Sayfa 464/829 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon
Arama sonucu : 6626 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Geçmiş olsun hepimize, keko da o bölgede yaşıyordu inşallah iyidirler

2.  Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun hepimize, keko da o bölgede yaşıyordu inşallah iyidirler
    arkadaşlar ben batmanda yaşıyorum ...deprem bizi de çok salladı ama şükürler olsun ki bizde bir sıkıntı yok..bizim ilde sadece 3 bina da ağır hasar olmuş..komşu ile diyarbakırda 20 bine çökmüş...buna rağmen şehir neredeyse boşaldı batmanda..herkes kırsal yerlere akrabalarının yanına sığınıyor...10 dk önce bile güçlü bir sarsıntı oldu...insanlar çok korkuyor ve panik halinde...yaşadığım bina da 34 daire var bunlardan 30 u evlerini boşaltmış ...benim çocuklar da bu gün kırsaldaki bir akrabamızın yanına gitmek istiyorlar...ama ben kalmaya niyetim var...iş yerinden izin alamıyorum yerime bakacak kimse yok....mecbur kalıyorum...şehir hayalet şehre dönüşmüş durumda...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Maalesef deprem etkileri iyice kötüye gidiyor. Yardım ulaşmayan çok fazla yer görünüyor sosyal medyada.

Hisseye gelince

GESAN Tork Bağlantı Elemanları SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ile 2.090.000 USD tutarında Öztüketim Arazi Güneş Enerjisi Santrali yapılması için anlaşmaya vardı. (2021 yılı cirosunun %1,44'üne denk gelmektedir.)
    Cumadan beri endeksten bayağı negatif ayrıldı. Kap da fayda etmiyor hisseye.

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar ben batmanda yaşıyorum ...deprem bizi de çok salladı ama şükürler olsun ki bizde bir sıkıntı yok..bizim ilde sadece 3 bina da ağır hasar olmuş..komşu ile diyarbakırda 20 bine çökmüş...buna rağmen şehir neredeyse boşaldı batmanda..herkes kırsal yerlere akrabalarının yanına sığınıyor...10 dk önce bile güçlü bir sarsıntı oldu...insanlar çok korkuyor ve panik halinde...yaşadığım bina da 34 daire var bunlardan 30 u evlerini boşaltmış ...benim çocuklar da bu gün kırsaldaki bir akrabamızın yanına gitmek istiyorlar...ama ben kalmaya niyetim var...iş yerinden izin alamıyorum yerime bakacak kimse yok....mecbur kalıyorum...şehir hayalet şehre dönüşmüş durumda...
    Çok büyük geçmiş olsun ustadim

5.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Çok büyük geçmiş olsun ustadim
    çok teşekür ediyorum dostum...ne yazık ki moral bozukluğundan foruma da twiteer hesabımdan da hiç yorum yapamıyorum...depremin verdiği sıkıntı varken üzerine de dün bir amcaoğlumuz bir kavga sırasında ağır yaralandı...şükürler ki ölmedi...ölseydi her halde kan davası olacaktı...bizim buraları aşiretler çok etkili...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    çok teşekür ediyorum dostum...ne yazık ki moral bozukluğundan foruma da twiteer hesabımdan da hiç yorum yapamıyorum...depremin verdiği sıkıntı varken üzerine de dün bir amcaoğlumuz bir kavga sırasında ağır yaralandı...şükürler ki ölmedi...ölseydi her halde kan davası olacaktı...bizim buraları aşiretler çok etkili...
    Hala var mı o durumlar ya ((( Allah yardımcıniz olsun yalan Dünya'da dert bitmiyor

7.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Maalesef deprem etkileri iyice kötüye gidiyor. Yardım ulaşmayan çok fazla yer görünüyor sosyal medyada.

Hisseye gelince

GESAN Tork Bağlantı Elemanları SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ile 2.090.000 USD tutarında Öztüketim Arazi Güneş Enerjisi Santrali yapılması için anlaşmaya vardı. (2021 yılı cirosunun %1,44'üne denk gelmektedir.)
    Cumadan beri endeksten bayağı negatif ayrıldı. Kap da fayda etmiyor hisseye.
    ülkemizde herşey ne yazık ki formalite..güya deprem ve afet planları yapılmış ve güya çok kısa sürede deprem yerine gidilip müdahale edilebilirmiş...gerçekte ise böyle bir şey yok...bir gün geçmesine rağmen yardımların ve ekiplerin gitmediği yerler çok fazla...geçen gün bizim kalite brimi sorumlusu benim yangın ekibine yazıldığımı ve bir kaç yıldır de o listede olduğumu söyledi...ben de gülerek yahu benim bile haberim yok bari benim yerine hoplayacak zıplayabilecek gençleri yazın dedim...

dün eniştem çok defa deprem seminerlerine katılmasına ve hatta kendisi de ders vermesine rağmen ilk depremde ikinci kattaki evlerinin balkonuna çıktığını ve kendini aşağı atma niyeti olduğunu ALLAH tan bolkonların korkuluklu olmasından dolayı atlayamadığını söyledi...ki kendisi de geçen üç ay önce çok ağır bir kalp ameliyetı geçirmişti..buna rağmen atlamak istemiş...

demek istediğim ülkemizde bir çok şey formalite ve kağıt üzerinde...yine geçen ekim ayında söylemesi ayıp şöyle orta halli bir ev almıştım ama sonra aldığım duyumlara göre yapı denetim geçmişte inşaatta eksik demir kullandıkları için bir ay inşaat durdurma cezası vermiş...ardından da mütahit yapı denetim şirketini değiştirmiş ve inşaata devam etmiş....aldığım evin binası yanlış hatırlamıyorsam 2-3 yıl önce inşaatına başlanmış idi...şimdi korkudan o eve nasıl yerleşecem veya satsam mı diye düşünüyorum..mütahitlerin çoğu malzemeden bir şekilde çalıyor...işimiz gerçekten de çok zor...ipini koparan da mütahit oluyor...yaptıkların bina yıkılsa da hiç bir sorumlulukları olmuyor...buna bir çözüm bulunmalı...yeni binalar dahi yıkılıyor...

8. Ülkemize geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede yeni bir deprem olmaz. Sn keko size de geçmiş olsun. İyi olmanıza sevindim.

Sayfa 464/829 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •