Sayfa 377/1011 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: Viop XLVI

1. Cübbeli TV'de biz yanlış yapıyoruz gelene hemen bizde altın yüzük yok diyoruz hata yapıyoruz, karar aldık bundan sonra sıfırdan başlayacağız, Tanrı ne demek ondan başayacağız, sonra var mı yok mu o konuya gireceğiz en son dine geleceğiz vs dedi, sonradan o konu iptal oldu.

Ben arada takip ediyorum kendinden bir söz söylemiyor, kendi yakacak şeyler söylemiyor, falanca kitapta bu şekilde yazıyor vs hep başkalarına havale ediyor. İleride Yahudi, Hristiyan cennete girecek dersem bana inanmayın diyerek alt yapı yaptı, belki ileride kendi görüşlerini oluşturacak.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    ortaya çıkan olur ama izin vermiyorlar , belirli kişilere izin veriliyor onlara da gündemi biz belirleriz ,biz sorarız sen cevaplarsın deniliyor
    bu kurala uymayan oldu mu yaptırımlar geliyor , bknz Mustafa Öztürk ilahiyatçıdır ,öyle boş ilahiyatçılardan da değildir sol görüşlü falan değildir ,dinde tarihselci bir ekolü benimser , bu adam ünv .eden emekliğini isteyip Almanyaya ya gitmek zorunda kaldı , peki kim yıldırdı dersin bir zamanlar FETÖ nün içeriye attırdığı Cübbeli Ahmet denilen şahıs (burası ayrı önem taşıyor laiklik olmasa birbirlerini daha fazla yerler)şimdi adam yotubedan yayın yapıyor

Dine imana biraz merakı olan izlesin derim , merakı olmayan da izlesin çünkü din olgusu sosyolojik bir realitedir ,senin realiteyi kabul edip etmemenin de hiç bir önemi yoktur realite seni bulur
    Neden Mustafa Öztürk Hocanın üzerini gitti Cübbeli , çünkü Öztürk Hoca dürüst birisi dinde günümüze uymayan uygulamaları , (çocuk yaşta evlilik , kölelik vs epey var ) tarihsel süreç içerisinde değerlendirilmesini savunuyor
    ve etkili bir tefsircidir , cübbeli ise geçmişte yazılanları aynen aktarır ,hikayeci tarih dediğimiz tarih metodunu kullanır ve Mustafa öztürk gibi kişiler asla işine gelmez
    Dine hiç bir katkısı yoktur cübbelinin (nakil harici) ve bu adamı ülkeye tanıtan maalesef Fatih Altaylıdır ,
    Altaylı kaliteli programlar yapar ama bir ara bunu çıkarıp dalga geçeriz reyting olur hesabı milletin başına bela etti

3. Mustafa Öztürk hocanın , son günlerde infial yaratan 6 yaşında kız çocuğunun evlendirilmesi ilgili dini açıdan değerlendirme videosu
    izleyin karar verin ?
    -------------------------------------------------------------------------------
    Küçük Yaştaki Kız Çocuklarının Evlendirilmesi Din mi Bitmesi Gereken Bir Arap Geleneği mi? M. Öztürk
    https://www.youtube.com/watch?v=FEPdAtZfFcg

4. Mustafa Öztürk, Arthur Schopenhauer, Ludwig Wittgenstein vs felsefecilerden de bahsediyordu daha evrensel bir adamdı.

https://onedio.com/haber/tum-zamanla...efecisi-428432

5. Ben zeki adamı tanırım, Cübbeli'nin zekasını seviyorum, bu kadar laf söyleyip de kendini yakmamak da bir maharet.

Bir ihtimal, tabi "üst akıl" da değişik maskeler takabilir bilemeyiz. Şeytan en güvenilir insan suretinde görünür diye de söz var.

6.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    sen bilinçli, inanarak mı yazıyorsun yazıyorsun bunu ,benimle kafa bulmak için mi ...
    sokayım üst akılına ,iyi mi böyle
    Adamın bir tarikatı var, yüzyıllardır gelen, onlarda ne var ise onu söylüyor, kendinden fazla bir şey söylemiyor. Kıyas vs o konularda iyi.

Son dönemde bende şeker var, artık hafızam iyi değil, okuduklarımı hatırlamıyorum arkadaşlar yardım ediyor vs demeye başladı.

Rakamları hatırlamıyorum ama 100 kitabım var, 300 tane de hazırlıyorum tamamlayamadım dedi, boş adam değil.

7. cübbeli denilen kişi seni orta çağa davet ediyor , mustafa öztürk oralara gitmeyin ama dini de inkar etmeyin deyip çözüm üretiyor
    zeki olmasından dolayı fatih altaylı çıkardı ya tv ye
    damacanayı sorup güleriz Murat Bardakçıyla diye , gördü damacanayı

8. İstanbul'da bir sürü ilçe semt var, diyelim ki Cübbeli gel Fatih semtine, en kadim semttir diyor, beğenen gider, beğenmeyene İstanbul'da bir sürü yer var, Dünya da İstanbul'dan ibaret değil.

İtalyanlar için çizmeyi aşmayın lafı var, Cübbeli bir nevi Fatih semtinin dışına çıkmamayı başarıyor, oradan çıkar ise kendi başına kalacağını biliyor bence.

Sayfa 377/1011 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •