Sayfa 319/826 İlkİlk ... 219269309317318319320321329369419819 ... SonSon
Arama sonucu : 6606 madde; 2,545 - 2,552 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Dogal olarak GYO degil ancak, GESAN'i taahhut sirketi olarak degerlendirmek de yanlis olur. Tipik taahhut firmalari sadece servis sunar, tum malzemeleri satin alma yoluyla elde ettiklerinden kar marjlari cok dusuk olur. Dolayisiyla F/K lari 8-10 civari makuldur, piyasanin coskulu oldugu donemlerde F/K 15'e kadar gidebilir.

GESAN ana uretim hatti ihtiyaci %70 ortagi oldugu Europower istirakinden geliyor, dolayisiyla GESAN bir uretim firmasi.

GESAN'in F/K si Europower halka arz sonrasi, sert bir sekilde duseceginden, F/K si yuksek taahut sirketi bahanesi piyasanin elinden alinacaktir. Halka arz sonrasi, finansal giderler azalacagi icin kar marjida artacaktir. Bununla birlikte bir buyume sirketi olarak, fiyatin dalgali olacagi nettir.

GESAN arkasina aldigi yenilebilir enerji dalgasiyla yuksek buyume icinde olacaktir. Bu sirketin patronaji buyuk bir hata yapip, guven kirici pozisyon almazlarsa, F/K si 20-30 araliginda olacaktir. Bu surec onumuzdeki 3-5 yil orta vadeli donem icin gecerlidir.
    Buyume sureci sonrasi dogal olarak yataya baglayip, temettu sirketi haline gelecektir. O donemde F/K nin 10 -15 bandinda gitmesi makuldur.

Bu sirketin ENKA TEKFEN muamelesi gormesini bekleyenler en az 5 yil bu hisseden uzak dursunlar, uzulurler.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi dusunce suzgecinizden gecirerek aliniz.

2. Patronun cakalligini eleştirdik diye her türlü dışlanmayi yaşayan biz olmuştuk. Millet güzel güzel satmış Helal olsun valla 270 ve üzerinden satanlara. Demek ki her satış mal kaptırma olmuyormuş piyasada Cuma endeks eksi olsa biz 190dik şu anda. Ben artık dip diye bir şeye inanmıyorum. Her kap değerlidir yine de kucumsememek lazım ,damlaya damlaya göl olur . Ya hiç iş alamasaydik? Kontr yeotk smrtg tavan civarı yaptı ,en azından onların peşinden bari gidelim artık

3. Bir de gözden kaçırdığımız bir şey daha var. Bu şirketin mottosu heryere yenilenebilir enerji desteği vermek ise her alınan işin büyük olması gerekmiyor. Zaten büyük işlere eurpower bakacak

4. Cuma günü emsallerine göre düşükten kapatması ve ardından gelen KAP'ı hesaba katarsak hissenin pazartesi +4 civarında açıp tavana gitmesi lazım. Aksi durumda gerçekten yatırımcılarına büyük haksızlık etmiş olurlar. Lot toplamanın bir adabı olur. Hiçbir yatırımcı enayi değildir.

Yatırım tavsiyesi değil tahta yapıcımız düşünenin tersine hareket etmeyi sever.
    Yorumlarım kişisel olup yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by DrWho Yazıyı Oku
    Cuma günü emsallerine göre düşükten kapatması ve ardından gelen KAP'ı hesaba katarsak hissenin pazartesi +4 civarında açıp tavana gitmesi lazım. Aksi durumda gerçekten yatırımcılarına büyük haksızlık etmiş olurlar. Lot toplamanın bir adabı olur. Hiçbir yatırımcı enayi değildir.

Yatırım tavsiyesi değil tahta yapıcımız düşünenin tersine hareket etmeyi sever.
    Nedense tavan yapacak gücü yok gibi. Veya tavan yapacak olsa cuma +3 falan bari kapamaz miydi3. İnşallah yine de. 240-260 bandında oralar dip deniyordu.

6. Bu hafta astor arzi var. Arza katılmak için hisse satar mısın seklinde anketler yapılıyor. Bunlara evet diyen bir kesim var. Bu durumun genel endeksi olumsuz etkileyeceği yorumlari bile yapiliyor. Bende burda sorayim. Sırf astor arzi için ,baska sebepler olmaksizin gesan satacak olan varmi.

7. Bu hisse son aylarda güzel prim yaptı, yapılan bu primle aylarca baskılanabilir ve elinde olanın satmaması gerekir, ben de satmayı düşünmüyorum. Gelecek vadediyor ve başka bir senet kafama yatmıyor ki ona geçelim.

8.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Bu hafta astor arzi var. Arza katılmak için hisse satar mısın seklinde anketler yapılıyor. Bunlara evet diyen bir kesim var. Bu durumun genel endeksi olumsuz etkileyeceği yorumlari bile yapiliyor. Bende burda sorayim. Sırf astor arzi için ,baska sebepler olmaksizin gesan satacak olan varmi.
    Astor değil, eupwr için bile gesan satmam ben.

Sayfa 319/826 İlkİlk ... 219269309317318319320321329369419819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •