Sayfa 816/829 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826 ... SonSon
Arama sonucu : 6628 madde; 6,521 - 6,528 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Gesan Baba, 67,5 liraya doğru gidiyor sanırım... Ama bekleyemem, son cephanemi 70'e değdiği an ateşlerim, sonra 65'e kadar sarkmasını mal gibi izlerim, işimiz bu yani. Ve kafadan attığım tahminlerdir bunlar, yalan beyan:/

Ayrıca bugün aldığı iş gibi siparişler günden güne küresel olarak artacaktır. Kimi santral isteyecek, kimi trafo merkezi, kimi res, bir sürü talep gelecek ve Gesan+power bütün işi kendi bünyesinde halledecek duruma evriliyor. İşin içine trafo üretimi girdiğinde, ufak bir Astor hasılatı eklenecek Gesan bilançosuna... Mühendislik işleri hariç. İşte bunları fiyatlamaya başladığında mutlu eder taşıyanı diye düşünüyorum, beni bağlayan düşünceler bunlar tabii. Fiyatlamak istemezse borsa tanrıları ayrı tabii...

2. Bilanço golü mü yiyeceğiz acaba

3.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Bilanço golü mü yiyeceğiz acaba
    Sadece gesanda değil diğer yenilenebilir enerjilerde de benzer durum var. Görünen o ki seçim gerçekleşene kadar yükseliş beklememek lazım şahsi görüşüm.Hatta seçimden önce bile iyi bilanço açıklasalar yine hareket olmayabilir. İnşallah yanılıyorumdur. Sabırla bekliyoruz. ytd.

4. Yerel seçimle, borsanın rasyonel bir bağını kuramıyorum ve enerjilerin aylık grafiklerinden sebep, zaten uçma kaçma asla beklemiyorum. Lâkin 32 milyar pd normal değil Gesan için Güzel de kap attılar az önce, hayırlısı bakalım.

5.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Yerel seçimle, borsanın rasyonel bir bağını kuramıyorum ve enerjilerin aylık grafiklerinden sebep, zaten uçma kaçma asla beklemiyorum. Lâkin 32 milyar pd normal değil Gesan için Güzel de kap attılar az önce, hayırlısı bakalım.
    Rasyonel bağ yok zaten Sn Subutay ama var izlenimi oluşturuluyor Bence. Endeks yeni zirvelerine gitmeden bu hisselerde hareketler hızlanmayacaktır tahminim. İnşallah yanılıyorumdur.ytd.

6. Hareketten kastınız hızlı bir yükselişse, yaza denk gelir o beklemen yükseliş diye düşünüyorum aylık grafiğine göre Sayın Karaoğlan. Ben hızlı hareketler için karamsarım

7. Gesanı 3-4 sene şirketin ilerleyişine göre tutmayı planlıyorum. O yüzden bedelsiz verirse daha da iyi olur. Yine de sene sonunda gelmesini beklediğim bir fiyat hedefim var.

8.  Alıntı Originally Posted by karaoğlan Yazıyı Oku
    Gesanı 3-4 sene şirketin ilerleyişine göre tutmayı planlıyorum. O yüzden bedelsiz verirse daha da iyi olur. Yine de sene sonunda gelmesini beklediğim bir fiyat hedefim var.
    Ben de borsaya ilk başladığımda ilk beğendiğim şirketi en az 5 sene tutacağım diyordum, tabii yanlış anlamayın ben eskiyim siz anlamazsınız anlamında asla değil yazdıklarım; fakat işin içine girince tekniğe bağlı şekilde al-sat olmadan parayı tutmak zor borsada...Başarılar dilerim ve yenilenebilir enerji sektörüne parça sağlayan her şirketin önü her geçen sene artarak açılacaktır. Ben de bu dönem tek hisse gesan tutuyorum ki dönemsel kârlarının her sene artarak yükseleceğini düşünüyorum, hızlı f,yat hareketi beklemiyorum ama olursa sever sayarım=)

Sayfa 816/829 İlkİlk ... 316716766806814815816817818826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •