Sayfa 170/1011 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    S..
    Yazdığım dönemlerde baktım, Deniz Hoca'ya bile saran, sataşan oluyor, adam bedava hiçbir yerde bulunamayacak bilgileri, o kadar emek verip burada paylaşıyor.

Antik Yunan Forumlarında bu sorunu nasıl çözmüşler bilmiyorum. Milleti susturmak da doğru değil..
    ..
    benden başka bi kimsenin deniz hocaya sardığını yada sataştığını görmedim, o nedenle cevap hakkımı kullanmak istiyorum

ukrayna savaşı başlamasıyla beraber döviz kurunda iki aydır sürmekte olan sakinlik bozulmuş ve kur yukarı harekete başlamıştı hatırlarsanız, deniz hocan gelip bu topiğe bi liste yapıştırdı -döviz açık pozisyonu en yüksek şirketler listesi ve bu şirketlerin hisselerinden aman uzak durun diye bi uyarı yaptı.. liste başı thyao idi, 90-100 milyar TL gibi bi f/x açık pozisyonuyla açık ara liste başıydı

-deniz hocam, thyao borçları döviz bazlı olabilir, ama operasyonel gelirleri de yüzde 90 döviz bazlı, o yüzden bunu bi risk teşkil ettiğini düşünmüyorum" diye yazacak olduğumu, ama sonra vaz geçtiğimi net bi şekilde hatırlıyorum.. vaz geçtim, çünkü böyle bi cevabı bir sataşma yada bir sarma olarak değerlendirerek rahatsız olacak forumdaşların olabileceğini düşündüm..

benim merak ettiğim, siz niye deniz hocanın o döviz açık pozu olan şirketler listesine dikkate almadınız ?? öyle ya, adam hiç bi yerde bulunmayacak bilgiyi vermiş, o kadar araştırmış ve uyarısını yapmış..

2. Soğuk sudan çay demleyeceğim bakalım nasıl olacak, eğer tadı kötü olmaz artık hep o şekilde demleyeceğim.

Kaynamış suda bazı mineraller kireçlenme ile kayboluyor diye düşünüyorum.

Ekşi sözlükte de entry var.
    >>>>>>>>>
    https://eksisozluk.com/soguk-suyla-c...k--1321426?p=2

bu şekilde demlediğiniz çay sıcak su ile demlediğiniz çaydan 2 kat daha geç demlenir. altındaki suyu çay demlenene kadar kaynatmanız, demlemeden önce yine soğuk su ile yıkamanız gerekir. uzun bir beklemenin sonunda bu çay, simsiyah dem alacak olup 4 5 saat hiç acılaşmadan içilebilecektir.

velhasıl kelam, bu çayın yapımı meşakkatli olup; içimi, rengi, ve berraklığı ile sıcak su ile demlenen çaydan çok daha güzeldir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Sayın karakemal , şeyhler ucmuyor zaten, müritler uçuruyor.

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    benden başka bi kimsenin deniz hocaya sardığını yada sataştığını görmedim, o nedenle cevap hakkımı kullanmak istiyorum

ukrayna savaşı başlamasıyla beraber döviz kurunda iki aydır sürmekte olan sakinlik bozulmuş ve kur yukarı harekete başlamıştı hatırlarsanız, deniz hocan gelip bu topiğe bi liste yapıştırdı -döviz açık pozisyonu en yüksek şirketler listesi ve bu şirketlerin hisselerinden aman uzak durun diye bi uyarı yaptı.. liste başı thyao idi, 90-100 milyar TL gibi bi f/x açık pozisyonuyla açık ara liste başıydı

-deniz hocam, thyao borçları döviz bazlı olabilir, ama operasyonel gelirleri de yüzde 90 döviz bazlı, o yüzden bunu bi risk teşkil ettiğini düşünmüyorum" diye yazacak olduğumu, ama sonra vaz geçtiğimi net bi şekilde hatırlıyorum.. vaz geçtim, çünkü böyle bi cevabı bir sataşma yada bir sarma olarak değerlendirerek rahatsız olacak forumdaşların olabileceğini düşündüm..

benim merak ettiğim, siz niye deniz hocanın o döviz açık pozu olan şirketler listesine dikkate almadınız ?? öyle ya, adam hiç bi yerde bulunmayacak bilgiyi vermiş, o kadar araştırmış ve uyarısını yapmış..
    Alıntı yaparak bir soru sormuşsunuz, uygun bir üslup kullandığınız için ben de cevap vereyim elbette.

Öncelikle sizi tanımam, kastettiğim siz değilsiniz, nikleri de pek hatırlamam ama önemli değil Deniz Hoca'ya kimlerin sardığı.
    Mesele ona bile saranlar oluyor.
    2011'den beri ara ara yazarım, sarılan dönem sizin bahsettiğiniz dönem değil.

Özellikle makro konularda onunkiyle kıyaslarsak ben bilgisiz biri sayılırım.
    Ekonomi mezunuyum ve 97'de borsaya başladım, buna rağmen onun yaptığı makro analizlerin küçük bir kısmını bile yapamam.
    Burada da yapabilecek kimse görmedim.
    Mahfi Eğilmez gibi ekonomistler var ama onlar da bireysel yatırımcıya günlük haber, yorum bilgi hizmeti sunmazlar.

Bilgiye, emeğe ve tecrübeye saygı göstermek lazım, bu nedenle ona sarmamak lazım.

Düzgün bir soru sorarsınız, eleştiri yaparsınız, o cevaplıyor zaten.

Sarmak kelimesini tanımlamak lazım.
    Kendi kullandığım ifadeyle anlatmak istediğim tanımı yapayım:

''Saygısız bir üslupla kişiye birden fazla kez sözel olarak saldırmak.''

Tarikat şeyhi değil, söyledikleri eleştirilebilir.

Ben de mürit değilim.

Kimseye biat etmem yani söylediklerini sorgusuz sualsiz, kendi akıl süzgecimden geçirmeden doğru kabul etmem.

Benim söylediklerim de eleştirilebilir. Hatalarım, bilgi eksikliğim vs.. olabilir.

Öngörülerinde o da yanılabilir, ben de yanılabilirim.

5 dakika sonra kendi başına ne geleceğini bilmeden yaşayan zavallılarız.

Yani ekonomik analizler kehanet değildirler.

Bu doğrultuda Deniz Hoca'nın verdiği bilgilerden yararlanmalıyız.

5. Düzgün üslupla soru ya da elestiri yanitlayabilirim.
    Diğer saranlari insan yerine koyup cevaplamam

6. Adamın ali cengizini çıkardık, foruma geri geldi akzjejjwnz

7.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Harun bizim enkaı ya girmiş girdiğine pişman olmuş diyorlar
    Girer girmez üstüne oynamaya başladıkları söyleniyor ��
    Enkadaysa gerçekten işi zor , iyi sıkıştırmışlar , önce fon satışları , sonra patron satışları ki patron zamanında 130 milyon lot geri alım yapmış ve şimdiye kadar bunların çok azını sattı devam eder mi bilinmez
    son olarak da bank of deli gibi satıyor ,Ben de diyorum bu hissenin hacmi niye bu kadar yükseldi meğer iri bir balık yakalamışlar

Twitterden sıkıştıranlara dolaylı mesaj vermeyi ihmal etmemiş , takviye yapmayacağını ve bu hisse de uzun vadeci olduğunu beyan etmiş , yani hisseye basıp durmayın satmam diyor

Ayrıca yıllardır SPK cezasından dolayı elini açık etmezdi bu arkadaş , şimdi ediyorsa ciddi yardıma ihtiyacı olduğundan ediyordur

8.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Gram altın 1.100 tl Altıns1 11 tl ye gidebilir die düşünüyorum
    Gram altında 1077 tl seviyesine geldik
    Mevcut koşullar korunursa altıns 10.82/83 bandı açılış yapacaktır .

Altında ralli startını verdim 2023 Yılı gümüş altın yılı olabilir dikkat dikkat

Önce 1.100 tl sonra 1150 tl 1250 tl 1450 tl

Sıra sıra vuracağız önümüzdeki 1 yıl içinde gram altın 2 bin tl olabilir

Sayfa 170/1011 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •