Sayfa 351/361 ÝlkÝlk ... 251301341349350351352353 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 2,801 - 2,808 arasý.

Konu: KONYA - Konya Çimento

1. Bugün %64 le7204 adet ile bofa alýmda, kuyruðunda A1 takýlý ...

2. Saat 11:43 itibariyle tavanda bekleyen lot sayýsý 17300

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,069
    KAP: KONYA [ ] KONYA ÇÝMENTO SANAYÝÝ A.Þ. Ýliþkili Taraf Ýþlemleri

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1264201
    Dosyalar:

Ýliþkili Taraf Ýþlemleri 2024-03-29
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    Ýngilizce
    Yapýlan Açýklama Güncelleme mi? Hayýr (No)
    Yapýlan Açýklama Düzeltme mi? Evet (Yes)
    Konuya Ýliþkin Daha Önce Yapýlan Açýklamanýn Tarihi 28.03.2024
    Yapýlan Açýklama Ertelenmiþ Bir Açýklama mý? Hayýr (No)
    Bildirim Ýçeriði
    Açýklamalar
    Açýklama Yönetim Kurulumuzun, 28.03.2024 tarihli, 1130 sayýlý kararý ile;

Sermaye Piyasasý Kurulu'nun Kurumsal Yönetim Tebliði (II-17.1) "Madde 9 iliþkili taraflarla gerçekleþtirilen iþlemler" ve "Madde 10 Yaygýn ve süreklilik arz eden iþlemler" hükümleri kapsamýna giren iþlemlerin gerçekleþtirilmesine ve Sermaye Piyasasý Kurulu'nun Kurumsal Yönetim Tebliði (II-17.1) Madde 10- Yaygýn ve süreklilik arz eden iþlemler hükümleri gereði Ýliþkili Taraflarla yapýlan iþlemlerde Alýþ iþlemlerinde kamuya açýklanan son yýllýk finansal tablolara göre oluþan satýþlarýn maliyetine olan oranýnýn, Satýþ iþlemlerinde kamuya açýklanan son yýllýk finansal tablolara göre oluþan hasýlat tutarýna olan oranýnýn, %10'dan fazla bir orana ulaþabileceði öngörüldüðünden Ýliþkili Taraf Ýþlemlerine Ýliþkin Rapor'un onaylanarak, Raporun Sonuç bölümünün ortaklarýn inceleyebilmesi için internet sitemizde ve Kamuyu Aydýnlatma Platformunda yayýnlanmasýna ve Genel Kurulda ortaklarýn bilgisine sunulmasýna karar verilmiþtir.

2023 yýlýnda satýþlarýn maliyetinin %10'unu aþan veya hasýlatýn %10'unu aþan herhangi bir iliþkili taraf iþlemi bulunmamaktadýr.

Konya Çimento Sanayii A.Þ.'nin 2023 Yýlý Ýliþkili Taraf Ýþlemlerine Ýliþkin Raporu'nun Sonuç bölümü aþaðýda yer almaktadýr.

Sermaye Piyasasý Kurulu'nun 3 Ocak 2014 tarihli 28871 sayýlý Resmi Gazete'de yayýnlanan Kurumsal Yönetim Tebliði (Seri II-17.1) Madde 9-Ýliþkili Taraflarla Gerçekleþtirilecek Ýþlemler ve Madde 10- Yaygýn ve Süreklilik Arz Eden Ýþlemler maddeleri kapsamýnda ilgili iþlemlerin þartlarýna ve piyasa koþullarý ile karþýlaþtýrýlmasýna iliþkin olarak bir rapor hazýrlanmasý ve raporun veya sonucunun açýklanmasý gerekmektedir.

Konya Çimento San.A.Þ.'nin 2023 yýlýnda iliþkili taraflar ile gerçekleþtirdiði iþlemler, faaliyet konusu içerisinde ticari nitelikte faaliyetler olup, 2023 yýlýnda iliþkili taraf olarak sayýlan þirketlerle yapýlan iþlemler piyasa koþullarýna ve emsallerine uygun olarak gerçekleþtirilmiþtir. Yapýlan ticaretin, piyasa koþullarý ve genel kabul görmüþ ticari kabullere uygun olarak yapýldýðýný beyan ederiz. Konya Çimento San. A.Þ., 2024 yýlýnda da iliþkili taraflar ile gerçekleþtireceði yaygýn ve süreklilik arz eden nitelikteki iþlemleri emsallerine ve piyasa koþullarýna uygun olarak gerçekleþtirilecektir.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aþk''"! “MASA KASA NÝSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldýðým notlardýr.Bu bilgilere dayanýlarak yatýrým kararý verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doðurmayabilir

4. Sayýn filozof Konya çimento hazýr beton fabrikasý mý kuracak. Bunuda þimdiki fabrikanýn olduðu yere deðilde konyanýn dýþýna kurmasý mümkün mü. Sonra da konya çimento nun oraya taþýnmasý mümkün mü.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,069
    konyayý en çok beðenen yorumculardan biri ilginç bir ifade paylaþmýþ tuhaf geldi!

APAMEIA

#konya $konya 450 milyon ertelenmiþ vergi geliri ne demek arkadaþ. Toplam satýþýn %10 u gibi. Gerçek kar 230 milyon civarý. Araziler ve gayrimenkullerin Enflasyon muhasebesi deðerlemesi çok etkilememiþ belli ki? Çok uçuk bir oranda bedelsiz sermaye artýrýmý beklemiyorum. Beklentim 50 bedelsiz.
    ÖS 7:57 · 30 Mar 2024
    ·
    116
    Görüntülenme
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aþk''"! “MASA KASA NÝSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldýðým notlardýr.Bu bilgilere dayanýlarak yatýrým kararý verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doðurmayabilir

6. Filozof hocam yüzde 5 bin iyidir yani beklenen hepsini birden açýklamaz birde hocam genel kurulda bedelsiz maddesi çýkmadý peki genel kurul da süriz olur mu

7. Boshfren’den az bedelsiz vereceðini sanmýyorum. Benim naçizane beklentim % 1000 en az.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,069
     Alýntý Originally Posted by hyayk Yazýyý Oku
    Boshfren’den az bedelsiz vereceðini sanmýyorum. Benim naçizane beklentim % 1000 en az.
    Bakalým 9 Mayýs öncesi yönetim kurulu olaðanüstü toplanýp ana sözleþme tadili baþlýðýyla kayýtlý sermaye demeden direkt petrokent gibi mi yapacak yoksa kayýtlý sermaye sistemine geçtik biraz daha mý bekleyin diyecek?
    Ýþte demek istediðim buNisan 15te yapýlacak yönetim kurulu çok ama çok önemli neden derseniz genelde her ayýn 15inde toplanýyor þirket yönetim kurullarý!Malum önümüz bayram 5 Nisan 2024 Cuma ya da 19 Nisan 2024 Cuma günü de haber atabilirYa nasip.
    KAP ***PKENT*** PETROKENT TURÝZM A.Þ.( Sermaye Artýrýmý - Azaltýmý Ýþlemlerine Ýliþkin Bildirim 05.01.2022 - 12:26 | Son Güncelleme : 01.01.001 - 00:00 KAP ***PKENT*** PETROKENT TURÝZM A.Þ.( Sermaye Artýrýmý - Azaltýmý Ýþlemlerine Ýliþkin Bildirim KAP ***PKENT*** PETROKENT TURÝZM A.Þ.( Sermaye Artýrýmý - Azaltýmý Ýþlemlerine Ýliþkin Bildirim

***PKENT*** PETROKENT TURÝZM A.Þ.( Sermaye Artýrýmý - Azaltýmý Ýþlemlerine Ýliþkin Bildirim )

Özet Bilgi Bedelsiz Sermaye Artýrýýmý Genel Kurul Sonucu Hk.
    Yapýlan Açýklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapýlan Açýklama Düzeltme mi ? Hayýr
    Yapýlan Açýklama Ertelenmiþ Bir Açýklama mý ? Hayýr

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 12.11.2021
    Kayýtlý Sermaye Tavaný (TL) 0
    Mevcut Sermaye (TL) 1.036.800
    Ulaþýlacak Sermaye (TL) 24.883.200

Bedelsiz Sermaye Artýrýmý
    Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) Ýç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarý (TL) Ýç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oraný (%) Kar Payýndan Bedelsiz Pay Alma Tutarý (TL) Kar Payýndan Bedelsiz Pay Alma Oraný (%) Verilecek Menkul Grubu Verilecek Menkul Kýymet Nevi
    PKENT, TRAPKENT91K5 1.036.800 23.846.400,000 2300,00000 PKENT, TRAPKENT91K5 Hamiline

Mevcut Sermaye (TL) Ýç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarý (TL) Ýç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oraný (%) Kar Payýndan Bedelsiz Pay Alma Tutarý (TL) Kar Payýndan Bedelsiz Pay Alma Oraný (%)
    TOPLAM 1.036.800 23.846.400,000 2300,00000

Ýç Kaynaklarýn Detayý :
    Özsermaye Enflasyon Düzeltme Farklarý (TL) 15.979.008,92
    Emisyon Primi (TL) 12.795,02
    Geçmiþ Yýl Karlarý (TL) 6.453.847,3
    Diðer Sermaye Yedekleri (TL) 1.400.748,76

Bildirilmesi Gereken Diðer Hususlar
    Tadil Edilecek Ana Sözleþme Madde No 6
    Ana Sözleþmenin Sermaye Maddesinin Tadiline Ýliþkin SPK Baþvuru Tarihi 01.11.2021
    Ana Sözleþmenin Sermaye Maddesinin Tadiline Ýliþkin SPK Baþvuru Sonucu ONAY
    Ana Sözleþmenin Sermaye Maddesinin Tadiline Ýliþkin SPK Onay Tarihi 03.12.2021
    Konunun Gündemde Yer Aldýðý Genel Kurul Tarihi 05.01.2022
    Ana Sözleþmenin Sermaye Maddesinin Tadili Konusu Görüþüldü mü ? Kabul edildi mi ? Kabul edildi

Ek Açýklamalar
    Þirketimizin mevcut 1.036.800,00 Türk Lirasý tutarýndaki çýkarýlmýþ sermayesinin
    a)23.846.400,00 Türk Lirasý'nýn, yapýlmasý planlanan Ortaklar Olaðanüstü Genel Kurulu kararý doðrultusunda VUK. Ve SPK'na göre oluþan kalemlerden 1.170.542,03 TL'si Olaðanüstü Yedekler hesabýndan, 230.206,73 TL'si Statü Yedeklerinden, 15.979.008,92 TL'si Sermaye Düzeltmesi Olumlu Farklarýndan, 12.795,02 TL'si Hisse Senedi Ýhraç Primleri hesabýndan ve 6.453.847,30 TL'si 2019 yýlý karýndan karþýlanmak suretiyle 24.883.200,00 Türk Lirasý'na yükseltilmesine,
    Merkezi Kayýt Kuruluþu A.Þ. (MKK) nezdinde kayden izlenmekte olan hamiline yazýlý paylardan oluþan mevcut çýkarýlmýþ sermayenin % 2300 oranýnda 23.846.400,00 TL (YirmiüçmilyonsekizyüzkýrkaltýbindörtyüzTürkLirasý ) nominal deðerdeki paylarýn artýrým tarihindeki pay sahiplerine paylarý oranýnda bedelsiz olarak daðýtýlmasýna
    b) Sermaye artýrýmýný takiben, sirketimizin kayýtlý sermaye sistemine geçilmesi ve kayýtlý sermaye tavanýnýn 50.000.000 TL olarak belirlenmesine, Kayýtlý Sermaye Tavaný süresinin 2021-2025 yýllarýný kapsayacak þekilde 5 yýl süre tanýnmasýna,
    c) Yine Sermaye artýrýmýnýn gerçekleþtirilmesini takiben Sermaye Piyasasý Kanunu'nun 18'inci maddesinin 7'nci fýkrasý hükmü uyarýnca, Sermaye Piyasasý Kurulu'nun uygun görüþünü muhtevi, çýkarýlmýþ sermayeyi gösteren esas sözleþmenin sermayeye iliþkin 6 (altý)ncý maddesi hükmünün ve diðer esas sözleþme hükümlerinin TTK 6102' ye göre düzenlenerek ekli bulunan yeni þekli ile tescil ve ilanýna, gerekli izinlerin alýnmasýna
    d) Ýhraç edilecek 23.846.400,00 TL (YirmiüçmilyonsekizyüzkýrkaltýbindörtyüzTürkLirasý ) nominal deðerli paylara iliþkin ihraç belgesinin onaylanmasý ve kayýtlý sermaye sistemine geçilmesi için Sermaye Piyasasý Kurulu'na baþvurulmasýna,
    Oy birliði ile karar verilmiþtir.
    BU KAPSAMDA BAÞVURUMUZ SERMAYE PÝYASASI KURULU TARAFINDAN 03.12.2021 TARÝHÝNDE ONAYLANMIÞTIR.
    KAMUOYUNUN BÝLGÝSÝNE SUNARIZ.
    05.01.2022 Tarihli Olaðanüstü Genel Kurul Toplantýsýnda, Merkezi Kayýt Kuruluþu A.Þ. (MKK) nezdinde kayden izlenmekte olan hamiline yazýlý paylardan oluþan mevcut çýkarýlmýþ sermayenin % 2300 oranýnda 23.846.400,00 TL (YirmiüçmilyonsekizyüzkýrkaltýbindörtyüzTürkLirasý ) nominal deðerdeki paylarýn artýrým tarihindeki pay sahiplerine paylarý oranýnda bedelsiz olarak daðýtýlarak sermayenin 24.883.200,00'e çýkarýlmasý maddesine geçildi ve oybirliði ile kabul edildi

Eklenen Dökümanlar
    EK: 1 spk izin yazýsý.pdf
    EK: 2 6. Madde Tadil Metni.pdf
    EK: 3 05.01.2022 Olaðanüstü Genel Kurul Tutanaðý.pdf

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/988900

Sayfa 351/361 ÝlkÝlk ... 251301341349350351352353 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •