Sayfa 50/826 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 6604 madde; 393 - 400 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Naten esen magen de benzer durum var. Orada ana hisse naten cok iyi fiyatlar gördü. Buradada benzeri olur inşallah

2. ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar şirketler önce niyelerini ilan eder ardından da gerekli presüdürleri yerine getirmeye başlar..aylar önce sunjunior dedik ,panel fabrikası dedik görülüyor ki yakın zamanda fabrikaları faaliyete girecek...bazı arkadaşlarımız neden söylerken gerekli ayrıntıyı açıklamıyor ve gerekli adımları hemen atmıyor bu yüzden de tüm bu söylenenler algıdan ibarettir diye düşünüyor...bunlar sonradan olacak şeylerdir arkadaşlar...bedelsizde bile önce yönetim kurulu kararı alınır ardından gerekli presüdürler yerine getirilir ve sonra da süreç başlar...bu tüm işlerde de böyledir...

europowerin altı üretimde olduğu için daha çok dolduruluyor ve ne yazık ki patronlar da bu işlerden daha çok nemalanmak için bu işleri diğer şirketlerinin altında yapıyorlar...bunu biz de görüyoruz...ileride bu şirketlere sermaye lazım olduğunda da büyük bir ihtimalle çok yükselmiş hisselerinden paylarını satarak bunu karşılayacaklar görünüyor...gesanda olanlar ileride europowerda da olacak görünüyor...doğruya doğru...

ama buna rağmen gesanın potansiyeli yüksek olacaktır...tüm bu yatırımlardan pay alacaktır...bu paylar bile gesanı belli bir yere taşıyacaktır..taşımayacağını gördüğümde kendim de gesan ile vedalaşacağım..veya gesanın fiyatının doyduğuna kanaat getirirsem ben de satar giderim...satarken de belli bir miktarını bırakmayı düşünüyorum...yalnız gesan ve europowerin yapacağı işler gerçekten de çok güzel...özelikle sunjunior büyük potansiyel sunuyor...almanyada balkon tipi sunjuior benzeri ürün bu yıl 600 bin adet satılması bekleniyor...geçen yıl bu miktar 150 bin civarıydı...sunjunior çatı tipi olacak hem kalitesi hem de fiyatı ile çok tercih edilebilecek bir ürün olacak...bu ürün aynı zamanda diğer batı avrupa ülkelerine ihracat yapılabilecek...bu üründe patronlarımızın 3 yıllık satış hedefi 200 bin adet idi eğer avrupada güçlü bir bayii ve satış ağı kurabilirse ??(ki bunun için ciddi çalışıyorlar ) bu satış hedefleri bir yıl içinde bile yakalanabilir...yurtiçinde de her an büyük bir beyaz eşya üreticisi bir firma ile anlaşma haberi gelebilir...son görüşmemde yıl sonuna doğru bu şirketi açıklarız demişlerdi...(vestel ,arçelik,bosh ,simens ..v.b olabilir)

kısacası şirket daha önce belirttiği amaçlarını gerçekleştirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor...tek sıkıntı gesanın biraz arka plana düşmesidir..bu konu hakkında da dün akşam behiç beye çok veryansın ettim...gesan yatırımcısının kırgın ve üzgün olduğunu ,kendini öksüz hissettiğini , bu sıkıntıları gidermek için gesanın da altının doldurularak destek verilmesi gerektiğini söyledim...hatta europowerin arzında gesan yatırımcısına özel bir kota verilmesini rica ettim...aylardır tüm varlıkları ile gesan hissesi alarak size destek vermiş ortaklarınız olarak bir ayrıcalığı hakketiğimizi söyledim..
    heh sonunda günlerdir içimdeki üzgünlük yukarıdaki kırmızı ile belirttiğim paragrafın keko yani ben üzgünüm bu konuda sizin de o duyguyu yaşamamanızı garipsiyordum bir bende mi var diye o üzgünlük diye takılmadım değil.. almışız bebek gibi büyütmüşüz hop yeni bir çocuk sen 2. plandasın

sanırım cocukların kıskançlık evreleri bunlar
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Naten esen magen de benzer durum var. Orada ana hisse naten cok iyi fiyatlar gördü. Buradada benzeri olur inşallah
    Ortak yanilmiyorsam orada naten de üretim yapiyor? Detaylı bakacağım kaçtır aklımda vakit bulamadım.

Ömür beye gelince de düzgünce kafasına takılanları anlattı herkes doğru yönde cevap verince arkadaş ta kusura bakmayın dedi.

Birbirimize bu şekilde davranırsak güzel olur her kişi bir bilgi öğretim demek. Farklı bakış acilarini görmemiz işimize çok yarar..

Tabi taban serileri baslayacak diyenlere top tüfek saldırıriz

6.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Ömür isimli arkadaş yeniyim acemiyim kuskucuyum diyorsun ama bayağı profesyonelce zehir atiyorsun. Geçen gün gesan için nerdeyse mahalle bakkalı diyecek türde yazıyordun. Bugunde atilan kaplar için tamamen göz boyama amaçlı cek cak dan başka bir sey olmayan boş yazılar diyorsun. Adamlar detayli bir şekilde avrupada fabrika kurulumu sunjunior bayilik ağı oluşumu esco sistemi ile yatirim ve gesan özelinde müteahhitlik hizmeti yapacağını söylüyor. Sen bunlara laf salatası muamelesi yapiyorsun. Bu şekilde davranarak Gesanin imajina itibarina şerefine hakaret ediyor. İş yapma gücü ve kapasitesini kucumsuyorsun. Komik olan ise msci endeksine girebilmis dünya finans piyasasinda kabul görmüş üç beş Türk şirketinden biri için bunları yapiyorsun. Benim senin yazılarından çıkardığım tek sonuç var. KÖTÜ NİYETLİSİN
    Hocam bu yaklaşımı çok yanlış bulduğumu söylemeliyim zira kalplerin içini ancak ve ancak Allah cc bilir. Arkadaş burada birtakım çıkarımlar yapıp sorular sormuş. Katılırsın veya katılmazsın, bence şöyle diyip görüşünü bildirir, argümanlarını ortaya koyarsın. Burada insanların aklına zehir atıyor demek çok ağır bir ithamdır. İnsanlar bunları kendi süzgeçlerinden geçiremiyorsa, bu yazılan bir kaç cümleyi okuyup etkileniyorsa zaten yatırım yapmasın, gitsin kumda oynasın. O yüzden her karşıt düşünceye zehir atıyor diyerek sindirmeye çalışmak, kovmak hepimize zarar verir. Bırakalım insanlar aklına gelenleri söylesin, beyin fırtınaları oluşsun ve olayları daha iyi anlamamıza yol açılsın.

Tez-antitez-sentez

Sentez e ulaşmak istiyorsak tezide-antitezide dinlemeliyiz.

7.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    Ömür beye gelince de düzgünce kafasına takılanları anlattı herkes doğru yönde cevap verince arkadaş ta kusura bakmayın dedi.

Birbirimize bu şekilde davranırsak güzel olur her kişi bir bilgi öğretim demek. Farklı bakış acilarini görmemiz işimize çok yarar..

Tabi taban serileri baslayacak diyenlere top tüfek saldırıriz
    Farklı görüşler elbette faydalıdır..kimisi bardağın dolu tarafını anlatacak kimisi de boş olan tarafını...böylece yatırımcı gerçekten de bardağın ne kadarının dolu ne kadarının boş olduğunu bilerek karar verecek..forumlarda iki görüşün de olması iyidir...her iki görüşün de birbirini ikna etme ihtimali var...

ben de europoere yoğunlaşıldığını fark ediyorum..ama buna rağmen gesanın daha gidecek çok yolunun olabileceğine inanıyorum...biraz da maliyetimin düşüklüğüne de güvenerek bu hikayenin gidişatını görmek istiyorum..umuyorum ki mscı turkey endeksine girmiş bir gesan bizi en güzel şekilde temsil etsin...patronların da attıkları kap haberleri ile sanki hisseye destek verdiklerini ve gesan yatırımcılarını mağdur etmeyecekleri izlenimi ediniyorum...vefa duygularım da kabarıyor...o yüzden de kendi kendime devam diyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. ben hiç bir karşıt görüşe karşı değilim..sadece trade mantığı ile hisseye gelip ,kazandığında bravo naraları atan ,kayıp ettiğinde de patrona ,hissemize ve burada paylaşım yapan değerli arkadaşlara hakaret edilmesine karşıyım..kimsenin burada kimseyi goy goyculuk ile itham etmesi hoş değil...biz burada ta başından beri vardık ve bu gün söylediğimiz beklentileri o vakitler de sık sık söylüyorduk...yarın öbür gün birileri ortaya çıkar ve bizi spek adamı ,patronun adamı, goy goycu suçlamaları yapacak olması hoş değil..hakaret olmaması şartı ile herkesin fikirleri benim için değerlidir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 50/826 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •