Sayfa 352/830 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452 ... SonSon
Arama sonucu : 6637 madde; 2,809 - 2,816 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    ocak basından beri baya KY satışı var arkadaşlar madem kaldık biz bakalım az daha sabır edip elimize mi verecekler yoksa yukarı mı alacaklar...

baya bir dökülen oldu..
    çok oldu gerçekten bizim gibi tavşanlar yerinde kaldı.. arkadaşlar 2006 yılında borsaya girmiştim ...2008 yılındaki morgate krizinde borsada idim o vakitler bir kaç gün üst üste hisseler taban oluyordu...o kadar şaşırmıştık ki arkadaşlar ile hisselerimiz ile dalga geçip gülüyorduk..senin hissen böyle taban oldu yok benim ki böyle taban oldu diye şakalaşırdık...bu günkü düşüşler onların yanında bir hiç...o yüzden de şahsen ben etkilenmiyorum...tabi yeni girenler çok olumsuz etkileniyorlar....%50-70 zararların hiç kapanmayacağını sanabilirler ama inanın bir kere hisse çıktı mı nasıl çıktığını bile insan şaşırıyor....nasıl ki 60 lardan kendimizi 300 lerde gördüysek aynı şekilde bir bakmışsınız ki yine 300 lere gitmişiz...hiç belli olmaz yani...o yüzden de hiç bir zaman umutsuzluğa düşmemek gerek..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. piyasada çok kansız hareketler oluyor. iş bankası ve yatırım finansın işin içinde olması siyasi olarak burnuma pis kokular getiriyor zira insanların getiri arayışını borsa ile çözmesi ve doların durulması hükümet-vatandaş arasında kazan kazan ilerliyordu. bu durum acaba birilerini rahatsız mı etti sorusu aklımı baya bir kurcalıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Bofa 75 bin alimdan 125 bin e yukseldi . Resmen milleti tokatlayip elinden malini alıyorlar. Fiyat düştükçe citi takası artiyor. Para gücüyle psikolojiye oynuyorlar. Yarin geri 300 e gelse bile citi yüzde70 kar yazacak . Burdaki milletin bir kısmı başa baş ancak olacak
    bofa 164 bin oldu. eğer bunlar geri basılmazda citiye giderse citi takası şu an 925bin ,1 milyonu aşarsa düze çıkarız gibi görünüyor.

4. 2010 yılına kadar iki sermayemi sıfırlamış idim üçüncüsünü de kuşa çevirmiş iken son anda toparladım...büyük zararların insan psikolojisini nasıl da olumsuz etkilediğini bilirim...ben o vakitlerde yüce ALLAH diledikten sonra her türlü olur diyerekten moral buluyordum...önemli olan bu tür günlerde geleceği parlak ,agresif büyüyen bir hissede bulunmaktır..gesan da bunlardan biridir...sadece biraz sabır ile zarar çıkacak ve kara da geçilecektir...sabır sabır sabır....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. smrtg kap attı 6,5 milyar ciro 1,1 milyar ebitda bekliyorlar. net kar %13 olsa mevcut fk sı 115 fakat 30 a düşecek. aynı oranı biz yakalasak mevcut fk mız 40 şu anda 10 fk ya düşeceğiz.

6.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    bofa 164 bin oldu. eğer bunlar geri basılmazda citiye giderse citi takası şu an 925bin ,1 milyonu aşarsa düze çıkarız gibi görünüyor.
    173k oldu alımları inşallah öyle olur, hatta bir kısmını bile yollasa o bile iyidir.

7.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    smrtg kap attı 6,5 milyar ciro 1,1 milyar ebitda bekliyorlar. net kar %13 olsa mevcut fk sı 115 fakat 30 a düşecek. aynı oranı biz yakalasak mevcut fk mız 40 şu anda 10 fk ya düşeceğiz.
    sektör hisseleri geleceği satın alıyorlar..gelecek bilançolar ile şu anki fk ve pd rasyoları çok ucuzlayacak...ne yazık ki temelci diye geçinen bir çok kişi bu günün rasyolarına bakarak bu hisseler balon diyor...önümüzdeki bir kaç çeyrek sonunda bu hisselerin uygun olduğu anlaşılacaktır...

8. gesanda bir tavan görülmesi tüm psikolojisini düzeltecektir..umuyorum en kısa sürede bu gerçekleşir..

Sayfa 352/830 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •