Sayfa 185/826 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285685 ... SonSon
Arama sonucu : 6608 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Seneye 1 milyar dolar ciro yüzde on beş net kar marjı bize yeter. 3 milyar TL kar. 15 fk min yuzde 50 si var kağıdın. Tabi ben müthiş muhafazakar davranıyorum

2. https://t24.com.tr/haber/tokyo-da-20...olacak,1079461

Tokyo'da 2025 itibarıyla tüm yeni evlerde güneş paneli zorunlu olacak
    Rüzgar nerden eserse.Canım ne isterse.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, şahsi fikrimdir.

3.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Seneye 1 milyar dolar ciro yüzde on beş net kar marjı bize yeter. 3 milyar TL kar. 15 fk min yuzde 50 si var kağıdın. Tabi ben müthiş muhafazakar davranıyorum
    Ben sunjuniordan çok ümitliyim. Sirket satış hedefinin yüzde 75 i bile gerceklesse yillik 50 bin satilsa fiyatta 20 degil 15 bin olsa bu şartta bile 750 milyon dolar ciro çıkıyor. Bunun yuzde 55 i gesana düşse en mütevazi hesapla bile 412 milyon dolar buradan geliyor. Ki ben sunjuniordan 500 milyon dolardan aşağı katki beklemiyorum. Trafo inverter gunes paneli satislari devreye girecek ve sürekli montani artan prestiji büyük firmalarla yapilan ges kurulum sözleşmeleri 1 milyar doların küçük kaldığını gosteriyor. Zaten şu an bile sanırım 100 milyon dolardan fazla ihale işinin 2023 cirosunda görüleceği kesinleşti. Belki 2023 cirosuna yansimayacak ama sonrasında uçuracak iş ise depolama tesisi işi. Belki gesan yada eupwr hiç ihaleye girmeye bile gerek duymayacak. Herhangi bir firma ges ihalesi aldığında trafo panel inverter tedarikini europower dan tedarik edecek. Depolama tesisi müteahhitlik konusunda gesandan destek alacak.boyle olunca gelecek demek gesan demek desem yanlış olmaz herhalde.ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Sevgili dostum,kimse kimsenin içini bilemez. Hele böyle bir platformda hiç olacak şey değil. O yüzden Allah yolunu açık etsin. Seni çok önmeseyerek yatırımlarında kararlar alanların sorumluluğu ağır bir iş,o yüzden Allah sana kolaylık da versin. Eğer hakkına girdiysem Allah affetsin. Senin bende hakkın varsa helalihoş olsun. Kal sağlıcakla
    Benim de hakkım helal olsun dostum...ben burada bir arkadaşa hakkım nasıl geçebilir ?? burada kendi bilgi ve tecrübelerimiz ile bir şeyler anlatmış isek ve arkadaşlar da bunu dikkate alarak zarardan kurtulmuş iseler veya çok kazanmış iseler işte o zaman küçük de olsa bir hakkımız olabilir...bu tür durumlarda da bana dua edin başka bir şey istemiyorum diyorum...son zamanlarda sosyal platformlarda komisyon karşılığı hisse söyleyen ,tüyo söyleyen yatırımcılar ve guruplar oluştu..bunlar profesyonel davranıyorlar..karşılık olarak maddi menfaat istiyorlar...ben 2010 yılından beridir forumlarda yazıyorum...ben ücretim sadece duadır...o ücreti verip vermemek de kişinin kalitesine kalmıştır...

ben de bu arada kalbini kırmış isem özür dilerim...niyetim kimsenin kalbini kırmak değildir..öyle bir kişilikte değilim...bu forumun da değerini bilmek lazım...en güzel ortamı oluşturmak lazım...burada hepimiz hala öğreniyoruz..bilmediklerimizi bir birimize sorarak öğrenmeye çalışıyoruz...burada hiç birimiz mükemmel değiliz..önemli olan karşılıklı saygı ve sevgi içinde bunu yapmaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. geçmiş olsun diyen tüm arkadaşlara tekrardan teşekürler...benim eşim yine forumlarda oluşan nazar ile hastalandı arkadaşlar...2017-18 yıllarında durdo hissesi almıştım ....kısa sürede %170 kazanmıştım ...biraz da kendimi tutamayarak ve umudunu yitirmiş ky arkadaşlara umutvar olmaları için sermayemin nereden nereye geldiğini söylemiştim..sanırım nazar çektim...o günlerde rüyamda haşlanmış bozuk yumurta görmüştüm..forumdaki arkadaşlar bir yakınınızın amansız bir hastalığa yakalanacağı yorumunu yaptılar...gerçekten de çok kısa bir süre sonra benim hanımım amansız bir hastalığa yakalandı...artık nazar çekmemek adına kolay kolay sermayemden söz etmiyorum...çünkü zararda olan ve bir türlü kazanamayan arkadaşlar da var...onlara da ayıp olmasın tabi nazar da olmasın....bir yatırımcı daima umutvar olmalı..bu borsada her zaman fırsat var..bunun en güzel örneği gesan 9 ayda kaç kat kazandırdı...Yüce ALLAH kuranı kerimde benden umudunu kesenler ancak kafirlerdir diyor...o yüzden de her zaman umut içinde bekleyebilmeli..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Dostum bu başvuruların en fazla 40-45 milyar dolar i sahaya yansıyacak epdk başkanı açıklaması bu yönde.
    bence epdk başkanın söylediği bir yıl içinde yansıyacak olan kısmı olmalı....çünkü başvurlar bir ara 110 milyar dolar idi ve henüz başvuru tarihi de bitmemiş idi..tahminen başvurular 120-130 milyar dolar olarak sonuçlanır ise ve bunlar da üç yıl içinde gerçekleşmesi zorunlu ise yıl başına 40-45 milyar dolar düşer...çünkü yapılan başvuruların yapılması zorunluluğu var...tüm başvurular çok kısa sürede incelenip onaylanamaz...peyder pey olacak işlerdir...onaylanan her başvuru da artık yatırımını yapmaya başlayacaktır...ben böyle düşünüyorum..

7. patron son televizyon programında yıllık 3,5-4,0 milyarlık ciro beklediğini söyledi...hala onun yanılmasını umut ediyorum...çünkü benim hesaplamalarıma göre son çeyrekte 2-3 milyarlık bir ciro oluşması gerekiyordu...yıllıkta ise 4,5-5,0 milyarlık ciro beklentim vardı...son çeyreğe 2022 yılı ikinci çeyrekteki 1,375 milyarlık kap haberleri + 650-1,375 milyarlık da kap dışı işlerin toplam yansımasının olacağını düşünüyordum..net karın ise 400-500 milyondan aşağı olmamasını bekliyordum...hala bir umut içindeyim..umuyorum ki patron yanılsın...ama doğruya doğru patronun açıklaması ile umudum çok azaldı...

son çeyrekte yine güzel bir kar yapacak ama benim beklediğim kadar olmayacak görünüyor...eğer patronun dediği gibi bir ciro gelirse ?? o zaman alınan montanlı işlerin bitiş tarihinin 4-6 ay değil de 12 aya varan sürelerde gerçekleşeceği anlaşılacak...net kar marjı ise yatırımlar faaliyete girdikten ve oradan karlar yaptıktan sonra iyileşecek..hatta arzdan gelecek nakit ile borçlarını kapatırlarsa bu yansıma daha da hızlı olabilecek...

gelecek yılın tüm karını tahmin edebilmemiz için ise öncelikle ilk çeyreği görmemiz gerekiyor...ilk çeyrekte her halükarda güzel bir bilanço gelecektir...2022 ilk çeyrekte 750 milyon ciro ve 70 milyon net kar gelmişti...bu iki veride de iki katlık bir artış söz konusu olabilecektir diye düşünüyorum...asıl yatırımların etki edeceği ikinci çeyrek olacaktır (patronun tv de söylediği buydu ) asıl güzel yansımalar orada olacaktır...

2023 yılında sektör şirketleri bilançoları ile ve beklentileri ile fark yaratmaya devam edecekler...karlarını kat be kat artırırken diğer sektör şirketlerinde bunlar görülemeyecek....o yüzden de sektör hisselerine olan talep devam edecektir...

8. 2023 yılında arzdan gelecek nakit....sunjuniorun üretimi....enerji depolama işlerinden gelen yüklü işler...trafo üretiminin 4 kat artması...artık binalara ges yapma zorunluluğu..esco işleri...inverter üretimi...simens ile işbirliği ile orta gerilim panosunun satılmaya başlanması...v.b güçlü beklentilerin olumlu etkileri altına girecektir...

şu ana kadar bu beklentilerin hiç biri gerçekleşmemiş ve dolayısı ile bilançolara etkisi olmamıştı...bu güne kadar yapılan çıkışlar sadece kap lara atılan işlerin yaratacağı ciro ve karların beklentilerinin satın alınması idi...asıl büyüme bu beklentilerin gerçekleşip artık bilançolara yansımalarının görüleceği vakitte olacak..yani gesan bir dev olmaya başlayacak ve bunu da ciro ve karları ile gösterecek...bu hisseden maximum fayda sağlayabilmek için 1-3 yıl sabredebilmeli...

Sayfa 185/826 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •