Sayfa 53/826 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 6608 madde; 417 - 424 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Bir patron kendi çalışanlarına arzdan kota ayirabildigi gibi diğer şirket yatırımcısına da böyle bir kota ayirabilmeli..bu olursa ?? İlk olacak..bence çok güzel de bir ilk olur..istedikten sonra her türlü yolu var..
    Arz yapan şirketin çalışanlarına kota ayırdığını çok duydum ancak şirket yatırımcılarına böyle bir uygulama yapıldığını hiç duymadım.Örnekleri olup olmadığını merak etmiştim.Teknik olarak mümkünse ve patron da uygularsa çok güzel olur bizler için.

Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Sn. kekonun bahsettiği Europower arzında gesan yatırımcılarına özel kota sağlanması durumunun daha önce bir örneği var mıdır? Bu nasıl olabilir.Fikri olan var mı?
    Serbest piyasa ekonomisi kurallarına aykı zannedersem bu durum. Europower çalışanlarına farklı bir uygulama yapılsa bunu anlarım. Daha önce yanlış hatılarmıyorsam Gen İlaç arzında bir miktar hisseyi de şirket çalışanlarına ayırdılar ve şirket çalışanları daha yüksek oranlarda ortaklığa kavuşma imkanına sahip oldu.

Europower halka arzında, halka arz edilecek hisselerin bir kısmı Gesan hissedarlarının taleplerine önceliklendirilecek gibi bir metodoloji uygulansa, tahminen bu haber ortaya çıkar çıkmaz 7-8 tavan yaparız. Ben böyle birşeye izin verileceğine ihtimal vermiyorum. Keşke olsa.

3. Patronlarimizin isi yonlendirme sekline bakarak top tufek EUPWR girmek gerek diye dusunuyorum

Daha once dedigim gibi, madem patron buna odaklaniyor, o zaman duygusalliga yer yok. Gesan'da iyi kazandiysak simdi Gesan-II: EUPWR zamanidir

Ilaveten, sirket dagilimina bakinca EUPWR buranin esas oglani benim siz durun diyor adeta. Yakin zamanda hic ihtimal vermesemde UKR savasi sona ererse orda cok ilginc bir hikaye yazilabilir

[/url]

4. Bu yapının bu hale geleceğini belkide öngörenler Smrtg aldılar, nasipte ne varsa o artık. Europower almaya can atan arkadaşlar arzdan küçük bir miktar geleceği belli, işlemden sonra artık kaç gün sonra alırız bilmiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Sn.Keko'ya twitterda destek verelim.Şirket bu konuda bir açıklama yapabilir belki ya da Behiç bey dolaylı olarak yanıtlayabilir.
    nasıl destek veriliyo anlamadı30-40 kişi begenmiş retweet yapan son 3 twitini sadece 2 kişi biri ben herkes ...

gerçekten acaip destek veriyoruz...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

6.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    İnan ki yazmak istemiyordum. Ama daha önce kötü niyetlisin, zehir atıyorsun.. ithamlarını bile hos görmeye calıştım. Ne düşünüyorsan Allah sana iki katını versin diye düşünerek konuyu kapattim. Ama! Bilgin olmadan fikrin var demen de biraz komik kaçtı sanki. Atomu parçalamıyoruz nihayetinde. Belirli parametreleri biraraya getirip bir sonuca varıyor,nihayetinde kararlar alıyoruz. Yok KAP'tan hemen sonra yazma yok 2-3 ay sonra belli olur.. Vallahi iyi ki söyledin 2-3 ay sonra belli olacağını
    ,ben de öğrenmiş oldum. Ama herhalde dur bakalım kuşkularım haklı mı haksız mi diye gizemli bir yolculuğa çıkıp finalde cevaba odaklanacak bir mecra değil borsa. O halde burada yazıp çizmenin mantıgı nedir ve sen ne diye beni dikkate alıp bir şyeler yaziyosun? Öyle ya aenin mantığına göre nasılsa falımız 3 vakte belli olacakmış,pehh..
    Ayrıca yanlış anlana ama senin aöylediklerinden sinip de geri adım atmadim. Senden sonraki iki arkadaş çok daha düzgünce vs argüman sunarak yazdilar ama (belki de senin etkinle) konuya yine de niyetimden kuşkulandıklarını söyleyerek başladilar. Haliyle ben de bu iki adamakıllı cevap da bile niyey konusunda tepki çekiyorsam ciddi bir hatam var diyerek bir karara vardım.
    Ezcümle dostum,ben ona yazma falan demdedim diye savunmaya geçmene gerek yok zira öyle bir etkin olduguna nereden vardığını bile anlamadim. Sen niyet okumalrla ve önündeki 2-3 aya istiharelere yatmalarla yatırım kararları alabilirsin,ben öyle yapmiyorum.Ama saçmalayabileceğimi baştan kabul edecek kadar öz güvene sahibim.
    Allah herkese, niyeti ne ise ,kendisine de ona göre muamele etsin.

7.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    nasıl destek veriliyo anlamadı30-40 kişi begenmiş retweet yapan son 3 twitini sadece 2 kişi biri ben herkes ...

gerçekten acaip destek veriyoruz...
    Hakikaten böyle masum bir isteği bile RT etmeye korkuyor insanlar.Deşifre olmamak için herhalde.) Şirketin yatırımcı ilişkileri taleplere duyarlı, eleştirileri dikkate alıyor, dönüş yapıyor gördüğüm kadarıyla bu da başta Behiç bey olmak üzere yönetim kadrosundan kaynaklanıyor.

Burda dedikodu yapıp boşa enerji tüketeceğimize doğrudan birinci ağza soruyoruz.Hiçbir yanıt alamasak bile hassasiyetimizi iletmiş oluruz.Sn. keko da gönüllü olup ön plana çıkmış.Daha ne isteriz ki?

Gesanin piyasa değeri 30 milyar TL ye ulaşmış arkadaşlar...%1 kota verdiler diyelim ...300 milyon eder....Europower in arz değeri henüz belli değil...700-800 milyon olur mu bilmiyorum...
    Dolayısıyla çok gerçekçi olmaz kota ayrılması...Hadi oldu diyelim %1....cok büyük bir tutar oluşturmaz zaten...1 milyonluk hisseyi tutana 10.000 liralık europower 🙂
    Tabi işin bir de serbest piyasa dinamikleri çerçevesinde mevzuat uygunluğu var mı yok mu .... ..

Sayfa 53/826 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •