Sayfa 208/1011 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: Viop XLVI

Bende öyle duydum.
    Almanya da öyle kolay zengin olamıyormuşsun..
    Yukarı çıktıkça vergin artıyormuş..
    Bam bam Kapitalizmin başkentinde sınır yokmuş.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

20 yaşında amerigaya kaçma planım vardı..
    Son anda başka biri gitti.
    O döndü..
    Ben dönmeyecektim..
    Öyle düşünüyordum..
    Gitmeyince test edilemedi...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu hukumet iktidarda kaldigi surece 2001 TL likidite krizi gibi bir kriz cikmaz. Cunku artik Merkez Bankasi bagimsiz degildir.

Hukumet erki Gerektigi zaman ve gerektigi miktarda MB matbaalarini calistirabiliyor.
    2001 krizi planli ve organizeli bir krizdi. Bas aktorler Merkez Bankasi ve TUSIAD cilar idi.
    Siz tarihte kendi ulusal para birimi ile buyuk bir likidite krizine icine girip gecelik %7000 faiz veren bir ulke duydunumuz mu ?

Ekonomide en olasi krizlerden bahseder isek sayet, bu hiper enflasyon ve doviz krizi olabilir.

Su anda bazi makro ekonomik gostergeler yavas yavas olumluya donmeye basliyor. Turkiye bu yeni ekonomi modeli ile doviz ve enerji sorunlarini cozebilirse bu defaki toparlanma kalici hale gelir. En azindan uzun vadeli olur.
    yeni ekonomik model mi???? ne modeli abi??? ne yiyip ne içiyorsunuz abi biz de yiyip içelim. bunlar bir model mi oluşturdular??? 16 katına çıkan dövizde bile rekor cari açık vermek mi model yoksa verilerle, kurumlarla oynayıp bunları yandaş medya ile aynı cümlelerle ezberletmek mi model??? yoksa üç kuruşluk ülkelere el açıp gelen borç parayı döviz sabit dursun diye çarçur etmek mi yoksa bu model????

uyanın abi yemek yendi kahveyi hopurdetip hesabı geciktirmek tek yaptıkları...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Halkın bedel ödediği sistem yürür..
    Zenginin bedel ödediği yürümez..
    Bunu bilirim

5. Siz sakın ekonomiyi takip etmeyin lütfen anlamadığınız kesin yatırım bile yapmayın bence natarsınız ytd yukardaki arkadaşa cevap verdim ekonomi iyi diyen arkadaşa

6.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu hukumet iktidarda kaldigi surece 2001 TL likidite krizi gibi bir kriz cikmaz. Cunku artik Merkez Bankasi bagimsiz degildir.

Hukumet erki Gerektigi zaman ve gerektigi miktarda MB matbaalarini calistirabiliyor.

2001 krizi planli ve organizeli bir krizdi. Bas aktorler Merkez Bankasi ve TUSIAD cilar idi.
    Siz tarihte kendi ulusal para birimi ile buyuk bir likidite krizine icine girip gecelik %7000 faiz veren bir ulke duydunumuz mu ?

Ekonomide en olasi krizlerden bahseder isek sayet, bu hiper enflasyon ve doviz krizi olabilir.

Su anda bazi makro ekonomik gostergeler yavas yavas olumluya donmeye basliyor. Turkiye bu yeni ekonomi modeli ile doviz ve enerji sorunlarini cozebilirse bu defaki toparlanma kalici hale gelir. En azindan uzun vadeli olur.
    Size cevabım hocam

birilerine tavsiye etmeyi bıraktım. abdürrahim karakoçun dediği gibi "bu gemide düzen böyle"

birileri yiyecek, öbürleri kemirecek. maalesef durum bu.

yıllar yılı tezlere konu olmuş.

yüzlerce yıllık mehter marşları bile aslında buram buram sosyal darwinizm kokuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=7ur54oaqMLI

Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Fiyat dışında fazla önemsemesemde
    Para hareketleri
    yükseliş için sağlıklı diyemiyor
    sadece
    dün bir giriş var

Çarşamba perşembe sopa vardı zaten abi.

Sayfa 208/1011 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları