Sayfa 94/361 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 745 - 752 arası.

Konu: KONYA - Konya Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
    Hakikatten maşallah dediğim 3 gün yaşamadı, çok sinir bozucu bir gün oldu.
    OYAKC saat 5’ten sonra tabanı bozmuş ve %4’e yakın (+) kapatmış, GOLTS da sona doğru tabanı bozmuş ama tutunamayıp taban kapatmış.
    Yarın çimentolar toparlar mı acaba? Sabah panikle özellikle KY satış yazmazsa, buradan tekrar döner mi acaba?
    Çimentolarda yön yukarı olursa konya da geri döner ama konya mendaburu tabanda yine başı çeker. Keşke bizi şaşırtsa sabah artı açsa ve tavana yapışsa. Ama hiç sanmam, çünkü tabanda çok fazla emir vardı tabi emiri iptal etmezlerse

--konya, depremden ne kadar olumlu etkilenebilir ki?... deprem bölgesine mal satabilir mi?; satsa da bu navlun fiyatları ile kar edebilir mi?...konya çimentonun hindterlandı depremde 3.-4. riskte oluğu için yıkılıp yeniden yapılmasını düşündürecek bir durum yok...devletin konya ve yakın çevresini sübvanse etmesi-destek atması görünür gelecekte bana göre mümkün değil...

--konya osmaniye arası 430 km...

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --konya, depremden ne kadar olumlu etkilenebilir ki?... deprem bölgesine mal satabilir mi?; satsa da bu navlun fiyatları ile kar edebilir mi?...konya çimentonun hindterlandı depremde 3.-4. riskte oluğu için yıkılıp yeniden yapılmasını düşündürecek bir durum yok...devletin konya ve yakın çevresini sübvanse etmesi-destek atması görünür gelecekte bana göre mümkün değil...

--konya osmaniye arası 430 km...
    Bursa Osmaniye arası 858 km Bursa çimento ne alakası var deprem bölgesiyle Konya ve diğer çimento şirketleri ile birlikte hareket ediyor Türkiye'deki tüm inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin hisseleri aynı anda hareket yaptı deprem nedeniyle ne yapalım satalım mı elimizdeki konya hisselerini

4. Bu son yükseliş hareketlerini bireysel olarak Konya Çimentonun beklentisi ile değil, genel çimento-demir/çelik hisseleri ile birlikte hareket ederek yaptığını düşünüyorum. Bundan önce de bedelsiz grubuna takılarak yapmıştı. Yani şimdiye kadar (Takip ettiğim dönem içinde) tek başına diğer bedelsizler beklerken de gitmedi, diğer çimentolar yatayken de münferit olarak yükselmedi. İnşallah o günleri de görürüz ama benim şu anki ümidim diğer şirketlerin de toparlaması.

5. Taban durumu nasıl acaba? Kaç lot var, bozma ihtimali var mı?

6. kaç tane şehir yenilenecek ve buna İstanbul da dahil. Şu anda daha iyi bir yatırım fikri olan söylesin ona geçelim. Endeks düşüşünde alttan toplarım planları depremle suya düştü arkadaşın şimdi deli cesareti riskli hareketler yapıyor.

7. OYAKC hariç tüm çimentolar taban gene. OYAKC de son 6 ayda bizim kadar yükselmemişti. Nereye kadar gidecek bu düşüş bakalım, çok tatsız oldu.

8. Tabanı bozacak gibi görünmüyorlar ama bugün işlem hacmi düne göre 3'te 1 kadar daha düşük sanırım. Bakalım nereye kadar gidecek bu iş böyle.

Sayfa 94/361 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •