Sayfa 580/828 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 6619 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Şirketimiz, Türkiye'de yerleşik büyük bir sanayi grubu ile Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.h maddesi kapsamında 50 MWe gücünde anahtar teslim Arazi Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç toplam 41.112.000, -USD'dir. (Kırkbirmilyonyüzonikibin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile anlaşma bedeli vergiler hariç 782.772.480, -TL)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.
    BUDAMI GOL DEĞİL?

2. Bu büyük sanayi grubu kim olaki acep?

Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    Bu büyük sanayi grubu kim olaki acep?
    Oyak Çimento'da yayınlanan bir duyuru yok. Sadece bu haberle Peak'in bir yıllık kapasitesinin %5'ini doldurduk. Peak'in kapasitesinin hızlıca 2 GW'a çıkartılması lazım.

Sakin olup plana güvenin.

4.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    evet aylık olarak bu lotları topladılar bu arada

citi 2.116.799
    deutche de ufak ufak alım yapıyor 231.596 lota çıkmış arada onu da takibe alalım bari

2.5 milyon lota az kaldı umarım sonrası beklediğimiz çıkış trendine başlarız.
    2.224. 602

5. Oyak'ın Beypazarı işi 97.8 MWe 1 milyar 700 milyon civarı.Bu o değil.Tahminlerime dayalı konuşuyorum o ihale eğer bir erteleme vb. olmadıysa yakın zamanda belli olması gerek.İş hangi firmaya kalır bilemeyiz tabii ama Girişim Elektrik'in bazı avantajları var.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

6. Sevgili Gesan'lılar.
    Hep diyorum gelecek parlak.
    Sadece sabır etmek lazım.
    Bu ihalelerin bu yıl alınacak olanların küçük parçaları olduğunu düşünüyorum.
    Yurtdışı ve yurtiçi güzel olacak bu sene.
    Beklediğimiz ciroyu belki de katlayacağız.
    Sadece sabır göstermek lazım.
    Ben ekranı kapatıp çayımı içiyorum.

Şu haberi bir okuyun. Beklenen ciro üzerine ne kadar katkı gelir buradan sizce ?

https://yesilekonomi.com/depremin-en...erinde-olacak/

Copy/paste yaparak okuyabilirsiniz.

7. Aslında yazının sonu şöyle:

"Depremde enerji sektörünün karşılaştığı hasarın toplam büyüklüğü 11.243,4 milyon TL (595,5 milyon dolar) olurken, bu rakam içinde kamu şirketlerinin payı 2,3 milyar TL (123 milyon dolar), özel sektör şirketlerinin ise 8,9 milyar TL (472,5 milyon dolar) oldu.

Yeniden inşa maliyeti hasardan daha büyük olacak

Bununla birlikte raporda deprem sonrası bölgenin enerji altyapısının yeniden inşası ve iyileştirilmesinin maliyetinin ortaya çıkan hasardan daha yüksek seviyede olacağı öngörüsü paylaşıldı.

Öngörünün gerekçesi olarak ise bu çalışmaların gelecekteki afet risklerine dayanıklı, enerji verimliliği ile iklim değişikliğine uyum gibi hususları da içeren yeni bir altyapı inşa yaklaşımının uygulanmasının önem kazanacak olması gösterildi.

Mobil güneş santralleri ve entegre batarya sistemleri tasarlanmalı

Başkanlığın çalışmasında bu yeniden inşa ve iyileştirme çalışmalarına yönelik öneriler de yer aldı.

Çalışmaya göre gelecek dönemde yaşanabilecek depremlerdeki elektrik şebekesi kaynaklı olumsuzlukların azaltılabilmesi için afet riski olan bölgelerde şebekeden bağımsız ve batarya depolama sistemi entegre edilmiş mobil güneş enerji santralleri tasarlanmalı. Ayrıca bu santralleri de içerecek şekilde uzun dönemli afet enerji tedarik planları hazırlanmalı.

Bununla birlikte yaşanabilecek afetlerde ulusal elektrik iletim şebekelerinden kaynaklanabilecek enerji kesintilerinin asgari düzeye indirilmesi için bu bölgelerde ulusal elektrik iletim ve dağıtım şebekesinden bağımsız olarak işletilebilen mikro şebekelerin yaygınlaştırılması, enerji değer zincirinde tüketiciler başta olmak üzere tüm unsurların dijitalleştirilmesi ve bu doğrultuda atılacak adımlar ile tüm enerji altyapısının siber güvenlik saldırıları da dâhil olmak üzere dayanıklılığının artırılması da öneriler arasında yer aldı.

Rüzgâr ve güneş yatırımları bölge illerine yönlendirilmeli

Çalışmada bölgenin güneş enerjisi açısından Türkiye’nin en yüksek potansiyele sahip alanlardan olduğu dikkat çekilirken, bölgenin rüzgâr enerjisi özelinde de önemli potansiyeller içerdiğine dikkat çekildi.

Türkiye’nin 2053 yılı net sıfır emisyon hedefine ulaşabilmek için önemli miktarda yeni güneş ve rüzgar enerjisi kapasitesine ihtiyaç olduğu da hatırlatılan çalışmada felaketin yaşandığı 11 ile verilecek özel teşviklerle güneş ve rüzgâr enerjisi yatırımlarının bu illere yönlendirilebileceği ve böylece bölgenin kalkınmasına destek sağlanabileceğine vurgu yapıldı."

8. hayırlı ugurlu olsun gerçekten birbirinden süper haberlerle günü kapattı ...Koltuklara sıkı yapışan malı götürecek gibi duruyor ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Sayfa 580/828 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •