Sayfa 702/826 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon
Arama sonucu : 6608 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Maalesef böyle sert düşüşlerin toparlanması kolay olmuyor. Büyük ihtimalle çok düştü diye alan küçük yatırımcının elinden testereyle toplamadıktan sonra yine yuksektmezler. Beni bu durumların çok üzen patronların tavrı.

Dolar bazlı grafik üzerinden bakarsak 25 Ekim 2022 , 13 Ocak 2023 tarihlerinden çizilen trendin 03 Mayıs 2023 tarihi itibariyle trend dibindeyiz gibi görünüyor. İkisinde de değip sert yükselmiştik, umarım bu seferde gerçekleşir. (Not yanlış anlaşılma olmasın yatırım tavsiyesi değildir. Forumda moraller bozuk, farklı bir bakış açısı olması açısından paylaştım.) Ben o kadar pesimist düşünmüyorum şahsen.

Temel olarak iyiyiz, umarım bilançoda da olumsuz yönde sürpriz bir şeyle karşılaşmayız. Ciro 1 yıl öncesine göre artacağı aşikar, net karda da marj kaybımız çok olmazsa, teknik-temel uyumlu olabilir diye düşünüyorum naçizane.

Güzel günler bizi bekliyor diyelim,

Selamlar herkese,

Bu arada Urfalı kardeş geçen moraller bozuk diye yazmıştım, kırdıysam affola...

3. Ben GESAN bölünmeden sonra çok düştü zarar ettik diyenlerin kim olduğunu çok merak ediyorum... Yanlış hatırlamıyorsam bölünme sonrası bu kağıt 90 liraya (eski 360) iğne attı... Benim maliyetim 66,5 (265 eski gesanla); ben yazdan evvel 100 (400) görmeden satmayı aklıma bile getirmem yazmıştım... Bölünme öncesinde tarihi zirvesi de 305-307 liralar falandı... Yani bu kağıt trade için giren herkese çıkış için güzel kapıları güzel zamanlarda gösterdi... Benim gibi upuzuncu olmayanların seçimi nakitle hatta dövizle beklemesi gerekir ve seçime 1 ay kala 90 lirayı beğenmeyip çıkmayanın şimdi 55'e zırlaması da nebleym... Önümüzdeki 24 ay için konsolide bilançosunda 50 lira hbk görme ihtimali olan bir kağıdı (tabi enflasyonun da etkisi olacak bunda) bugün 55 liraya alma fırsatı müthiş bişey ama gel gör ki elde nakit yok, boğaza kadar maldayız... Ağlanacak bir şey varsa bence buna ağlanmalı

4. bugünlerde geçer neler gördük sabrın sonu selamet geçen yıl iyi kazandırdı düzeltmesi elbet sert oldu zirveden yarıya geldi gelecek belki

5. SAYIMIZ YADA ORTAGIMIZ BUGUN İYİCE AZALMIŞTIR SATAN SATANA ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Bu yapılan çok açık net operasyondur. Maalesef patron de bu operasyona göz yumuyor. Çok basit çıkıp şirketimize bir olumsuzluk yok ciro beklentimizi güncelledik diyebilir ya da çok sağlam bir yatırımcı sunumu yapabilirlerdi. 85 liralardan korkunç işler var diye çıkıp konuşabiliyorsa şimdide konuşması gerekiyordu.

Ve maalesef hiç kimse yatırımcı ilişkileri arayıp görüşmüyor. Hiçbir şekilde baskı oluşturamıyoruz. Tahtacının hesapları belli iş yatırım ve garanti deli gibi satıyor bu hesaplardan.

Patronda şirket batmış gibi sanki tek kelime etmiyor.

Maalesef piyasanin patrona ve şirkete olan güveni tamamen bitmiştir.

Şahsen benim gözümde artık yok hükmündeler. Tahtalarını çapulcuların eline bırakan, yatırımcısının arkasında durmayan patron benim gözümde adam bile değildir.

Bu çırılçıplak operasyona tek bir tepki bile göstermediler.

Söyleyeceğin tek şey var u kağıttan İlk fırsatta çıkacağım ama bu fiyatlardan asla çıkmam batarsa da batsın. Yazık etltier muazzam hikayeye
    patronları çokta büyütmemek lazım şu düşüşte en kötü yalandan kap atacagına bir işe yaramadıgını bile bile geri alım yap 1milyon lot alcam de ne olacak hesabınıza europowerdan baya para geldi...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by cumbaba Yazıyı Oku
    Secimden dolayi dovizde dalgalanma olur ve GESAN nasilsa faturalarinin cogunu doviz uzerinden kestiginden calkalamadan sonra hizli geri donus olur diye, bende icerde kaldim.

Gecmiste buyuk yukselislerde kenara cekildigimde tekrar giris yaptigim noktada trendi kacirdigim cok oldu. O yuzden guvendigim hisselerde kalip, 2-3 ay ekran kapatma yolunu tercih ettim.

Herkese hayirlisi olur umarim, sabir donemine girdik.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.
    gesan taşıyıpta bizim gibi düşünenler çok gercekten yav geri çekilir en fazla 71 lerde geçiririm dedim onu bile göze aldım ama bu yaptıkları inanılmaz..
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Dolar bazlı grafik üzerinden bakarsak 25 Ekim 2022 , 13 Ocak 2023 tarihlerinden çizilen trendin 03 Mayıs 2023 tarihi itibariyle trend dibindeyiz gibi görünüyor. İkisinde de değip sert yükselmiştik, umarım bu seferde gerçekleşir. (Not yanlış anlaşılma olmasın yatırım tavsiyesi değildir. Forumda moraller bozuk, farklı bir bakış açısı olması açısından paylaştım.) Ben o kadar pesimist düşünmüyorum şahsen.

Temel olarak iyiyiz, umarım bilançoda da olumsuz yönde sürpriz bir şeyle karşılaşmayız. Ciro 1 yıl öncesine göre artacağı aşikar, net karda da marj kaybımız çok olmazsa, teknik-temel uyumlu olabilir diye düşünüyorum naçizane.

Güzel günler bizi bekliyor diyelim,

Selamlar herkese,

Bu arada Urfalı kardeş geçen moraller bozuk diye yazmıştım, kırdıysam affola...

Sıkıntı yok kardeş. Moraller bozuk olunca olur öyle şeyler. Ben unutmuştum bile. İnşallah bir gün yüzler güler.

Sayfa 702/826 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •