Sayfa 352/362 İlkİlk ... 252302342350351352353354 ... SonSon
Arama sonucu : 2894 madde; 2,809 - 2,816 arası.

Konu: KONYA - Konya Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,085
    bakınız casa da aynı yolu izlemiş!Yani kayıtlı sermaye tavanı yokken vermiş!
    ***CASA*** CASA EMTİA PETROL KİMYEVİ VE TÜREVLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.( Sermaye Artırımı - Azaltımı İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Yönetim Kurulumuz Şirket Sermayesinin Bedelsiz Olarak Artırılması Yönünde Karar Almıştır.
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 22.09.2023
    Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 0
    Mevcut Sermaye (TL) 4.900.000
    Ulaşılacak Sermaye (TL) 53.900.000

Bedelsiz Sermaye Artırımı
    Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Kar Payından Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) Kar Payından Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Verilecek Menkul Grubu Verilecek Menkul Kıymet Nevi
    CASA, TREKRSS00014 4.900.000 49.000.000,000 1000,00000 CASA, TREKRSS00014 Hamiline

Mevcut Sermaye (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Kar Payından Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) Kar Payından Bedelsiz Pay Alma Oranı (%)
    TOPLAM 4.900.000 49.000.000,000 1000,00000

İç Kaynakların Detayı :
    Yedek Akçeler (TL) 47.715.798
    Geçmiş Yıl Karları (TL) 1.284.202

Bildirilmesi Gereken Diğer Hususlar
    Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No 6

Ek Açıklamalar
    Şirketimiz Yönetim Kurulu şirket sermayesinin arttırılmasına teminen
    1-Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Sermaye" başlıklı 6. Maddesi uyarınca 4.900.000,00 Türk Lirası olan ödenmiş sermayenin, 1.284.202,00 TL'lık tutarı Geçmiş Yıl Karlarından, 47.715.798,00 TL'lık tutarı da Kardan Ayrılmış Kısıtlanmış Yedekler'den karşılanmak suretiyle %1000 oranında bedelsiz olarak 49.000.000,00 Türk Lirası artırılarak 53.900.000,00 Türk Lirası'na çıkarılmasına,
    2. İç kaynaklardan artırılan 49.000.000,00 TL'lik sermayeyi temsil edecek payların 49.000.000,00 TL tutarının hamiline yazılı ve "borsada işlem gören" nitelikte ihracına, söz konu payların pay sahiplerine Şirket sermayesindeki mevcut payları oranında bedelsiz olarak ve Sermaye Piyasası Mevzuatı düzenlemeleri çerçevesinde usulüne uygun şekilde dağıtılmasına
    Karar Vermiştir., Kamuoyuna Duyurulur..
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

2. Sayin Aloneman42

Musaadenizle bende yanit vermek isterim. Oncelikle ornegi varmi yokmu bilmiyorum. Ancak hersey bir onergeye bakar. Ortaklardan birisi gundem disi onerge verir genel kurulda oylamaya gider. Ya kabul edilir ya da reddedilir.

Saygilar,
     Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    filozof hocam verdiğin casa ve petrokent örnekleri hiç konumuzla alakalı değil,
    şuna bir örnek verirsen kafamızdaki tüm soruları cevaplamış olursun,
    kayıtlı sermaye tavanına üye olmayan bir şirket, genel kurul gündemini açıklamış, genel kurul yapılmadan önce yönetim kurulu kararıyla, genel kurulda görüşülmek üzere sermaye artıracam diyen, bir şirket uygulaması hiç olmuş mu olmamış mı.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Gg1101 Yazıyı Oku
    Sayin Aloneman42

Musaadenizle bende yanit vermek isterim. Oncelikle ornegi varmi yokmu bilmiyorum. Ancak hersey bir onergeye bakar. Ortaklardan birisi gundem disi onerge verir genel kurulda oylamaya gider. Ya kabul edilir ya da reddedilir.

Saygilar,

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    tüh, insanları yönlendirmemek adına yazdıklarıma pişman oldum, tam 2 gönderimi sildim, siz birine alıntı yapmışınız,
    evet söylediğiniz doğru bu şekilde yapılabilir ama filozof hocanın dediği gibi olmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    şirket genel kurul gündeminde görüşeceği konuları kap atarak, ilam etmiş ve sermaye artıracam dememiş,
    genel kurul yapılmadan önce tekrar yönetim kurulunu toplayıp ben genel kurulda sermaye artıracam derse,
    yatırımcıyı aldatmış olmaz mı,
    böyle bir karar alınırsa, konyayı satan yatırımcı şirkete dava açmaz mı, bu iş dava konusu olmaz mı,
    haaaaa genel kuruldan sonra 1/3/5/7/9/10/12 ay sonra her neyse, olağanüstü genel kurulu toplayıp sermaye artırdım diyebilir, sıkıntı yok,
    burayı okuyan işin erbabı bir hukukçu veya mali müşavir bir arkadaşımız, bir yorum yapsa iyi olurdu.
    Konya genel kurullarını genellikle finansallarını açıkladığı tarihi mütakip bir ay dan az zaman içinde yapardı 2023 yılı GK 40 gün sonraya tarihlediğine ve de temettü açıklamadığına göre temettü yerine hisse vereceğini yani sermaye artışı yapacağını bekliyorum. Oranı bilemem fakat sermayeyi Baştaş a yakın bir rakama çekeceğini bekliyorum. Benim şahsi düşüncemdir. YTD.... GK 21 Gün kalana kadar beklemek gerekir....

5.  Alıntı Originally Posted by 0634 Yazıyı Oku
    Konya genel kurullarını genellikle finansallarını açıkladığı tarihi mütakip bir ay dan az zaman içinde yapardı 2023 yılı GK 40 gün sonraya tarihlediğine ve de temettü açıklamadığına göre temettü yerine hisse vereceğini yani sermaye artışı yapacağını bekliyorum. Oranı bilemem fakat sermayeyi Baştaş a yakın bir rakama çekeceğini bekliyorum. Benim şahsi düşüncemdir. YTD.... GK 21 Gün kalana kadar beklemek gerekir....
    inşaallah gönlünüzce olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,085
    vay gerizekalı vay!cuma günü ne ayak bugün ne ayak?
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

7. 5 kuruşluk insanların, kapasitesi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,085
    Cevdet Yılmaz: Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız
    Cevdet Yılmaz: Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız
    Cevdet Yılmaz: Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız

Sayfa 352/362 İlkİlk ... 252302342350351352353354 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •