Sayfa 818/829 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828 ... SonSon
Arama sonucu : 6628 madde; 6,537 - 6,544 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Gg1101 Yazıyı Oku
    CFO su da dahil patronunun g.tu basi ayri oynamasaydi cok farkli yerlerde olabilirdi. Yazik ettiler gercekten.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ama vallahi yazık ya. Bu hisseyi en çok ovenlerden birisi de paşa lakaplı borsacı Hakan bey oldu. Hakan hocami bile bezdirmiş maalesef, tam bir yatırımcı düşmanı hisse oldu, yazıklar olsun

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Gesan+Power an itibariyle 65 milyar tl... Güzel bilançoyla f/k'ları yarı yarıya düşebilir ki Gesan'ın fk 21 civarı... Bekliyoruz bakalım bilançoyu, oradan gol yersek yanarız=)

3.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Ama vallahi yazık ya. Bu hisseyi en çok ovenlerden birisi de paşa lakaplı borsacı Hakan bey oldu. Hakan hocami bile bezdirmiş maalesef, tam bir yatırımcı düşmanı hisse oldu, yazıklar olsun

Ben 2022 Haziran'dan beri portfoyumde tutuyorum. Patron gercekten illallah dedirtti. Tahtacisi ayri bir rezalet. Gercekten can sIKICI durumda. Hakan hocamiz nedemis, cikis mi yapmis?

Yatirim tavsiyesi degildir.

4. Fosilden, güneşe dönecek enerji işleri. Bundan sebep Gesan, kartları doğru oynarsa, sınırsız bir pazarın, etkili oyuncusu olacak.

Oynamazsa gene para kazanacak. İşte burada hocalar size yardım etmeyecek ve ne olursa olsun, borsa tanrıları, yüksek kârlı bilançoları fiyatlayacaktır.

Beyan ettikleri gibi 2025'in ilk yarısı Power'ın üretim hatları açılırsa ufak bir Astor bilançosu eklenecek "bilançoya", işte bu kısımlarda gol yer miyiz bilmem, anlamam. Anlayan varsa aydınlatabilir

5. Europower'in fiyatlamasinin Gesan'a yansimasi tamamen piyasanin keyfine baglidir. Bu konuda beklentilerinizi dikkatli olusturun, piyasa isterse Europower'i ucurup 100 F/K yapar. Gesan'a bunun yansimasi olmaz. Kagit ustunde muhasebesel olarak GESAN'in ozkaynaklari artar, ancak yine de piyasa isterse bunu uzun sure gozardi edebilir. GESAN'in cesitli nedenlerden dolayi piyasanin en cok bictigi hisselerden biri olduguna dikkatinizi cekerim.

Yukarida yazdiklarimin terside olabilir. GESAN ucar kacar, Europower yerinde saydirilabilir. Vestel Vesbe,
    ODAS Cante arasinda olan fiyatlamalar birbiriyle cok korele gitmedi, piyasa bunlari keyfince fiyatladi. Dikkat etmek lazim, hisseyi toplayip ucuran spekulator ne derse o oluyor, etkin piyasa yapicilar olmadik fiyatlamalara neden olabiliyorlar.

Su ana kadar patronaj ve piyasa yapici cok supheli tepkiler verdiler bu hisse uzerinde, o yuzden dikkatli olmak lazim. Bu durum fiyatlamada, uzun vadede bu cok buyuk bir degisiklik yapmasada kisa ve orta vadede buyuk beklentileri olanlari uzecek hareketler gelebilir.

2023 mayis ayinda bu hissede olan bir grup Europower'a gecis yapti, o yonde propaganda yapti. Sonrasinda Europower'da bir miktar yukselis yasasada, fiyat olarak europower'da gerileme durumunda. Bu yuzden ustadlarin tavsiyelerine dikkatle yaklasin derim.

Ayrica bu hissenin piyasa yapicisinin diger enerji ve enerji teknolojisi hisseleriyle birlikte hareket ettigini de gozardi etmeyin. Xelkt endeksine paralel hareket olmasi durumu onemli bir parametre.

Ayrica patronun bu hissedeki payi %52 gibi dogru hatirliyorsam, daha fazla satmasi Europower ve diger istirakleri kontrolunde sikinti yaratabilir, o yuzden patrondanajdan buyuk montanli satis beklemiyorum, su asamada, ilerde olabilir. Hatta bu grubun toptan satisi bile masaya gelebilir, ortadogu'dan yatirimci gelmesi halinde, bu da secim sonrasinda aciga cikacaktir. Su asamada herhangi bir haber yok, o yuzden gaza gelmemek lazim. Ayrica Trump secilmesi halinde Ukrayna sorunu hizla cozume ulastirilip, Ukrayna altyapisinin yenilenmesi Ukrayna'da %100 istiraki olan GESAN icin buyuk bir kataliz olabilir.

Ancak su asamada bu sirketin yatay gitmesi benim senaryom hatta yaz boyunca. Bilancolar sonrasi fiyat biraz otelenir, gercek fiyatlama olursa da ekim kasim gibi bir ralli ile olur, o da xelkt indeksiyle korele olacaktir. Bunlar birbiriyle cok ilintili degiskenler, o yuzden kesin olacaktir dememiz mumkun degil.

GESAN 2022 kasimdan beridir, dolar fiyati dusus trendinde olan bir hisse, bu trend yukariya kirilmadan da adam olmaz, umarim bu yil onu goruruz.

Ayrica not olarak ekleyeyim, Europower portfoyumde yok, GESAN'i 2022 Haziran ayindan beri tasiyorum.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi kararlariniz isiginda almaniz sizin icin en dogru yaklasim olacaktir.

6.  Alıntı Originally Posted by cumbaba Yazıyı Oku
    Europower'in fiyatlamasinin Gesan'a yansimasi tamamen piyasanin keyfine baglidir. Bu konuda beklentilerinizi dikkatli olusturun, piyasa isterse Europower'i ucurup 100 F/K yapar. Gesan'a bunun yansimasi olmaz. Kagit ustunde muhasebesel olarak GESAN'in ozkaynaklari artar, ancak yine de piyasa isterse bunu uzun sure gozardi edebilir. GESAN'in cesitli nedenlerden dolayi piyasanin en cok bictigi hisselerden biri olduguna dikkatinizi cekerim.

Yukarida yazdiklarimin terside olabilir. GESAN ucar kacar, Europower yerinde saydirilabilir. Vestel Vesbe,
    ODAS Cante arasinda olan fiyatlamalar birbiriyle cok korele gitmedi, piyasa bunlari keyfince fiyatladi. Dikkat etmek lazim, hisseyi toplayip ucuran spekulator ne derse o oluyor, etkin piyasa yapicilar olmadik fiyatlamalara neden olabiliyorlar.

Su ana kadar patronaj ve piyasa yapici cok supheli tepkiler verdiler bu hisse uzerinde, o yuzden dikkatli olmak lazim. Bu durum fiyatlamada, uzun vadede bu cok buyuk bir degisiklik yapmasada kisa ve orta vadede buyuk beklentileri olanlari uzecek hareketler gelebilir.

2023 mayis ayinda bu hissede olan bir grup Europower'a gecis yapti, o yonde propaganda yapti. Sonrasinda Europower'da bir miktar yukselis yasasada, fiyat olarak europower'da gerileme durumunda. Bu yuzden ustadlarin tavsiyelerine dikkatle yaklasin derim.

Ayrica bu hissenin piyasa yapicisinin diger enerji ve enerji teknolojisi hisseleriyle birlikte hareket ettigini de gozardi etmeyin. Xelkt endeksine paralel hareket olmasi durumu onemli bir parametre.

Ayrica patronun bu hissedeki payi %52 gibi dogru hatirliyorsam, daha fazla satmasi Europower ve diger istirakleri kontrolunde sikinti yaratabilir, o yuzden patrondanajdan buyuk montanli satis beklemiyorum, su asamada, ilerde olabilir. Hatta bu grubun toptan satisi bile masaya gelebilir, ortadogu'dan yatirimci gelmesi halinde, bu da secim sonrasinda aciga cikacaktir. Su asamada herhangi bir haber yok, o yuzden gaza gelmemek lazim. Ayrica Trump secilmesi halinde Ukrayna sorunu hizla cozume ulastirilip, Ukrayna altyapisinin yenilenmesi Ukrayna'da %100 istiraki olan GESAN icin buyuk bir kataliz olabilir.

Ancak su asamada bu sirketin yatay gitmesi benim senaryom hatta yaz boyunca. Bilancolar sonrasi fiyat biraz otelenir, gercek fiyatlama olursa da ekim kasim gibi bir ralli ile olur, o da xelkt indeksiyle korele olacaktir. Bunlar birbiriyle cok ilintili degiskenler, o yuzden kesin olacaktir dememiz mumkun degil.

GESAN 2022 kasimdan beridir, dolar fiyati dusus trendinde olan bir hisse, bu trend yukariya kirilmadan da adam olmaz, umarim bu yil onu goruruz.

Ayrica not olarak ekleyeyim, Europower portfoyumde yok, GESAN'i 2022 Haziran ayindan beri tasiyorum.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi kararlariniz isiginda almaniz sizin icin en dogru yaklasim olacaktir.
    Cok degerli analizler Sn. Cumbaba,
    Sanirim bu grubu bilmeyen yok. Ayni tedirginlik bende de var. Bahsettiğiniz tarihlerde Europower’a gecis yaptiklarini biliyorum. Sasa ve Hektas’da bu operasyonlari yapanlar da ayni kisiler.

Bu bize kadar geliyorsa SPK buna nasil onlem almaz inanamıyorum. Haberlerinin olmamasi mümkün mü? Bilmiyorum Cimer’e sikayet etmek çözüm olabilir mi?

Dolar bazinda altin bazinda, bu kagidin 200 lira olmasi lazim ki zararimizi cikarabilelim. Kaybettiğimiz zaman ve kacirdigimiz fırsatlar da cabası!

7. Ayrica şöyle gitti böyle gitti diye enerji şirketlerinin asiri degerlendigini söyleyip yatirimciyi kacirmaya dönük soylemler de bunda cok etkili oldu.

İlk halka arz olan enerji sirketlerinin cok degerlenmesinin sebebi tamamen halka arz kriterlerinin yanlisligindan kaynaklandi. Hisseler halka arz edilirken belli kriterlere gore fiyat belirleniyor.

Enerji sirketlerinin kiyaslanabilecegi saglikli bir sektor ortalama F/K olmadigi icin bunların büyüme hissesi oldugu dikkate alinmadan cok düşük F/K oranlariyla arz oldular.

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku

Gesan'ın yaptığı işi yapan her şirket övülebilir, burada önemli olan Gesan+power'ın iş yaptığı sektörün, "sonsuz bir enerji" kaynağından beslenecek olması.

Ülkelerin anlaştığı tek konu, yenilenebilir enerji devrimi ve ülkemizdeki şirketler benim takip ettiğim kadarıyla bu işin vizyonuna çok net sahipler. Borsadan bağımsız, mecburen para kazanacaktır bu şirketler. Bence bu kesin bir şey.

Sayfa 818/829 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •