Sayfa 12/284 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 2269 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Müzik ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12
    Esskiler iyidirr ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Esskiler iyidirr ...
    Mesela bunun gibimi
    https://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88

Elvis müzik standartına bir ilke imza atarak Rock tarzı müziklen çığır açarak slov müziklerin tahtını sallamıştı...en sevdiğim şarkısıda

in the ghetto...şarkı biraz slovdur,Rocka göre...1977 Austos ayında obezden kalp krizi geçirmişti,ben dahil çoğu arkadaşlarımız şok olmuştu ölümüne,sanırım şöhret ipin uçkurunu kaçırtmıştı ona...zaten ondan sonra çoğu mizik stilleri onun yolundan gitmişti...En sevdiklerimden biriside Pink Floydu,elektronik senfonik müzik yaparak doğanın seslerini müziğe katarlardı,şu an onların klübüne üyeyim hala,onlarında en sevdiğim ilk şarkısı Money
    https://www.youtube.com/watch?v=-0kcet4aPpQ
    sonuncusuda
    https://www.youtube.com/watch?v=BGBM5vWiBLo

...evimde yüzlerce,binllerce plak ve kaset mevcuttur,makaralı bantlarda var,ama bant metallerinde bozulmalar mevcut,çoğu plaklar orjinaldir,benim oğlan Bebekte yönetmen,baba gel bunları satalım diyor açık artırmada,ben öteye postalandıktan sonra ne yaparsanız yapın diyorum...gençliğimde 100 sanatçının ismini dakikalar içinde sayardım !!!
    in the ghetto Elvis
    https://www.youtube.com/watch?v=2Ox1Tore9nw

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12

Çook beğendiğim kültleri bir kaç kez izlemek gibi bir huyum var,
    bu film hariçç ...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,080
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Mesela bunun gibimi
    Yaş itibarıyla sanırım 70 ve sonralarını tercih ediyorum, önceleri bana pek hitap etmiyor Sn. Refaba ...
    Önceleri fazlasıyla "metal" ağırlıklı başlasamda bu merak uzun dönemde sonraları modern jazz'a döndü, sanırım buda normal ...
    Birazda müzik kulağı var ritm severim, kendi kendime bass ve arada bulursam davul tımbırdatırım ama notasız falan ...
    Bu arada HiFi cihazlarada merak var tabi ve kullandığım set hala 91 yılında kendi yaptığım kolanlar, pek kullanmasamda 91 Eq ve Amp ...

Müziğe dönersek 70'lerin Türkçe sözlü hafif batı müziklerinin apayrı bir yeri var ama asıl ritm merakımdan olacak, funk D&B özel merak, bunlar birde jazz'la birleşirse (ki son dönemlerdeki çeşitlilik sağ olsun her şeyi bulmak mümkün) daha bi tadından yenmez oluyor

Bunun dışında Lounge, Chill + Elektronik alt yapılı ama muhakkak jazz içerikli müzikler tercihim rak ve bluzdan zaten vaz geçilmiyor, dinlerken hala rtim sayarım gelende'de (iyi parçalar için) zillerdir bu ...
    Farkında olmayanlar için eklemek isterim; İyi baterist zilleri iyi kullanandır ama grubun bassçısı iyi olmazsa bateristin düzeyini anlayamazsınız (neyse bana görede öyle olabilir, ukalalık yapmimm)

Konular uzun konuş konuş bitmezz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Yaş itibarıyla sanırım 70 ve sonralarını tercih ediyorum, önceleri bana pek hitap etmiyor Sn. Refaba ...
    Önceleri fazlasıyla "metal" ağırlıklı başlasamda bu merak uzun dönemde sonraları modern jazz'a döndü, sanırım buda normal ...
    Birazda müzik kulağı var ritm severim, kendi kendime bass ve arada bulursam davul tımbırdatırım ama notasız falan ...
    Bu arada HiFi cihazlarada merak var tabi ve kullandığım set hala 91 yılında kendi yaptığım kolanlar, pek kullanmasamda 91 Eq ve Amp ...

Müziğe dönersek 70'lerin Türkçe sözlü hafif batı müziklerinin apayrı bir yeri var ama asıl ritm merakımdan olacak, funk D&B özel merak, bunlar birde jazz'la birleşirse (ki son dönemlerdeki çeşitlilik sağ olsun her şeyi bulmak mümkün) daha bi tadından yenmez oluyor

Bunun dışında Lounge, Chill + Elektronik alt yapılı ama muhakkak jazz içerikli müzikler tercihim rak ve bluzdan zaten vaz geçilmiyor, dinlerken hala rtim sayarım gelende'de (iyi parçalar için) zillerdir bu ...
    Farkında olmayanlar için eklemek isterim; İyi baterist zilleri iyi kullanandır ama grubun bassçısı iyi olmazsa bateristin düzeyini anlayamazsınız (neyse bana görede öyle olabilir, ukalalık yapmimm)

Konular uzun konuş konuş bitmezz
    Ok...ben hertürlüsünü severim,yeterki kulağa hoş gelsin...her müziğin kendisine göre bir özelliği var...ister yüksek basslı,ister slov fark etmez...zaten müzik,müzik olduğu için dinlenir,kaliteli ve emekli olursa bir başka güzel olur.

Sayfa 12/284 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •