Sayfa 803/827 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813 ... SonSon
Arama sonucu : 6611 madde; 6,417 - 6,424 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Halka arzdan elde edilen fonun sadece bu fona özgülenmiş ayrı bir banka hesabında Şirket’in diğer nakit akımları ile karışmayacak şekilde takip edilmemesi, halka arzdan elde edilen fondan kullanılan her kullanıma ilişkin muhasebe kayıtlarının ilgili harcamanın ne için yapıldığını ortaya koyacak şekilde gerekli açıklamaları içerecek şekilde muhasebe sistemine kaydedilmemesi

2. Sermaye artırımından elde edilecek gelirin kullanımına ilişkin yönetim kurulu raporunda ve Şirket paylarının halka arzına ilişkin izahnamede yer almaksızın halka arz gelirinin bir bölümünün Şirket’in bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi AŞ (Europower Enerji) lehine kullanılması sebebiyle izahnamede yer alan halka arz gelirinin kullanımına ilişkin açıklamaların yanıltıcı ve eksik hale gelmesi.

3. Şirket’in halka arz gelirinin bir kısmının Europower Enerji adına harcanmış olmasına karşın bu bilgilere denetimden sorumlu komitenin 19.11.2021 ve 16.02.2022 tarihli raporlarında yer verilmemesi; 19.11.2021 tarihli denetimden sorumlu komite raporunda yer alan fon kullanım yerleri ve tutarlarının yanlış olması.

4. Zaten hisse fiyatı düşüş içindeki şirketi daha da kötü etkileyecek. Ne kadar saçpa sapan iş yapıyor bunlar yahu! Belkide bu önceden biliniyordu...

Çok yazık. Kurumsallık, yönetimsel faaliyetler, finansal yönetim, şeffaflık gibi mevzularda acziyet içerisine düşüp çıkamadılar ve negatif ayrıştı şirket..

6. Son gelen ceza ozunde teknik bir hata, bir sahtecilik yok, cok basit bir yanlis. Acemice yapilmis, bu sekilde halka acik bir firmanin muhasebe departmanindan beklenmeyen bir hata.

Muhasebe/finans departmaninin is bilmezligi, acullugu bu hatanin nedeni. Oteki taraftan denetimi yapan firmada bu iste pis cuvallamis, bu kadar basit bir hatayi bulamayan denetim firmasina ne demeli.

Daha once GESAN finans muduru alim satim dan dolayi SPK cezasi almisti.

Dun hisse de haber gelmeden once, garip fiyat hareketleri oldu, haberin onceden bazilarina ucuruldugunu dusundurecek cinsten.

Sirketin dogru duzgun bir yatirim sunumu hazirlayamadigini goruyoruz.

Bu konularda bu lackaligin giderilmesi patronajin ustundedir.

Acikcasi elektrik muhendisligi olarak urunleri piyasada son derece tutulan, uluslararasi piyasada taninan bir firma. Kuruculari da muhendislikte yetkin kisiler, hepsine saygi duyuyorum.

Ancak sirket yonetiminin finans/muhasebe konusunda bu sikintilari asmalari sart, patronaj yonetim problemlerini en kisa zamanda cozmeli. Bu firmanin onu uretim, is konusunda acik, yonetimin takoz olma durumunu sonlandirmasi sart.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir.
    Son düzenleme : cumbaba; 03-11-2023 saat: 16:27.

7. 11.2 milyar TL iş aldın. Bu döneme 7 milyar yansır sene sonuna 2 ay kaldı o güne kadar işlere devam yanlız biloncaya yansıması iş bitirmeleri büyük projeleri 4_6 ay iş teslimi.Ben ederini biliyorum.Bu hareketleri 80 den 46 kadar düşen bir tahtası olduğunu da biliyorum.Sirketi yönetmek ile iş yapmanın yanlış noktalarında biliyoruz .Böylece Behiç daha akıllı bir yönetim uygulanacağını biliyor artık yediği cezalar ile öğrenmiş olacak...Neyse uzun süredir 1.5 yıldır ortağım ortaklığın enerjiye ihtiyaç aç olan bir dünya olarak ğünesin gitmediği zamana kadar gesandayim...Bütün hisseler düştü sadece gesan değil. ENDEKS elbet düzelecek giderken bu sefer bilancolari ve beklentiler güzel olanlar 4 nala devam edecek.Hoscakalin

8.  Alıntı Originally Posted by kahramanbey Yazıyı Oku
    11.2 milyar TL iş aldın. Bu döneme 7 milyar yansır sene sonuna 2 ay kaldı o güne kadar işlere devam yanlız biloncaya yansıması iş bitirmeleri büyük projeleri 4_6 ay iş teslimi.Ben ederini biliyorum.Bu hareketleri 80 den 46 kadar düşen bir tahtası olduğunu da biliyorum.Sirketi yönetmek ile iş yapmanın yanlış noktalarında biliyoruz .Böylece Behiç daha akıllı bir yönetim uygulanacağını biliyor artık yediği cezalar ile öğrenmiş olacak...Neyse uzun süredir 1.5 yıldır ortağım ortaklığın enerjiye ihtiyaç aç olan bir dünya olarak ğünesin gitmediği zamana kadar gesandayim...Bütün hisseler düştü sadece gesan değil. ENDEKS elbet düzelecek giderken bu sefer bilancolari ve beklentiler güzel olanlar 4 nala devam edecek.Hoscakalin
    Umarım bilanço iyi gelir, aksi takdirde bu şiddetli düşüşü başka şeylere yormak gerekecek

Sayfa 803/827 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •