Sayfa 400/829 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon
Arama sonucu : 6629 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

cuma günkü qnb ve bankof alımları citibanka virmanlanmış..

citi az az lotunu yükseltmeye devam ediyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2. astor piyasa değeri 20 milyar oldu , gesan 27 milyar. gesan buralarda kalır yada düşerse ve astor tavan devam ederse, cuma başabaş oluyorlar. peki astor gesana denk bir firmamı ? fikri ve bilgisi olanlar üç beş kelime yazarsa sevinirim.

3.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    astor piyasa değeri 20 milyar oldu , gesan 27 milyar. gesan buralarda kalır yada düşerse ve astor tavan devam ederse, cuma başabaş oluyorlar. peki astor gesana denk bir firmamı ? fikri ve bilgisi olanlar üç beş kelime yazarsa sevinirim.
    Bunu ben de merak etmiştim bir ara Astor Türkiye'nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2021 itibarıyle 147. sırada.Fortune 500 de 185. sırada iken Girişim Elektrik 440. sırada.Haliyle Astor'un piyasa değerinin daha yüksek olması gerek ama bu sıralama hisse fiyatında tek başına belirleyici değil elbette.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Bunu ben de merak etmiştim bir ara Astor Türkiye'nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2021 itibarıyle 147. sırada.Fortune 500 de 185. sırada iken Girişim Elektrik 440. sırada.Haliyle Astor'un piyasa değerinin daha yüksek olması gerek ama bu sıralama hisse fiyatında tek başına belirleyici değil elbette.
    Astor ilk 9 aylık hasılat 4,6 milyar TL, net 9 aylık karı 1,1 milyar TL, FAVÖK marjı %25

Gesan ilk 9 aylık hasılat 2,5 milyar TL, net 9 aylık karı 320,2 milyon TL, FAVÖK marjı %24,5

5.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    astor piyasa değeri 20 milyar oldu , gesan 27 milyar. gesan buralarda kalır yada düşerse ve astor tavan devam ederse, cuma başabaş oluyorlar. peki astor gesana denk bir firmamı ? fikri ve bilgisi olanlar üç beş kelime yazarsa sevinirim.
    trafo konusunda gesanın bir kaç katı büyük olabilir...ama gesan da zaten trafo üretimini yıllık 10 bin adete çıkaracak (türkiyenin yıllık trafo ihtiyacı 16 bin adetmiş ) piyasanın da %35 ine hakim olmayı hedefliyor...diğer elektrik aksamları olsun ,ges ile ilgili aksamlar olsun gesan çok daha büyük bir şirket..gesanın 30 bin çeşit ürün üretme kapasitesi varken astorun 8 bin diye hatırlıyorum...

büyüme konusunda ise astor gesan kadar agresif büyüyemez....bu yönden de gesanı daha potansiyelli görüyorum...ama astorun da ges konusuna odaklanacağı söyleniyor...şu anda bence gesan daha iyi ....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. gesan bu yıl 1-4 kat büyüyecekken astorun bu kadar büyüyebileceğini tahmin etmiyorum...sonuçta trafo üretiyor kalkıp bir anda iki kat satamaz...bu yüzden de gesan bence çok daha değerli...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. yani astorun , gesanın piyasa değerini yakalaması bir açıdan iyi sayılır. böylece gesana yapılan aşırı şişti , çok pahalı gibi algıları siler. hatta ucuz kaldığını düşünenleri çoğaltır. astor alamayanların yeni hedefi olabilir.

8. Tavandan +3'e aşırı volatil oldu. Tedbir gelebilir.

Sayfa 400/829 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •