Sayfa 779/828 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789 ... SonSon
Arama sonucu : 6619 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. hem EUPWR hem de GESAN faaliyet raporlarını okudum ancak devlet teşvikleri kapsamında SunJunıorun yaratacagı avantaj disinda ne Sunjuniora ne de PeakPvSolar gunes panelı yatırımına daır hıcbır ayrıntılı detay goremedım. Ben mı gozden kacırdım baska goren ortaklar var mı acaba? 2023 un 2.yarısında serı uretıme gececek dıye bılıyorum PeakPvSolar ı. Bilanco yılın ılk yarısına aıt dıye mı faalıyet raporunuda bu zaman dılımı acısından sınırladıkları ıcın bılgılendırme yapılmamıs da olabılır. Ancak ufak da olsa son durum hakkında bılgı verılse ıyı olurdu dıye dusunuyorum. Bu konu hakkında acıklama goren ortaklar varsa ve bılgılendırırse sevınırım. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by gençyatırımcı Yazıyı Oku
    hem EUPWR hem de GESAN faaliyet raporlarını okudum ancak devlet teşvikleri kapsamında SunJunıorun yaratacagı avantaj disinda ne Sunjuniora ne de PeakPvSolar gunes panelı yatırımına daır hıcbır ayrıntılı detay goremedım. Ben mı gozden kacırdım baska goren ortaklar var mı acaba? 2023 un 2.yarısında serı uretıme gececek dıye bılıyorum PeakPvSolar ı. Bilanco yılın ılk yarısına aıt dıye mı faalıyet raporunuda bu zaman dılımı acısından sınırladıkları ıcın bılgılendırme yapılmamıs da olabılır. Ancak ufak da olsa son durum hakkında bılgı verılse ıyı olurdu dıye dusunuyorum. Bu konu hakkında acıklama goren ortaklar varsa ve bılgılendırırse sevınırım. Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    GESAN yatirimci iliskileri acisindan maalesef vurdumduymaz bir firma. Genel olarak ben de bilgilendirme acisindan, faaliyet raporunu cok doyurucu bulmadim, bir kontrolmatik duzeyinde kaliteli icerik yok.

Peak PV konusunda yakin donemde atilan kap var kapasite artirimi icin. 1 GW yillik kapasiteden 2 GW'a cikarma konusunda, fabrika aliminin yapilip, yeni tesisin insaatina baslandigina dair KAP'tan soze ediyorum. Henuz bittigine dair bir duyuru gelmedi.

Ancak Peak PV'nin ilk fazinin su an devrede oldugunu zannediyorum.

Daha ayrintili bilgi icin yinede bir umit yatirimci iliskilerine mesaj atin isterseniz. Bizi de bilgilendirirseniz mutlu oluruz.

3. Buyrun Ata yatirim diyor ki sirket onumuzdeki yillarda bu kadar cok hizli buyumeyecekmis.

https://atayatirim.com.tr/arastirma-...reportId=11021

Sektorel analiz is modeli bilgisi yoksunu bir analiz. Not olarak ekledim, zaman kimin hakli oldugunu gosterecek.

Yatirim tavsiyesi degildir.

4. Teşekkür ederim syn cumbaba. Öğrenirsem haberdar edeceğim. Bu arada haklısınız Kontr bu konuda inanılmaz. Yönetim Kurulu Başkanına sunum hazırlar gibi yatırımcılarına faaliyet raporu hazırlıyorlar. Umarım en kısa sürede PeakPvSolar hakkında bir kap gelirde üretime başlandı mı bilançoya katkısı olacak mı alınan siparişler kapta bildirilecek mi öğreniriz. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by gençyatırımcı Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim syn cumbaba. Öğrenirsem haberdar edeceğim. Bu arada haklısınız Kontr bu konuda inanılmaz. Yönetim Kurulu Başkanına sunum hazırlar gibi yatırımcılarına faaliyet raporu hazırlıyorlar. Umarım en kısa sürede PeakPvSolar hakkında bir kap gelirde üretime başlandı mı bilançoya katkısı olacak mı alınan siparişler kapta bildirilecek mi öğreniriz. Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    Soyle bir site var

https://www.foreks.com/haber/detay/6...etime-basliyor

Toplam kapasite 2 GW olacak. Ilk faz 2023'te 600 MW uretim yapacak diyor.

Alfas'la karsilastirilirsa, Alfas'in son yatirimlarla kapasitesi 1.3 GW oldu. Peak PV buna benzer is modeliyle yaklasik bir 600 MW 250-300 milyon dolar ciro getirir kabaca.

GESAN'a %56 (Europower payi) * %60 (Peak PV) = %33.4 net Peak PV bilanco katkisi olur. Yani 300 milyon dolar yillik cirodan, 80-100 milyon dolarlik Peak PV katkisi 2023 sonu itibariyle.

2024'den itibaren 2 GW kapasitenin Peak PV icin tam kapasite calisip 1.2 milyar dolarlik ciro yapmasi durumunda, GESAN cirosuna katkisi kabaca 400 milyon dolar olur. 1 MW panel fiyati 500 bin ile 650 bin dolar arasi fiyatlaniyor, hazreti google'a gore.

EuroPower'in kapasite artirimlariyla invertor uretimleri, ek transformator uretimleriyle 2024 sonu 500 milyon dolar satis yapacak noktaya ulasibilecegini tahminliyorum. Gesan'a %56 uzerinden kabaca 300 milyon dolarlik ciro katkisi sunma yolunda 2024 sonu itibariyle salt Europower olarak.

GESAN'in kendi basina aldigi ihale islerininin cok buyumeyip 300-400 milyon dolar oldugunu varsayalim.

2024 sonu itibariyle full kapasite Peak PV + Europower + GESAN ihale isleriyle toplamda GESAN ciro beklentisinin 1 milyar dolar civarinda olacagini ongoruyorum.

Brut kar marji %25 ustu bir sirket olarak GESAN'in degerlemesini 2024 icin buradan yapabilirsiniz.

Yukarida yazilanlar bir egitim dusunce eksersizi olarak paylasilmistir, uzun vadeli yatirim felsefesi cercevesinde gecerlidir, yatirim tavsiyesi degildir, kendi analizlerinizi yaparak yatirim kararlarinizi aliniz.
    Son düzenleme : cumbaba; 22-08-2023 saat: 16:50.

6. Şimdi baktım takas saklamada İş Bankası AŞ de bugün 13.000.000 artış gözüküyor. Ortakların satışı İş Bankası üzerinden olmuş gibi sanki. Ama nereye bilemiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by rcan Yazıyı Oku
    Şimdi baktım takas saklamada İş Bankası AŞ de bugün 13.000.000 artış gözüküyor. Ortakların satışı İş Bankası üzerinden olmuş gibi sanki. Ama nereye bilemiyorum.
    bu satışın hangi fiyattan gerçektleştiğini bildirmeme gibi bir şansı var mı? sadece virman ettim diyip geçebilir mi?

8.  Alıntı Originally Posted by rcan Yazıyı Oku
    Şimdi baktım takas saklamada İş Bankası AŞ de bugün 13.000.000 artış gözüküyor. Ortakların satışı İş Bankası üzerinden olmuş gibi sanki. Ama nereye bilemiyorum.
    ilk önce infoda göründü 13 milyon lot , sonrasında işbankasına yansıdı. normalde hangi fiyattan kimin aldığı kapta paylaşılmalıydı.
    belirsizliği kasıtlı bir şekilde sürdürerek güzel bilançoda p.ç edildi. zaten 116 tavan olan gün ortak satışı açıklanarak resmen pranga vuruldu , koşan hisseye.

Sayfa 779/828 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •