Sayfa 733/829 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783 ... SonSon
Arama sonucu : 6629 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. bu bilançoda bir gariplik var, bütün olumsuz koşullardan europower etkilenmiş fakat gesan hiç etkilenmemiş. europower ın bütün marjları düşüş gösterirken gesanın artmış.

gesana kestikleri faturayı düşük fiyat ile kestirip, europower ın marjlarını daraltma ihtimallerini nasıl görüyorsunuz?

2. Tavan bekliyorum olmazsan ayıp edersin YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by tablet Yazıyı Oku
    Gesan bu bilançoyla piyasamızda tavan olmuyorsa nedenini açıklayabilecek varmı arkadaşlar? yatırım tavsiyesi asla değildir zarar edebilirsiniz. YTD.
    gelecek satın alınır. büyüme tarafı europower kısmında, europower işleme açıldıktan sonra solo gesanın pek bi numarası kalmadı, bu hisseyi bu durum göçertti açıkcası. mevcutta solo gesan 16 milyar ile fiyatlıyor, 10 milyar ise europower ın %55inden geliyor. toplamda 26 milyar ile fiyatlıyor. solo gesan kısmı bir taahhüt firması ve doğal olarak düşük çarpanlarla fiyatlıyor. aslında asla ve asla europower kısmı işleme açılmaması gerekiyordu fakat kredi kısıtı, kredi maliyetleri, yatırım ihtiyacı vs vs olayı bu noktaya getirdi.böylelikle gesan sıradan bir firma haline geldi.

bu durumlar sadece benim kişisel düşüncelerimdir, yanlış ve saçma olma ihtimallerini gözardı etmeyin.

4.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    gelecek satın alınır. büyüme tarafı europower kısmında, europower işleme açıldıktan sonra solo gesanın pek bi numarası kalmadı, bu hisseyi bu durum göçertti açıkcası. mevcutta solo gesan 16 milyar ile fiyatlıyor, 10 milyar ise europower ın %55inden geliyor. toplamda 26 milyar ile fiyatlıyor. solo gesan kısmı bir taahhüt firması ve doğal olarak düşük çarpanlarla fiyatlıyor. aslında asla ve asla europower kısmı işleme açılmaması gerekiyordu fakat kredi kısıtı, kredi maliyetleri, yatırım ihtiyacı vs vs olayı bu noktaya getirdi.böylelikle gesan sıradan bir firma haline geldi.

bu durumlar sadece benim kişisel düşüncelerimdir, yanlış ve saçma olma ihtimallerini gözardı etmeyin.
    Eyvallah sağ olasın kardeşim,yinede bilanço verilerine göre çok cazip bence ama tabii tahtacı ne yapacağını bizden iyi bilir heralde,hayırlısı olsun bakalım.YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    bu bilançoda bir gariplik var, bütün olumsuz koşullardan europower etkilenmiş fakat gesan hiç etkilenmemiş. europower ın bütün marjları düşüş gösterirken gesanın artmış.

gesana kestikleri faturayı düşük fiyat ile kestirip, europower ın marjlarını daraltma ihtimallerini nasıl görüyorsunuz?
    Ben buna katilmiyorum. EUPWR'nin favok marji %24'den %21'e dusmus bir yil oncesine gore, acikcasi oyle goze batan bir rakam degil, kar transferi oldugunu dusunmuyorum. Mevsimsellik ve depremden kaynaklanan vergi yuku bagislar buyuk ihtimal bu rakami etkilemis olabilir.

Ancak Europower'in bu bilancoyla yuksek F/K'yla fiyatlanmasi mumkun olmaz,ben duzeltme bekliyorum kisa orta vadede. Yil sonu satislari 7'ye katlasa 5 milyar TL olur, ilk bilanconun bize verdigi ipucunun isiginda 5 milyar TL satis, %20 kar marji 1 milyar TL yil sonu kari makul beklenti olur. Max F/K 30 olsa 30 milyar yil sonu fiyatlamasi makul beklenti olur EUPWR'de.

Ayni mantigi GESAN'da uygularsak GESAN yillik satis 1.4 milyar (2023/3 ceyreklik satislari) x 7 = 10 milyar TL yil sonu satis, %20 kar marji 2 milyar TL kar olur. Bu makul senaryo, simdiye dek gelen ihaleler ve is yogunlugundan edindigimiz izlenim satislarin 14 ile 16 milyar TL ulasma olasiligini yuksek goruyorum.Bu durumda GESAN kar beklentim 3 milyar TL civari. 2022'ye gore karini 5'e katlayan bir buyuyen firma icin en azindan 30 F/K normal bir fiyatlama olur. Bu aslinda sunu da soyler, GESAN siradan bir taahhut firmasi olmaktan ziyade, kendi ic bunyesinde ki kurumlar arasinda ki sinerjiyi etkin bir sekilde kullanan bir enerji holdingidir dolayisiyla buyume sirketi sinifinda degerlendirilmelidir.

Onumuzdeki 2023'e ilaveten 2024 ve 2025 yillarida buyume donemi konusunda dusuncelerim de pozitiv. Bu buyume sureci sadece Turkiye icin olan. Bunun uzerine, Almanya yatirimi ve Turkiye'nin cevresindeki komsu ulkeler ve onun uzerine Afrika ulkelerini ekleyecek olursak, yenilenebilir enerji sektoru icin beklentiler GESAN'in hizli buyume surecini dahada uzatacaktir.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir. Yatirim kararlarinizi kendi kararlariniz isiginda aliniz.

6. üç ay hiç yazmamayı düşünüyordum ama dayanamadımbilanço harika; tek kusur yok... bu bilançoya rağmen neden gitmiyor diyen arkadaşa cevaben: satan kuruma bakmak lazım iş satıyor; muhtemelen 2 gün sonra taksta iş satışı netleşir. iş, garan bunlar hissenin sahibinin namı diğer tahtacının hesapları. bile isteye baskı kuruyor. düşük fiyatlardan milyonlarca lot kaptırdılar, özelliklede yabancıya...bu bir kaptırma mı yoksa anlaşmalı bir durum mu bilemeyiz. tahtacının ticaretini bilmeden bunları bilmek mğmkün değil.o zaman biz bildiğimiz işlere odaklanalım...
    bilanço harika; bütün detayları güzel...teknik olarak dirençte burada endeksinde durumu gözetilerek baskı kuruluyor; şu an eupwr mı, gesan mı dersen kesinlikle gesan( mevcut pd lerinden ötürü) beklentiler zaten belli; ancak uzun müddettir büyük montanlı bir iş anlaşması gelmedi... bir an önce gelirse çok iyi olacak.
    Gerisi nasip. şu an eupwrlarıda satıp tek hisse gesanla yola devam ediyorum. hayırlısı olsun ytdç

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    üç ay hiç yazmamayı düşünüyordum ama dayanamadımbilanço harika; tek kusur yok... bu bilançoya rağmen neden gitmiyor diyen arkadaşa cevaben: satan kuruma bakmak lazım iş satıyor; muhtemelen 2 gün sonra taksta iş satışı netleşir. iş, garan bunlar hissenin sahibinin namı diğer tahtacının hesapları. bile isteye baskı kuruyor. düşük fiyatlardan milyonlarca lot kaptırdılar, özelliklede yabancıya...bu bir kaptırma mı yoksa anlaşmalı bir durum mu bilemeyiz. tahtacının ticaretini bilmeden bunları bilmek mğmkün değil.o zaman biz bildiğimiz işlere odaklanalım...
    bilanço harika; bütün detayları güzel...teknik olarak dirençte burada endeksinde durumu gözetilerek baskı kuruluyor; şu an eupwr mı, gesan mı dersen kesinlikle gesan( mevcut pd lerinden ötürü) beklentiler zaten belli; ancak uzun müddettir büyük montanlı bir iş anlaşması gelmedi... bir an önce gelirse çok iyi olacak.
    Gerisi nasip. şu an eupwrlarıda satıp tek hisse gesanla yola devam ediyorum. hayırlısı olsun ytdç
    Bilanco konusunda ayni fikirdeyiz, europower'daki kucuk pozisyonum vardi, bende ciktim. Europower yuksek fiyatla halka arz edildi diye dusunuyorum, GESAN'a oranla. Yil sonu yinede iyi bir noktada olacaktir. Ancak GESAN goreceli olarak cok daha iyi durumda, bilanco isiginda.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.

8. Bravo böyle bi bilançoya eksi kapatıyorsun ya. Gerçekten şapka çıkartılır.

Sayfa 733/829 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •