Sayfa 62/830 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 6640 madde; 489 - 496 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Dostlar lütfen işimize bakalım, gerek yok atismaya..

Şirketin nakit akışını inceleyen var mı? Büyüyen bir şirket son 4 çeyrektir faaliyetlerinden nakit üretmiyor. İlk etapta büyüyen şirket deyip önemsemedim, ancak nakit çıkışı finansal giderlerden değil, yüksek nakit çıkışı işletme sermayesinden...

Yani şirket iş yapmak için harcadığı para bütün faaliyetlerinden elde ettiği nakitten daha fazla...

Bu konu hakkında fikri olan var mı? Biraz bilgi alışverişinde bulunalim.
    bunu ben şöyle açıklayabilirim..gesan genelde yaptığı işleri 4-6 ayda yapıyor ve ödemelerini de kademeli alıyor....ödemelerinin en büyük kısmı son çeyreğe denk geliyor...çünkü yaptığı bir çok proje devlet teşvikli ,dolayısı ile de ödemeler yıl sonuna kayıyor...son çeyrekten sonra ise üçüncü çeyrek genelde iyi oluyor...

şirket aldığı işleri yaparken ister istemez yarı mamül almak zorunda kalıyor ve stok yapıyor...bunları yaparken de kısa vadeli borçlanmaya gidiyor..buda finansal giderleri artırıyor...son çeyrekte ise ödemeleri tahsil ettiği için finansalları dengeleniyor ve kar yazıyor...

son bir kaç çeyrekte yeni yaptığı iki adet fabrikanın da giderler üzerinde baskısı yüksek olmalı...fabrikalar üretime geçip ciro ve kara destek verdiğinde gesan rahatlayacaktır...tabi gesan derken aslında borç yükü europowerin üzerinde...çünkü yatırımları europower yapıyor...arz ile birlikte şirkete güzel bir nakit gireceğinden o yönde rahatlayacak..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Bu şirketin kendini lanse ettiği asıl alanın daha çok GES kurulumu olduğunu, sonrasinda trafo,pano v.s ekipman üretimi diye devam ettiğini hepimiz bal gibi biliyoruz. Mutlaka RES alaninda da varlar ama belli ki ana işleri RES değil.Üstelik de ana işleri olmayan alanda kendi açıkladığı iş mazisine göre 4 milyar euronun üzerinde cirosu olmasi gerrken bir firmanin kaba bir hesapla SADECE RES kaleminden 20 yıl boyunca senede 200 milyon euro iş yapmasi lazim ki GES'i,trafoyu,panoyu,diğer ekipmanlarin üretimini,satışını saymiyorum bile...
    Bak güzel kardeşim,zorlamamıza gerek yok. Ben bu şirket boş falan demiyorum ama kusura bakma ama kendini olduğundan daha heybetli lanse etmeye çalışıyor olabilir. Kaldi ki burasi Türkiye ve inan ki bunu yapmayan şirket sayısı bir elin parmaklarından azdır. Ben de diyorum ki şirket güzel,potansiyelli falan filan ama Allah aşkına tüm bu verileri ve farklı bakış açılarini da görelim ki "potansiyelli anacım" diye diye Türkiye'nin Apple'i muamelesi çekmeyelim.
    Şimdi kalkıp da benim son benzetmem ya da herhangi bir ifademe odaklanıp ortamı demogojiye boğmanın da alemi yok. Haa ille mevzunun anafikrinden kaçıp kendince bu ayrıntılarla bir şey yakalayip eğleniyor ya da tatmin olanlar varsa onlara da yapacak bir şey yok,nasılsa bildikleri gibi takılacaklar😇
    dostum şirket olmayan şeyi kendi faaliyet raporunda yazmaz...adamların hepsi okumuş adamlar...İTÜ ,ODTÜ ve prefösör insanlar...böyle bir hatayı yapmaları mümkün değil..olmayan bilgiyi yazmazlar...bazı şeyleri faaliyet raporlarından öğrenemediğimizde yatırımcı ilişkilerini arıyoruz..orada hüseyin bey var...gayet anlayışlı...her türlü bilgiyi de veriyor...biz de bir çok bilgiyi ondan aldık...bence merak ettiğiniz konuları kendisine sorabilirsiniz..aldığınız cevabı bizimle de paylaşırsanız bize iyilik yapmış olursunuz...türkiyede mevcut kurulu RES lerin %35 ini siz yapıyormuşsunuz...oysasa bu resler çok pahalı...bunların bilançolarınıza yansımış olmasından şüpheliyim deyin..bunu bize biraz açıklayabilir misiniz deyin ...bence muhakak cevap verilecektir...çok öneme binerse kendim de sorabilirim bunu...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Eupwr arzini herkesin heyecanla bekledigini ve bir an önce olsun istedigini biliyorum. Ancak kafama takilan bir durumuda paylasayim dedim. Arz sonrasi gesan payı 70 den 55 düşecek. Arz bu yil içinde gerceklesirse 2022 yil sonu bilancosunda eupwr karindan gesan bilancosuna 70 yerine 55 pay yazacak bu durumda gesan bilançosunda kâr oldukça torpulenecek gibi bir durum ortaya çıkıyor. Ama arz 2023 e kalirsa bilanço 70 pay izerinden hesaplanacak. Hesabim dogru ise kendi adima arz in 2023 e kalmasini isterim
    arza kadar olan süreçte europowerin gesana katkısı %70 olacak (şu anda europowerin finansal yükü çok fazla ) arzdan sonra ise finansal yönden rahatlamış bir europower olacak ve onun da gesana katkısı %55 olacak....ben de herşeyin çok net görülmesi açısından bu yılın bitiminden sonra arz olursa daha iyi olur düşüncesindeyim...genel anlamda vereceği katkılardan dolayı değil de her şeyi net analiz edebilmek adına...ciro ve karlılıkların daha net ortaya çıkması ve arzın etkilerini net görebilmek adına...

4.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Burdaki kurtların teknik,temel vs. muaazzam bilgileri benim "kılçıklığımla" birleştidiğinde bence nefis bir karışım çıkacak ortaya ama akil adam Keko olmadıkça bu karışımda hep bir şey eksik kalacak😇
    esteğfurullah dostum...16 yıllık borsa hayatımızda başımıza gelmeyen kalmadı.. hala çok şeyi bilmiyorum..hala da öğrenmeye çalışıyorum...buna bence bilgelik değil de tecrübe diyelim...çünkü benden çok daha bilgili olup da burada yazmayanların olduğunu biliyorum...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Arkadaslar , sirketten nefret eder gibi yorum yapanlar, ciksin gitsin
    ama sirketi tanimak isteyenler icin, negatif yorumlari diymak isteriz

diger arkadaslar , 50 kere paylastim,
    tartistiniz kisiler cocuk cocuk olabilir
    ne grafik okuyor, nede hisse veya firma hakkinda biligisi var ,
    gelmis buraya iskembeden salliyor olabilir veya 3-5 bin TL almis ama 500 yorum yaziyor ve yorumlarin icerigine baktiginizda bos=beles seyler

akli basinda arkadaslar , sunu bi kere daha paylasmak isterim

Kurt ile eşek tartışıyorlarmış.

Kurt: Çimen yeşildir.

Eşek: Çimen sarıdır.

Sonunda konuyu orman kralı aslana anlatmışlar.

Aslan kurta bir ay hapis cezası, eşeğe de özgürlük kararı vermiş.

Kurt şaşkınlıkla aslana yaklaşmış ve sormuş:

Hakikaten sen de çimeni sarı mı görüyorsun?

Aslan: Hayır çimen yeşildir.

Kurt: O halde neden bana 1 ay hapis cezası verdin?

Aslan: Eşekle tartıştığın için…
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

6. tabi burada paylaşım yapan arkadaşların profilini bilemiyoruz...çocuk mu ,genç mi ,tecrübeli bir borsacı mı ?? yalnız bir ara telegramda bir yatırımcı benim ile yarım saat sohbet etti...ne sorduysa kendimce cevaplar verdim..sonunda yaşını sorduğumda 19 yaşında olduğunu ve öğrenci olduğunu söyledi...

biz yine de burada kim bir soru sararsa cevap yazmaya çalışıyoruz...tüm yatırımcılara saygı duyuyoruz..her fikir ve düşünce bir fenerdir ve önümüzü görmemizi sağlıyor...durmak yok ..yola devam...sabır sabır sabır diyorum..

7. bizi hep diğer şirketler ile birlikte değerlendiriyorlar...sasa ,hektaş,smrtg, yeotk,kontr...açıkçası bu hisselerin hiç birini incelemedim ,beklentilerini de bilmiyorum...gelecekteki prejeksiyonlarını ve ne kadar kar edebileceklerini de bilmiyorum...ben sadece gesana odaklandım ..gesanla da uzun bir süre birlikte olduğumuz için onu az çok tanıdığımı düşünüyorum...bazılarının dediği gibi gesanın önündeki 3-5 yılı fiyatlamadığını , tam tersine önündeki bir kaç çeyreklik bilançoyu fiyatladığını düşünüyorum...ki bunun ile ilgili hesaplarımı da geçmişte sık sık ortaya dökmüştüm....

ben de bu hesaplarımın doğru olup olmadığını sınamak istiyorum...o yüzden de tutmak istiyorum...ciro hesaplamasında doğru yolda olduğumu düşünüyorum...net kar marjında da yatırımlardan dolayı düşen marjların arz gelirleri ve fabrikaların faaliyete geçmesi ile normale döneceğini düşünüyorum...bu yıl son çeyrek vede önümüzdeki ilk çeyrekte güzel bilançolar bekliyorum...mehmet yazır gibi hocaların biraz da mahcup olacağını düşünüyorum...sabır sabır sabır...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bizi hep diğer şirketler ile birlikte değerlendiriyorlar...sasa ,hektaş,smrtg, yeotk,kontr...açıkçası bu hisselerin hiç birini incelemedim ,beklentilerini de bilmiyorum...gelecekteki prejeksiyonlarını ve ne kadar kar edebileceklerini de bilmiyorum...ben sadece gesana odaklandım ..gesanla da uzun bir süre birlikte olduğumuz için onu az çok tanıdığımı düşünüyorum...bazılarının dediği gibi gesanın önündeki 3-5 yılı fiyatlamadığını , tam tersine önündeki bir kaç çeyreklik bilançoyu fiyatladığını düşünüyorum...ki bunun ile ilgili hesaplarımı da geçmişte sık sık ortaya dökmüştüm....

ben de bu hesaplarımın doğru olup olmadığını sınamak istiyorum...o yüzden de tutmak istiyorum...ciro hesaplamasında doğru yolda olduğumu düşünüyorum...net kar marjında da yatırımlardan dolayı düşen marjların arz gelirleri ve fabrikaların faaliyete geçmesi ile normale döneceğini düşünüyorum...bu yıl son çeyrek vede önümüzdeki ilk çeyrekte güzel bilançolar bekliyorum...mehmet yazır gibi hocaların biraz da mahcup olacağını düşünüyorum...sabır sabır sabır...
    Sorun yok dilerse on taban yapsın, faaliyetlerde ve sektörde major bir problem olmadığı müddetçe tutmaya devam.

Sayfa 62/830 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •