Sayfa 232/827 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon
Arama sonucu : 6611 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Ferrero Yazıyı Oku
    Sn Mehmeyun...gerçekleri yazmak bir erdemdir kabul..Ama hisseyi öyle hirpalamissin ki iç kararttı resmen Bunu hakeden bir hisse değil asla...Zirvelerine göre diğer enerji şirketleriyle düzeltme sürecinde nasil saglam durduğuna ve mevcut beklentilerine odaklanın...Yarın güzel bir tepki bekliyorum tüm enerji şirketlerinde...Perşembe günü arz hikayesine eşlik ederek sağlam durur zaten...Perşembe akşamı arz haberi çıkarsa 300 lerde kapatabiliriz yılı...Yok çıkmazsa yine 260-270 aralığında kapatırız yılı...Ama sürekli beklentilerle çok geri gelmesini de beklememek lazım....
    sayın ferrero saygılar

haklısın enerji sektöründe var bir mevzu o zamanda diyorum hep piyasa yapıcı ne derse o.. yani yok kap yok iş fazla kapılmamak lazım rüzgar neredeyse oraya gitmemiz lazım

benim şuan ki söylemlerin yeni girecek arkadaşlara, şuan rüzgar neredeyse oraya burada vakit kaybetmeleri yazık olur..

haa tahtacı reis ya da piyasa yapıcı reis yükselişe başlatırsa o zaman gelsinler yoksa benim maliyet düşük beklerim hiç sıkıntı yok..

iyi söylemlerim yüzünden alan olduysa şimdiki fikrimi de söylemem lazım
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

bu arada buradan satılmaz YTD bu kadar beklendi beklenir benim sözüm yeni girecek arkadaşlara bırakın tahtacı reis yukarı yapsın sonra gelin şimdi her geldiginizde çarpacak...

bırakın hacim düşsün..
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Görmeyenler için burada da paylaşayım. "Uzun Vade Birikim" Hüseyin Bey'e sormuş:

Cuma günü Ntv de Beril Hanım'ın "Yeşil Hidrojenin Depolamada Kullanılması" üzerinde durmasıyla Yatırımcı ilişkilerine mail atmıştım. Sağolsun Hüseyin Bey dönüş yaptı. 5 adet soru ve cevabı 10 tweette paylaşacağım.

1-Cuma günü Beril Hanım'ın NTV yayınında belirttiği Yeşil Hidrojenin depolamada kullanılması konusunda yatırım mevcut mu?

Şirketimiz bu konuda kesinlikle yatırımı olacak. 2023-2024 şeklinde bir tarih veremem. Ama şirket olarak yeni teknolojilere hemen ayak uydurma ve üretme mottomuz var. Bu konuda da tam tarih verememekle birlikte yatırım olacak.

2-Europower halka arzı neden geç kaldı?

Bizde bu kadar geç olmasını beklemiyorduk. İstediğimiz takvimde olmadı. Sonuçta onaylayan SPK bizde saygı duyuyoruz.

3-Panel Fabrikası kurulumu hangi aşamada ve bu konuda projeksiyonunuz ne olacak?

Panel fabrikamızda Makina parkuru kuruldu diyebiliriz. Ocak sonu-şubat başı gibi son testler yapılarak üretime başlayacak. Panel fabrikası tam kapasite üretime başladığında üretime başladığında 1GW ı geçik bir kapasiteye ulaşacak.
    Bu kapasiteye ulaştığında ürettiğimiz paneller sadece kendi işlerimize yetecek gibi gözüküyor.

4-Almanya da kurulan EuropowerWorld şirketi bir anda alınan bir karar gibi gelmedi.Almanya'da kurulmasının Allianz İklim Çözümleri çatısı altında bulunmanızın etkisi oldu mu?

G.Kore Enerji firması, Siemens,Balkan ülkeleri,Portekiz,Orta Doğu, Afrika vb bölgelerde güçlü ve büyük firmalar ile bir çok stratejik ortaklığımız ve bağımız var. Almanya'da da stratejik Birlikteliklerin olması normal bir durum.

Stratejik olarak Almanya da kurulmasının bizim için 2 öncelikli sebebi var;

a)Almanyanın Yenilenebilir Enerji Alanında müthiş teşvikler alması. Geçtiğimiz günlerde basına yansıdı 28milyar avro teşvik olacağı açıklandı. Bizde Europower World olarak, Europower olarak, #GESAN olarak bu pastadan pay alacağımız yönünde eminiz.

b)Sunjunior pazarlaması açısından network oluşturmak. Sunjunior ürünümüze çok güveniyoruz ve beklentimiz yüksek. Avrupa'ya ve Dünyaya pazarlama kolaylığı sağlayacaktır.

5-Başka belirtmek istediğiniz konular var mı?

2023 yılında Şu an belirtemediğim bir çok yeni haberlerimiz olacak. Yatırımcılarımızın memnun kalacağı, yine Kap şampiyonu olacağımız bir 2023 yılı bizi bekliyor diyebiliriz. #GESAN

https://twitter.com/UBirikim/status/1607401423284883459

4.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    kekom seviliyorsun... ama gerçekten yorum yazmak zor... mesala şuan kötü şeyler konuşmaya başlasan örnek ömür hemen seni afaroz edecek

o yüzden de pek fazla duygusala baglamamak lazım. sende bunu bir düşün

hatta şu ara teknosayı daha çok begeniyorum. neden diye sorarsan yenilenebilir enerjisi var üstüne birde e ticaret gibi büyük bir artısı var, ben teknosa magazalarını gezerken baya bir geliştiklerini gördüm..

hatta ürün bakarken google yazdım en ucuzu teknosa da çıkıyor o zaman niye gesan abi

sen akıllı adamsın kimseye minnet borcun yok kimse içinde fikirlerini sabitleme neyse o bam bam bam
    artık forumda kötü bir algı yapanın karşısında ben değil ömür olacak.. en az benim kadar iyimser..belki de aşık olmuş bilemem...

ben de düşüncelerimi neyse onu söylüyorum...gerçekten de kimseye minnet borcum yok..zaten girdiğim hisselerin %90 ını ben bulup alıyorum..%10 unu da dostların ısrar ile incele bak demesi ile beğenip alıyorum...teknosa da çok iyi bir hissedir..biliyorsunuz bir geste en önemli iki faktör inverter ve paneldir..bu ikisi iyiyse yapacağınız geslerin kalitesi de iyi olur...sabancılar gurubundan kordsa amerikalı bir panel üreticisi ile anlaştı...teknosa da çinli bir firma ile inverter anlaşması yaptı...bu iki ürün de çok kaliteli...özelikle panel üreticisi olan toledo solarsın ürünü çok hafif ve çok verimli..kullanım alanı çok yüksek...

eğer ges panellerinin üretimi de teknosa bünyesinde olursa ??? teknosayı kimse tutamaz...yalnız gesanda da potansiyel çok yüksek...bunları zaten hep burada söyledik...sunjunior ve enerji depolamada potansiyel çok yüksek...zaten gesan almanyaya sunjunior odaklı girdiğini düşünüyorum..bana göre filim sunjuniorun başrolünde olacağı bir senaryoda gelişecek...

trafo üretiminin 4 kat artacak olması da çok muthiş...arzdan gelecek nakit ile şirketin sabit yatırımlar olan esco projelerine girip yıllık düzenli bir gelir getirecek olması ileride gesanı temettü özelliği olan bir hisseye de dönüştürecek...

kısacası biri renaldo bir diğeri de messidir...tabi biz yatırımcılar olarak belli bir kazanç sağladıktan sonra yeter diyebiliyoruz...artık kimin ne kadar kısmeti olur ve yeter deriz bilemeyiz..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. son zamanlarda twiteer hesabımdan bist30 hisselerini de gündeme getiriyorum...çünkü fk ve pd rasyoları çok ucuz...olası bir erken seçimde yerli ve yabancı yatırımcıların bu hisselere fazlası ile ilgi göstereceğini düşünüyorum..

yine hesabımdan yazılımlara da değindim...malum yazılım şirketlerinin en iyi bilançoları son çeyrek bilançolarıdır...son çıkışlarının düzeltmelerini de yaptıklarını bundan dolayı da iyi bir bilanço beklentilerini satın almaya başlayacaklarını düşünüyorum...ardyz ve vbtyz dün inceledim ikisini de çok beğendim yalnız halka açıklığının az olması ve patronunun daha güvenilir olması nedeniyle iki tık ile vbtyz benim açımdan ön plana çıktı...bir de sermayesinin daha düşük olması vede zirvesine göre daha iskontolu olması nedeniyle vbtyz ı daha çok beğendiğimi belirttim...

mehmet kardeş işte görüyorsun bizde herşey bam bam bam...çekinmeden neyi düşünüyorsak söylüyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. arkadaşlar merak ediyor gesan ile europower arasındaki ilişki arzdan sonra nasıl olacak diye ?? gesanın europowerdeki ortaklık oranı bu güne kadar %70 idi , arzdan sonra ise %55 olacak..sonuçta aynı şekilde konsolide olacaklar...yine europowerin ciro ve karı bize yansıyacak ve bu gün nasıl hesap yapılıyorsa arzdan sonra da aynı şekilde hesap yapılacak...

bir tek kap haberlerini kendisi verecek..biz de kendi kap haberlerimizi verecez...şu ana kadar ister kap haberlerinde olsun isterse de ciro ve karlılıkta olsun girişim europowerin iki katıdır...ama arzdan sonra europowerin finansalları güçlenecek olmasından dolayı net kar marjı artmaya başlayacak...bize artık finansal olarak yük bindirmeyecek tam tersine kar katkısı yüksek olacak...

kap haberlerinde ise europower belki girişim ile olan farkı bir miktar kapatabilir...sonuçta europower girişimin iş ihtiyacı için üretim yapacak...mesela yatırımcı ilişkilerinden hüseyin bey üretilecek paneller ancak bizim ihtiyacımızı karşılar demiş...yani girişim ihale kazanacak ve bu ihalede europowerin ürettiği panelleri kullanacak...sunjunioru ise bizzat europower pazarlayacak..kuracağı bayiiler aracılığı ile satacak...

arzlar şirketler için millattır..yeniden doğuştur....bünyeyi çok güçlendirir...o yüzden de çok değerlidir..

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    son zamanlarda twiteer hesabımdan bist30 hisselerini de gündeme getiriyorum...çünkü fk ve pd rasyoları çok ucuz...olası bir erken seçimde yerli ve yabancı yatırımcıların bu hisselere fazlası ile ilgi göstereceğini düşünüyorum..

yine hesabımdan yazılımlara da değindim...malum yazılım şirketlerinin en iyi bilançoları son çeyrek bilançolarıdır...son çıkışlarının düzeltmelerini de yaptıklarını bundan dolayı da iyi bir bilanço beklentilerini satın almaya başlayacaklarını düşünüyorum...ardyz ve vbtyz dün inceledim ikisini de çok beğendim yalnız halka açıklığının az olması ve patronunun daha güvenilir olması nedeniyle iki tık ile vbtyz benim açımdan ön plana çıktı...bir de sermayesinin daha düşük olması vede zirvesine göre daha iskontolu olması nedeniyle vbtyz ı daha çok beğendiğimi belirttim...

mehmet kardeş işte görüyorsun bizde herşey bam bam bam...çekinmeden neyi düşünüyorsak söylüyorum...
    sn.keko selamlar. ara vermiştik gesana. şimdi tekrar trende yerimizi aldık...senle konuştuktan sonra egeen nerelere geldi goruyorsun değil mi? orda güzel haberler bekliyoruz işimiz bitince direk buradayım...umarım o zamana kadar 300 lü rakamları aşmaz ;)) sonrası zaten uzayyyy

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    artık forumda kötü bir algı yapanın karşısında ben değil ömür olacak.. en az benim kadar iyimser..belki de aşık olmuş bilemem...

ben de düşüncelerimi neyse onu söylüyorum...gerçekten de kimseye minnet borcum yok..zaten girdiğim hisselerin %90 ını ben bulup alıyorum..%10 unu da dostların ısrar ile incele bak demesi ile beğenip alıyorum...teknosa da çok iyi bir hissedir..biliyorsunuz bir geste en önemli iki faktör inverter ve paneldir..bu ikisi iyiyse yapacağınız geslerin kalitesi de iyi olur...sabancılar gurubundan kordsa amerikalı bir panel üreticisi ile anlaştı...teknosa da çinli bir firma ile inverter anlaşması yaptı...bu iki ürün de çok kaliteli...özelikle panel üreticisi olan toledo solarsın ürünü çok hafif ve çok verimli..kullanım alanı çok yüksek...

eğer ges panellerinin üretimi de teknosa bünyesinde olursa ??? teknosayı kimse tutamaz...yalnız gesanda da potansiyel çok yüksek...bunları zaten hep burada söyledik...sunjunior ve enerji depolamada potansiyel çok yüksek...zaten gesan almanyaya sunjunior odaklı girdiğini düşünüyorum..bana göre filim sunjuniorun başrolünde olacağı bir senaryoda gelişecek...

trafo üretiminin 4 kat artacak olması da çok muthiş...arzdan gelecek nakit ile şirketin sabit yatırımlar olan esco projelerine girip yıllık düzenli bir gelir getirecek olması ileride gesanı temettü özelliği olan bir hisseye de dönüştürecek...

kısacası biri renaldo bir diğeri de messidir...tabi biz yatırımcılar olarak belli bir kazanç sağladıktan sonra yeter diyebiliyoruz...artık kimin ne kadar kısmeti olur ve yeter deriz bilemeyiz..
    Eleştiri kültürümüz milletçe zayıf. Bir kere "eleştiri" kelimesini hep "olumsuzlama,kötüleme" anlıyoruz. Halbuki eleştiri, "tüm yanlarıyla değerlendirme"dir.

Galiba bu eleştiri işini fena yapmıyorum. Zira "olumsuz eleştirilerimde" yer yerinden oynadı😇 Olumlu eleştirilerimde ise neredeyse "huzur verir" bir pozitif algı oluştu😇

Yani bu durumda "objektif" biçimde her yönü görmeye çalısıyorum ama

Neredeyse hepimizin düştüğü bir hataya ben de düşüyorum sanırım: "Olumlu ya da olumsuz eleştirilerimizi özellikle 'trend' yönüne göre sıralıyoruz."

Ben ilk olumsuz eleştirilerimi okkalı bir KAP geldiğinde yapmış, "şimdi sırası mı birader" le başlayan tepkilerle karşılasmistim. Şimdiyse tam tersi hisse iyi gitmiyor görünürken olumlu yanları vurguluyorum bu kez de "polyanacılık" yapıyor olmayasin şeklinde tepkiler de oluyor😇😇

Benim söylediğim olumlu-olumsuz tüm eleştiriler ortada. Kendi adıma hepsini sentezleyip bir sonuca varmak gerek deyip şimdilik mevcut parametreler ışığında Europower'in ilk işlem gününe kadar hissede kalmak gerektiğine karar verdim.

Sayfa 232/827 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •