Sayfa 874/1011 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 6,985 - 6,992 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    Aklı başında bir yorum. Kola şifadır şifa.
    Tabi ben cola'nın içinde ne var onu merak ettiğimden ortada sır göremedim. Öte yandan marketingciler sırrı anlamış olmalı.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Ben neyi beğensem o üründe fiyat düşüşü ve üretim artışı olacağına fiyat artışı oluyor ve sonradan raflardan kayboluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ben neyi beğensem o üründe fiyat düşüşü ve üretim artışı olacağına fiyat artışı oluyor ve sonradan raflardan kayboluyor.
    Algıda seçicilik bence. Her şeye zam geliyor. İstisnasız. 100 TL'ye yediğim yemek 120 TL olmuş. 1.5 porsiyon Etli ekmek+ayran. Kolayı KFC'ye gitmeyen arkadaşa ayırdık.

4. Para fışkırıyor borsa da fışkıracak işallah.

5.  Alıntı Originally Posted by onuncu köy Yazıyı Oku
    Algıda seçicilik bence. Her şeye zam geliyor. İstisnasız. 100 TL'ye yediğim yemek 120 TL olmuş. 1.5 porsiyon Etli ekmek+ayran. Kolayı KFC'ye gitmeyen arkadaşa ayırdık.
    Şu ürün iyiydi.

Bir gün sokakta toptancı plasiyer gördüm. Balık konservesi satıyordu, koli koli balık konservesi almıştım.

6. Pratik yemek sektörü gelişmeye açık, insanlar teknoloji bağımlısı oldu, nerede ise evde ayran yapmak bile zaman alıyor.

İleride evde serum makinasına bağlı yaşanmaya başlanırsa da şaşırmam.

7. Oppurtunity cost, fırsat maliyeti, kaçırıyorum hissi, tükenecek korkusu vb şeyler ölümlü insan olarak en büyük zayıflığımız.

Borsada timing önemli diyoruz.

8. Merak da benzer bir huy ama dikkatli olunursa çok zararlı değil, dün haber vardı kazaya bakmak için yavaşlayan sürücü zincirleme kazaya neden olmuş.

İnsanın merak hissi güzel bir duygu esas motor bence o.

Adam Sirkeci postanesinin orada tezgah açmış, "Beyoğlu'nda kapanan bir mağaza" deyip yığınla elbise satıyor, baktım çok kalabalık gittim bir palto aldım, 2 sene sonra oradan geçiyorum yine "Beyoğlu'nda kapanan bir mağaza" deyip satıyor.

Sonradan mobilya sektöründe uygulandı "Kapanan Mağaza" isminde mağazalar açıldı, adama sordum 3-4 aylığına kiralıyoruz, satışlar azalınca başka yere gidiyoruz demişti.

Sayfa 874/1011 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •