Sayfa 363/826 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463 ... SonSon
Arama sonucu : 6608 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Sayın hocam biraz yorum mu kattınız;) yani bir firma sözcüsü bunu der mi emin değilim ; bir zirveyi gören hisselerin o zirveyi unutmadıkları sözünün hatırlanması gerektiğini...

2. Syn,keko emeğine sağlık,bu hissede dökülmeden kalanlara büyük moral veriyosun,seni takip eden hissenin tüm bilgilerine sahip olmuştur bence teşekkürler dostum,hissedir bu düşer çıkar, desteği kırınca satmakta lazımda öyle beklentili bir hisseki satamıyoruz arkadaş, geslere olan talep,sun juniour,panel fabrikası, bedelsiz,europawrın arzı,gelen kaplar,hergün basında çıkan enejiyle ilgili haberler eklenecek dahada var, nasıl satalım ya, tahtacıda bunu biliyo galiba bastıkça bastı aşağılara maliyeti yukarda olup zarar edenler için tabiki kolay değil,maliyeti aşağıda olanlarda pek etkilenmiyor ama eriyen kara bakınca hayıflanmadan geçemiyosun,..

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    biraz önce gesan şirketini arayıp tekrardan yatırımcı ilişkilerinden hüseyin bey ile görüştüm...bana yine değerli bilgiler verdiler...kendisine bu enerji depolamalı işlerin ne zaman gesan gibi şirketlere yansıyacağını sordum..bana önce lisanslar alınacak ardından da başvurulan iş 3 yıl içinde bitirilmesi gerekir dediler...(daha önce yuri dostumuzun verdiği bilgiler ile paralel bilgi..) ama alınan lisanslardan sonra şirketlerin bu işi gerçekleştirmek için başvuracakları en önemli şirketlerin kendileri olacağını , ges ve res santrallerinde kullanılacak malzemeler için de ihaleyi alacak şirketin yine kendilerine geleceğini söylediler..

bedelsiz ve arz onayı çok gecikti dedim kendileri de ellerinden bir şey gelmediğini arz işinin sırayla gitmediği bazı şirketlerin çok daha uzun incelendiğini kimisinin de kısa sürede onaylandığını söylediler...ama kişisel tahmin olarak şubat ayı içinde bu iş olmalı dediler...o sıralarda bilanço dönemi de gelecek dediler...arz konusunda topun tamamen spk da olduğunu söylediler...bedelsiz başvurusunun da henüz taze olduğunu biraz daha zamanın gerekli olabilir dediler...

işlerini sordum , işlerinin çok yoğun olduğunu yaz kış demeden çalıştıklarını şu anda 70 civarı sahada çalışma yaptıklarını söylediler...şu anda rekabetin de söz konusu olmadığını çünkü işlerin çok olduğunu söylediler...

ayrıca bazı yatırımcıların gesanı başka bir şirket ile karşılaştırdığını (astor diye anladım) karşılaştırılan firmanın 10 ana dalda üretim yaptığını oysa eruopowerin ise 30 ana dalda ve binlerce ürün ürettiğini olası risklere karşı daha dayanıklı olduklarını söylediler...iş çeşitlemesi fazla olduğu için sadece ges lere bağımlı olmadıklarını res ve hes lerde de aktif olduklarını ve gelir çeşitliliğinin gesanda yüksek olduğunu söylediler (geçmişte gesanı tercih nedenlerimden biri de buydu )

gesan hissemizin çok düştüğünü söyledim kendileri benzer şirketlere göre (smrtg ,yeotk ,..vb hisseler olarak anladım) daha az düştüklerini zaten son ayları baz aldığımızda neredeyse her hissenin %30 civarında düştüğünü ama çıkması konusunda umutlu olduklarını , bir zirveyi gören hisselerin o zirveyi unutmadıkları sözünün hatırlanması gerektiğini ve gesanın ilk etapta 200 ün üzerine çıkarak çıkışına devam etmesini temenni ettiklerini söylediler...

başka soracak soru aklıma gelmedi zaten görüşmemiz de bayağı sürdüğü için fazla uzatmak istemedim...ama hüseyin bey sorulan her soruya tüm samimiyeti ile şefaf şekilde cevapladı..huzurunuzda ona tekrardan teşekür ediyorum..ona ve ailesine uzun ve mutlu ömürler diliyorum...
    Dostum keşke 4 çeyrek bilançosunu da sorsaydın. Bunu derken patron açıklamalarını ve 4 çeyrek bilançosunun patron açıklamaları ile paralel olup olmadığını sorsaydın demek istedim

4.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Dostum keşke 4 çeyrek bilançosunu da sorsaydın. Bunu derken patron açıklamalarını ve 4 çeyrek bilançosunun patron açıklamaları ile paralel olup olmadığını sorsaydın demek istedim
    Ben sordum şirket yöneticileri haliyle ihtiyatlı konuşuyorlar tv de dedi, hatta ben gülerek rakam teleffuz edince doğrular nitelikte konuştu sonra bu konuda net konuşamıyoruz bizde bilemeyiz gibi bağladı

5.  Alıntı Originally Posted by Rapmatic Yazıyı Oku
    Ben sordum şirket yöneticileri haliyle ihtiyatlı konuşuyorlar tv de dedi, hatta ben gülerek rakam teleffuz edince doğrular nitelikte konuştu sonra bu konuda net konuşamıyoruz bizde bilemeyiz gibi bağladı
    Hocam sizin telaffuz ettiğiniz rakam neydi 🙂 paylaşabilir misiniz? Bir de bu depolamalı santraller için lisanslar ne zaman verilir bilginiz var mı? Teşekkür ederim

6. Keko hocam eline sağlık, keşke şu sunjunior bayilik hikayesini de hatirlayip sorabilseydin.

7.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Sayın hocam biraz yorum mu kattınız;) yani bir firma sözcüsü bunu der mi emin değilim ; bir zirveyi gören hisselerin o zirveyi unutmadıkları sözünün hatırlanması gerektiğini...
    Hayır dostum yorum katmadim tam da Hüseyin Bey'in soylediklerini aktardım..bu cümleyi duyunca bende şaşırdım çünkü biz yatırımcıların sık kullandığı bir cumleydi..yine astoru kastederek açıklamalar yapması ve küçük yatirimcinin neler düşündüğünü bilmesi beni çok şaşırttı..sanki buraları okuyor dusuncesine girdim...belki de her ky nin onu aramasi ve sohbet etmesi bizim ne düşünüp ne söylediğimizi anlamasını sağlıyor gibi..

Tekrar edeyim o cumle yorum değildir..tam da Hüseyin Bey'in sözüdür...ben o cümleden gesanin tekrardan eski zirvesini göreceği anlamını çıkardım...geçmişte gesani ilk aldığımda da Hüseyin bey ile görüşmüş neden 8 aydır hisse yatayda diye sormuştum..o vakitler de sabır edilmesi gerektiğini ama çıkmasının yakın olduğu anlamına gelen cümleler kullanmıştı...
    O vakit de gesan gerçekten de çıkışa geçmişti..şimdilik aynı duygulari yaşıyorum..

8.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Keko hocam eline sağlık, keşke şu sunjunior bayilik hikayesini de hatirlayip sorabilseydin.
    Onu da sordum dostum bana presedurlerin devam ettiğini her iki tarafın da menfaatleri gereği kesinleştikten sonra açıklanacağını söylediler...şu anda da sunjunior sattıklarını ama bayii ağı kurulduktan sonra satışların yayginlasacagini söylediler..ben Arçelik mi Vestel mi diye sorup ağzından laf almak istediysem de başarılı olamadım..isim vermediler..

Sayfa 363/826 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •