Sayfa 820/826 İlkİlk ... 320720770810818819820821822 ... SonSon
Arama sonucu : 6606 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    75,2den gene ekledim... son kurşunum 300 günlüğe değerse diye bekliyor... o da 70 lira...
    Şaka gibi maliyeti dengeledim. Ağır trajedik bir durum ama yapacak bi'şey yok. İstanbul Menkul Kıymetler Las vegası maşallah

Ve bu enflasyon muhasebesi ayağına mı gol yiyeceğiz acaba bilançoda, olabilir mi böyle bir şey:/

2.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Nice hisselerden ne darbeler aldık da sonrasında bunlar çok ciddi tecrübeler oldu. Misal ben hiç falancanın tavsiyesiyle hisse alınmamasını çabuk öğrendim. Bilanço okumayı öğrrenmek,yatırımcı sunumlarını takip etmek;sektörel dinamikleri,ülkenin ve dünyanın güncel durumuna hakim olmak v.s tüm bu parametreler ışığında
    1) Temel analiz açısından daha 2023 son çeyrek bilanço katkisi gelmeden fk 20'lere düşmüş ki bu sektörde son derece uygun bir rakam. Hele bir de son çeyrek katkısı gelince epey cezbedici olacak.
    2) Yatırım açısından gerek Avrupa gerekse ülkemizde özellikle üretim ve sonra kurulum şeklinde epey kapsamlı iş repertuarı var ve bunları sürekli arrtiracak fabrika ve yeni ortaklık yapılarını ardı ardina açıklıyor. Hatta yakin zamanda depolamalı enerji santral işletim modeline dair de son derece heyecan uyandıran planları var.
    3) Sektörel açıdan hem Avrupa hem de ülkemizde yenilenebilir enerji konusunda muazzam bir potansiyel olduğu aşikar. Bunun için gerekli ekipman ihtiyacı katlanarak artacak. Bu sistemlerin kurulumunu yapacak firmalara talep artacak. GESAN her iki alanda da kendini ispatlamakla kalmamis sürekli gelisen çok kaliteli bir firma. Zaten ciro ve kârlılığın gelişimi de bunu açık ve net ispatlıyor.
    4) Ülkemizde saçim sonrası uluslararası fonların ilgisinin artmasi pek muhtemel. Zaten kredi derecelendrime kuruluşları da ısrarla olumlu havayı somut politikalara dayandirarak raporluyor. Bu havanin artarak devam edeceğini seçim arifesinde faiz artirmayi göze alan bir MB ve ekonomi yönetimi çok net biçimde gösterdi.
    5) Öte yandan dünyada da özellikle yılın ikinci yarısında FED öncülüğünde faiz indirimleri başlayacak ki zaten bu bile başlı basına piyasaya,dünya ticaretine ve tabi ki borslara ciddi bir para akışı demektir.

Kısacası olumlu düşünmek adına çok somut verilerimiz var. Belki borsada iki kere iki her zaman dört etmeyebiliyor ama eninde sonunda dördü bulacağını da biliyoruz. O halde sabretmeye devam.
    Gesan, yabancı fonların yapısı için uygun bir hisse değil diye düşünüyorum. Yabancı fonlar holding, banka ve marka aşığı... Borsanın genel bir yükselişi olursa, buna ne derece eşlik eder o da bilinmez bence. Tek tutunacak dal gelecek vizyonu ve bilançosu=) Tabii sektörün de önü çok açık...Bekliyoruz bakalım=)

3. Bu borsanın bileni yok ne yazıkkı her daim güzel hisse yakaladıgımız gibi terse de çok kalıyoruz ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

4. Güzel şirket diyelim bundan sonra, hisse ve borsa kısmı çöp kıvamında=)

5. PD neredeyse 30 milyar altına düşecek, bu tip durumlarda, şirket ve sektöre güven varsa yapılacak işlem bellidir.

6. 30 milyar altına indi reğiz. Göstere göstere, kıra döke indi Hayırlısı olsun bari, ne diyelim.

7. Valla dibin dibi varmış, görmüş olduk. Yazık yatırımcısına. Geçen sene Ağustos'tan beri %40 düştü, yaziklar olsun

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Valla dibin dibi varmış, görmüş olduk. Yazık yatırımcısına. Geçen sene Ağustos'tan beri %40 düştü, yaziklar olsun

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    10 Mayıs 2023'te yani genel seçim öncesi tüpraş,thy,kardemir ve gesan vardi elimde. Ve ıst üste gelen depremdi,seçimdi derken çöp haline gelmişti hisseler. Doların 19.5 oldugu ongüm tüpraş 70 lirayken bugünkü kurda 115 lira yapiyor. Güncel fiyatı 170 lira yani reel olarak çöp fiyatinin %50 üzerinde. Thy 120 liraydi simdi bu hesapla 192 yapiyor. Simdi güncel olarak 285 lira ve reel olarek çöp fiyatının %50 üzerinde. Kardemir 14 lirayken bugün 23 liraya tekabül ediyor çöp fiyatı ve güncel değeri 23 lira. Yani kardemir milim oynamamis ve o günkü çöp fiyatinda. Peki ya Gesan? O güm 46 liraymiş. Yani çöp fiyatinin bugünkü karşılığı 77 liraya denk düşerken güncel fiyati malumunuz 64.8 Yani reel olarak.o günkü çöp fiyatinın bile %20 gerisinde!!!!! Bunun izahı olamaz arkadaşlar!

Sayfa 820/826 İlkİlk ... 320720770810818819820821822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •