Dönüşüm Tesisinin tam kapasite çalışarak ucuz hammadde sağlaması , Şirketin dünyada PP hammadde fiatlarındaki dalgalanmayı önceden görerek hammadde stok kontolünü iyi yapması ve son olarakda maliyet düşürücü yapılan yatırımların 8 GES ve Yeni makinaların üretime katılması ) sonucunda maliyetlerde ( % 69.2 den % 63.5 ) düşüşler olmuşdur. Bu maliyet düşürücü operasyonlar dövizdeki yükselişe ve hammdde fiatlarına ve yüksek enflasyona rağmen şirket sektörde rekabetci fiat politikası ile satışlarını ve karlılığını artırması, şirketin ne kadar iyi yönetildiğinin bir göstergesi olarak değerlendiriyorum.

Sayfa 53/55 İlkİlk ... 3435152535455 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •