Sayfa 54/826 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 6606 madde; 425 - 432 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1084124

Elinizi ayağınızı öpem artık satmayın agalar kapı

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Allah herkese, niyeti ne ise ,kendisine de ona göre muamele etsin.
    Sn hissedar;

Bu dediğiniz olursa, ekonominin içinden geçen yobazların hali nice olur.

O yüzden hep bir ağızdan "amin" diyelim.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Arz yapan şirketin çalışanlarına kota ayırdığını çok duydum ancak şirket yatırımcılarına böyle bir uygulama yapıldığını hiç duymadım.Örnekleri olup olmadığını merak etmiştim.Teknik olarak mümkünse ve patron da uygularsa çok güzel olur bizler için.
    Gesan hissedarına Europower halka arzında öncelik tanımak gibi bir uygulama mevzuatta yok maalesef. Böyle bir uygulama mevzuatta olsa ve Gesan bunu duyursa herkes Gesan'a hücum eder ve fiyat uçuk seviyelere çıkardı sanırım. Fena olmazdı aslında Ama şuna eminim ki Europower alamayan ya da çok düşük miktarda alan yatırımcılar Gesan'a yüklenecektir zaten, hatta yakın zamanda almaya başlayanlar olacaktır Europower arzı öncesinde diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz ama bence el ele kol kola olacaktır bu iki şirketin hisse değeri Bist'te de aynı işlerinde olduğu gibi. İyi akşamlar.

4. Arkadaşlar ben bir yerlerde hata mı yapıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz,
    kurumumuza depolamalı rüzgar ve güneş santrali kurmak için rekor düzeyde başvuru yapıldı.
    ''Şu anda 110 milyar dolara ulaşan bir yatırım talebi söz konusu.
    Mevcut kapasite dikkate alındığında, bu miktarın 40-45 milyar dolarının sahaya yansımasını bekliyoruz'' dedi.
    RES başvurusu (47 bin 468 megavat), GES başvurusunun (19 bin 881 megavat) 2 katından fazladır.
    Türkiye deki kurulu RES in %35 ini GESAN yapıtığına göre, RES payına düşen yaklaşık 30milyar doların
    %35 ini GESAN yaparsa yaklaşık 10 milyar dolarlık bir ciro eder. Yani 160 milyar TL. 2022 yılındaki bütün
    atılan KAP ların toplamı 5.982.433.662 TL (yani 6 milyar TL). Tabiki bütün RES lerin aynı anda %35 ine yetişmek imkansız
    yüzde yi artık siz istediğiniz gibi alın. BU sadece RES daha GES yapımı , parça satımı, dahil edilmedi. 2023 ciro tahmini 2022 nin kaç katı olacak acaba

5. İnsanlar kendi uydurdukları iddialara inanmayı ne de çok seviyor. Patronun kap haberi yaparak hisseyi garibana yedirmesini eleştirdim. Bunu birden fazla kez yaptı. Düpedüz kandirmacaydi bu. Ayrıca sasa kontrun peşinden gitmemeli, pozitif ayrismaliyiz dedik. Smrtg haber atar 2 tavan yapar bizimki gün içi tavandan eksiye geçer. Net şekilde herkesin midesi bulandı bu duruma. Nihayetinde kimseyi tanımıyoruz. Belki patron veya çevresinden nemalanan vardır bilmiyorum. Ama bu üç kağıdı dillendirdik diye , koskoca hisse netin sahibi edaaiyla "yazma "sat git" diye tabirler yapan birkaç soytari türedi. Engelledik seni deyip yazdıklarıma cevap vermeler ,2 gün sonra geliyorum hala bana ithamlar falan. Olum patronun yaptığı adiligi elestirince, etkileniyorum psikolojimi bozuyosun deyip sonrasında da ben uzuncuyum satmam demek ne yaman çelişki. Piyasalarin zirve yaptığı zamanlardayiz. Enfes para kazanan da var;benim gibi al sat yapıp stresi max yaşayan da. Patron işler kötü giderken geri alım haberi atar veya güzel haber atar helal olsun deriz dedim de. Yanlışıni da soylerim. Nasilki kaç gündür mizmiz bize öncelik verilsin saçmalığıni dillendiriyorsa birileri(böyle bir şey olmayacağını her borsacı bilir) ,bu umut satmaktır, yine de tek kelime etmiyorum. Belki öyle inanmak istiyordur belki niyeti başkadır kimseyi bilemem. Ama ben "yazma"etme demem kimseye. İkinci olarak 270 civarı çok dedik kontr düştükçe düşüyor, bunâ da yazma dediler. Sonuç ? 3 enfes habere rağmen zirveden çok uzaktayiz. Ama ez cümle bedelsiz muhabbetine de prim yapcaz, europower muhabbetine diye hesap etmekteyim ben de. Herkese bol ve bereketli kazançlar dilerim. Bana sen yazma diyenler yüzünden gerilip zararla sinirim arttığı için gereksiz yazilarla moral bozufum için de birkaç zevzek hariç herkesten özür dilerim. Nihayetinde hissenin çıkmasını herkes kadar ben de istiyorum.

Fenerbahçeli kardeşim...Patron kap atarak malı garibana yediriyor ifaden fazla idddialı ve suçlayıcı.....Tekrar gözden geçirmende fayda var bu görüşünü..Yarın oburgun hukuki şeylerle uğraşmani istemem...
    Ayrıca patronun mal sattığı yer 200-210 aralığı...Şu an 255...Mağduriyet nerede ? Tahta olumsuz etkilenmemiş nihayetinde...
    Patronlar yatırım için kendilerine hisse satarak kaynak yaratırken tahtayı ve ky yı da incitmediler...Böyle patron azdır kardeşim emin ol...Tabi bu kişisel görüşümdür...

7. Geçenlerde lot paylaşım furyası olmuştu burda.En fazla lotu olanın 25 bin kusuru vardı sanırım.Bu hisse daha 8 ay önce 17 tl idi.Yani en diplerden alanın 400 kusur bin tl lik hissesi vardı.Enflasyon hızlı da yükselse bu para önemsiz bir miktar idi.Orta sınıf bir araba anca alınıyordu.Para olmuş 6 milyon Fiyat olmuş 255 tl zirveye yakın ve buralarda inatla tutunuyor.Patron hergün kap gönderiyor.Bedelsiz geldi tantanasına 300 tavandan hisseye giren çaylak gelmiş burada patronlara saydırıyor.

Çocukken kimileriniz yapmıştır belki.80 li yıllar.Ramazan Bayramlarında mahallede şeker toplamaya giderdik.😃 Çokta çocuk vardı.Herkes 2 şer 3 er Bayramınız mübarek olsuna gider çoğunlukla bir torba şekerle geri dönerdik.İşte bu geri gelenler çikolata lokum veren evleri işaretler idi.Bizler de aynı evleri bir klavuz nezaretinde tekrar ziyaret eder, yine aynı ikramı umar idik.Bazen bonbon türü yalama şekeri alır çoğunlukla da elimiz boş döner idik.😂 Eh artık o kadar yol gelmenin ve beklentinin verdiği hayal kırıklığıyla ev sahibine saydırırdık çocuk aklımızla🤣 Ne günlerdi be.Pazar sabahı anlatayım istedim.😃
    Saygılarımla.

8.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Geçenlerde lot paylaşım furyası olmuştu burda.En fazla lotu olanın 25 bin kusuru vardı sanırım.Bu hisse daha 8 ay önce 17 tl idi.Yani en diplerden alanın 400 kusur bin tl lik hissesi vardı.Enflasyon hızlı da yükselse bu para önemsiz bir miktar idi.Orta sınıf bir araba anca alınıyordu.Para olmuş 6 milyon Fiyat olmuş 255 tl zirveye yakın ve buralarda inatla tutunuyor.Patron hergün kap gönderiyor.Bedelsiz geldi tantanasına 300 tavandan hisseye giren çaylak gelmiş burada patronlara saydırıyor.

Çocukken kimileriniz yapmıştır belki.80 li yıllar.Ramazan Bayramlarında mahallede şeker toplamaya giderdik.�� Çokta çocuk vardı.Herkes 2 şer 3 er Bayramınız mübarek olsuna gider çoğunlukla bir torba şekerle geri dönerdik.İşte bu geri gelenler çikolata lokum veren evleri işaretler idi.Bizler de aynı evleri bir klavuz nezaretinde tekrar ziyaret eder, yine aynı ikramı umar idik.Bazen bonbon türü yalama şekeri alır çoğunlukla da elimiz boş döner idik.�� Eh artık o kadar yol gelmenin ve beklentinin verdiği hayal kırıklığıyla ev sahibine saydırırdık çocuk aklımızla�� Ne günlerdi be.Pazar sabahı anlatayım istedim.��
    Saygılarımla.
    Bu yorum beni çok mutlu etti nedense sağlıcakla kalın.

Sayfa 54/826 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •