Sayfa 101/1011 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Viop XLVI

1. Nereden alırsak alalım Thy'de kardayız. Nereden satarsak satalım zarardayız.
    Al-sat işi yalan demek ki.
    Viop endeks al-sat'ı tamamen yanlış iş.
    (Burada kalmıştım, önceki yazıda.)

Basit bir bilanço bilgisiyle Thy'deki değer artışının önemli kısmını yakalamak mümkünken endeksi alıp satarak 0,5 ya da 0,3 puan kazanmaya çalışmak yanlış.
    Yeni başlayan arkadaşlar o zaman yanlış yere bakıyorsunuz. Nereye bakılacağını yazacağım.

Thy hareketinden alınacak diğer ders, teknik analiz dersi.
    Teoriyi bilmeden iki çizgiyle para kazanmaya çalışanlar oluyor.
    Dümdüz yukarı giden bu hissenin grafiğinde altta 2 nokta bulup çizgi çizersiniz de, üstteki noktayı nereden bulacağız?
    Teori yanlış demiyorum, faydalı ama çalışıp mantığını bilmek lazım önce.

Diğer bir ders, büyük sermayeli şirketler yavaş hareket ederler, para kazandırmazlar tezi doğru değil demek ki.
    Thy dolar bazında, reel olarak diyelim yaklaşık 6 katına çıkmışsa, o zaman diğer büyük şirketler de çıkabilir.

Diğer ders, dolardan daha iyi olan yatırım aracı dolar üreten şirketlerdir.
    Başka dersler de çıkar da anlatmak istediğime geçeyim ben.

Başa tekrar dönelim, al-sat işi neden yalan?
    Çünkü büyüme ve karlılığın arttığı şirkette, satış işlemi yaparak gelecekte senin payına düşen kardan vazgeçmiş oluyorsun.
    Yeniden almak istediğinde daha büyük bir şirkete daha az lotla ortak olmak durumundasın. Yukarıdan almak zorundasın.
    Ereğli ve Tüpraş'ın grafikleri de aynı aslında, dümdüz yukarı. Temettüler grafikten oransal olarak düşülüyor, o nedenle yatay gibi gözüküyor.
    Grafiklerde verdikleri temettü kadar düşüş yapsan grafikte geçmişin eksiye geçmesi lazım, eksi değer anlamsız olur.
    Oransal düşüş yapıyorlar.

Sadece bunlar değil, iyi yönetilen, sahipleri düzgün olan şirketleri satan kaybeder.
    Froto eski kodu Otosn idi, ondan önce de kodu başkaydı.

Bunu 1 liradan alıp satmamış kişiyle tanıştım, belki 90 yılında falan almıştır.
    Aldığı temettü ve sermaye artırımı ile aldığı yeni lotların haddi hesabı yok.

Grafikte oransal düzeltme yapsalar da 95 yılı öncesi artık 0,01 kuruş gösteriyor.
    Artık takılmış oraya yani. Grafik de bitmiş verdiği temettüden, sermaye artrımından..

Devam edecem..

2.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Nereden alırsak alalım Thy'de kardayız. Nereden satarsak satalım zarardayız.
    Al-sat işi yalan demek ki.
    Viop endeks al-sat'ı tamamen yanlış iş.
    (Burada kalmıştım, önceki yazıda.)

Basit bir bilanço bilgisiyle Thy'deki değer artışının önemli kısmını yakalamak mümkünken endeksi alıp satarak 0,5 ya da 0,3 puan kazanmaya çalışmak yanlış.
    Yeni başlayan arkadaşlar o zaman yanlış yere bakıyorsunuz. Nereye bakılacağını yazacağım.

Thy hareketinden alınacak diğer ders, teknik analiz dersi.
    Teoriyi bilmeden iki çizgiyle para kazanmaya çalışanlar oluyor.
    Dümdüz yukarı giden bu hissenin grafiğinde altta 2 nokta bulup çizgi çizersiniz de, üstteki noktayı nereden bulacağız?
    Teori yanlış demiyorum, faydalı ama çalışıp mantığını bilmek lazım önce.

Diğer bir ders, büyük sermayeli şirketler yavaş hareket ederler, para kazandırmazlar tezi doğru değil demek ki.
    Thy dolar bazında, reel olarak diyelim yaklaşık 6 katına çıkmışsa, o zaman diğer büyük şirketler de çıkabilir.

Diğer ders, dolardan daha iyi olan yatırım aracı dolar üreten şirketlerdir.
    Başka dersler de çıkar da anlatmak istediğime geçeyim ben.

Başa tekrar dönelim, al-sat işi neden yalan?
    Çünkü büyüme ve karlılığın arttığı şirkette, satış işlemi yaparak gelecekte senin payına düşen kardan vazgeçmiş oluyorsun.
    Yeniden almak istediğinde daha büyük bir şirkete daha az lotla ortak olmak durumundasın. Yukarıdan almak zorundasın.
    Ereğli ve Tüpraş'ın grafikleri de aynı aslında, dümdüz yukarı. Temettüler grafikten oransal olarak düşülüyor, o nedenle yatay gibi gözüküyor.
    Grafiklerde verdikleri temettü kadar düşüş yapsan grafikte geçmişin eksiye geçmesi lazım, eksi değer anlamsız olur.
    Oransal düşüş yapıyorlar.

Sadece bunlar değil, iyi yönetilen, sahipleri düzgün olan şirketleri satan kaybeder.
    Froto eski kodu Otosn idi, ondan önce de kodu başkaydı.

Bunu 1 liradan alıp satmamış kişiyle tanıştım, belki 90 yılında falan almıştır.
    Aldığı temettü ve sermaye artırımı ile aldığı yeni lotların haddi hesabı yok.

Grafikte oransal düzeltme yapsalar da 95 yılı öncesi artık 0,01 kuruş gösteriyor.
    Artık takılmış oraya yani. Grafik de bitmiş verdiği temettüden, sermaye artrımından..

Devam edecem..
    Tüpraş başlığına 70 lerde gelseydiniz tam şenlikti,

ASELSAN 2017 de alanlar kaç sene bekledi.

BURALAR zirve olabilir mi? Bilmiyorum. %75 maldayım. Paramı 5 e katladım bu sene. Hepsiyle 10 liradan THY alsam paramı 14 e katlamak da vardı -> BİLEMEZDİM

Dolayısıyla, gelinen zirveden geriye bakıp bu tarz yazıları TEHLİKELİ buluyorum.

Endeks alsatla, küçük hisse alarak, büyük hisse alarak, tek hissede, çok hissede, fon alıp veya altın alıp neyse ne KAZANAN her zaman HAKLIDIR, bunun bence doğrusu yok.

Bu şekilde empoze yazıları yanlış buluyorum.

İnsanlara 190 liradan SASA aldıran psikoloji malesef buydu.

Dikkat derim. Naçizane!

3.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Uçan bir durum yok gibi duruyor 😊

Sanki kaldırıp kaldırıp ıslatıyorlar 😊
    Kaldırdıkca vuruyorum shortu.

İndirince kapatıyorum tekrar kaldırır diye.

kaldırıyor vuruyorum shortu.

20 milyar komisyon ödedik 2 günde, 1 oranla. Eyi para. Kar desen, komisyonu çıkınca, eh işde. Harcadığım zamana say.

Gel gör ki düşmüyor, şimdi gene kaldıracak iki ihtimal var:

EĞER ben DÜŞMEZ deyip short açmazsam, direk borsa devre keser %50 üç gün taban yeriz.

EĞER ben DÜŞER deyip short açarsam, direk +10 kapatırız, millet alacak mal bulamaz sasa hektaş şişe bim alayı tavan

bana dua edin yönünüz neyse onun tersi olayım

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Tüpraş başlığına 70 lerde gelseydiniz tam şenlikti,

ASELSAN 2017 de alanlar kaç sene bekledi.

BURALAR zirve olabilir mi? Bilmiyorum. %75 maldayım. Paramı 5 e katladım bu sene. Hepsiyle 10 liradan THY alsam paramı 14 e katlamak da vardı -> BİLEMEZDİM

Dolayısıyla, gelinen zirveden geriye bakıp bu tarz yazıları TEHLİKELİ buluyorum.

Endeks alsatla, küçük hisse alarak, büyük hisse alarak, tek hissede, çok hissede, fon alıp veya altın alıp neyse ne KAZANAN her zaman HAKLIDIR, bunun bence doğrusu yok.

Bu şekilde empoze yazıları yanlış buluyorum.

İnsanlara 190 liradan SASA aldıran psikoloji malesef buydu.

Dikkat derim. Naçizane!
    Tupras 70 lirayken Thy 7 liraydı
    Ben de burada alım işlemlerimi paylasiyordum.
    Tuoras da bu sene 70 lira temettü verebilir.
    O zaman o da alınırdı.

Ben yatırımın mantığını anlatıyorum.
    Buradan alın demiyorum ki
    Buradan Ben almam.
    Elimde var zaten.
    Kimseye de bugüne kadar alin satin demedim..
    Böyle anlamlar cikardiysaniz belki de ben iyi anlatamadım.

Bazı gelişmeler olur, Thy nin fiyatı 100 liranın altına gelebilir.

5.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Tupras 70 lirayken Thy 7 liraydı
    Ben de burada alım işlemlerimi paylasiyordum.
    Tuoras da bu sene 70 lira temettü verebilir.
    O zaman o da alınırdı.

Ben yatırımın mantığını anlatıyorum.
    Buradan alın demiyorum ki
    Buradan Ben almam.
    Elimde var zaten.
    Kimseye de bugüne kadar alin satin demedim..
    Böyle anlamlar cikardiysaniz belki de ben iyi anlatamadım.

Bazı gelişmeler olur, Thy nin fiyatı 100 liranın altına gelebilir.
    Aynen öyle herkes seçim var işte şu seçilir bu seçilir muhabbetinde,

Seçim var diye yunana iki tane torpido sallasak, yer yerinden oynar, olur demiyorum olur mu olmaz mı elbette ki bilmiyorum AMA her türlü ihtimaller var. Yunana dalmaz suriyeye dalar. Ona dalmaz gider afrikada fransızla restleşir.

Belli olmaz.

ying yang gibi, işler iyi iken kötü şeylerin tohumları, kötüyken de iyi şeylerin tohumları hep var.

6.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    sözde abd borsaları sert düşüyor.....resesyonu fiyatlıyor bugün.....yükü hafifletiyorlar....
    20 dakika sonra kendini belli eder vob...toparlayarak kapatırsa yarın güçlü açılış olur.....

Serkan anlatmaya çalışmış ...
    Viop akşam seansı 1.675 puan eksi kapattı -%0,31. ABD endekslerinin durumuna göre iyi kapattı diyebiliriz.
    Tabi Bu gün bizde hangi ağırlıklı hisse ne yapacak sürpriz olduğu için endeks kontratında işlemler jackpot...

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Kaldırdıkca vuruyorum shortu.

İndirince kapatıyorum tekrar kaldırır diye.

kaldırıyor vuruyorum shortu.

20 milyar komisyon ödedik 2 günde, 1 oranla. Eyi para. Kar desen, komisyonu çıkınca, eh işde. Harcadığım zamana say.

Gel gör ki düşmüyor, şimdi gene kaldıracak iki ihtimal var:

EĞER ben DÜŞMEZ deyip short açmazsam, direk borsa devre keser %50 üç gün taban yeriz.

EĞER ben DÜŞER deyip short açarsam, direk +10 kapatırız, millet alacak mal bulamaz sasa hektaş şişe bim alayı tavan

bana dua edin yönünüz neyse onun tersi olayım
    Dikkat et üstadım...

https://www.youtube.com/watch?v=uh2TJQkb_cA
    Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları yer.

8. Herkese günaydin
    Gün işlemlerimde önemsediğim x30 Günlük renko bar grafiği
    Son yükseliş boyunca oluşan hareket şekli
    most bazen kırılmış
    bazen kırılmamış
    şimdi de sınırdan döndu ve iğne bar oldu
    normal olan yukarı devam etmesi

Sayfa 101/1011 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız