Sayfa 68/1011 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Viop XLVI

1. 10 Aylık bileşik getiri mi büyüktür, 25 aylık bileşik getiri mi büyüktür?

Toplam 35 aylık sürede aylık %1 getiriye göre hesapladığımızda 10 ayda 10,000 yatırım ile 25 ayda 25,000 yatırımın getirisi aynıdır.

Yatırıma erken başlamak yatırılan miktardan daha önemlidir!

2. şurada yazılanları okuyorum bazen insanları o kadar yanıltıyorlar ki , çoğu bilinçli yapmıyor kendi inandıklarını yazıyor

kimisi enflasyon değerleri bu gün iyi gelecek ve shortcuları ezecekler diyor ( bu salak yıllardır takılır buraya ve enflasyon iyi gelince endeksin yukarı gideceğine gerçekten inanıyor, dümen yapmıyor yani )

kimisi borsayla falan alakası yok sabah akşam grafik(ego) peşinde( bunlarda para olsa grafik kafasıyla zaten bitmiştir)

kimisi ,yeah bu günde bunu kazandım , buranın kralı benim havasında ( bu yavşağın kaybettiklerinin görüntüsünü attığını gören var mı)

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    şurada yazılanları okuyorum bazen insanları o kadar yanıltıyorlar ki , çoğu bilinçli yapmıyor kendi inandıklarını yazıyor

kimisi enflasyon değerleri bu gün iyi gelecek ve shortcuları ezecekler diyor ( bu salak yıllardır takılır buraya ve enflasyon iyi gelince endeksin yukarı gideceğine gerçekten inanıyor, dümen yapmıyor yani )

kimisi borsayla falan alakası yok sabah akşam grafik(ego) peşinde( bunlarda para olsa grafik kafasıyla zaten bitmiştir)

kimisi ,yeah bu günde bunu kazandım , buranın kralı benim havasında ( bu yavşağın kaybettiklerinin görüntüsünü attığını gören var mı)
    her gün işlem görüntüsünün büyük şekilde paylaşılmasına ben de karşıyım. kazançta kayıpta kişiye ait paylaşmanın anlamı yok.
    Yorum ve düşünceler yatırım tavsiyesi değildir.

abiler küçük şeylere takılmayın. çok büyük bir rallinin ve maliyetlenme seviyelerinin içinden geçiyoruz.

abuk subuk yazanlara sadece bu sebepten kızıyorum. buraları binlerce insan okuyor. bireysel durumunuz bu insanların gözünde pek önemli değil.

neyse erdemir kardemir gibi sahol trenine bindik bakem.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Çi börekcilerin sesi soluğu çıkmıyor.

Börekler gelince masaya
    Hanginizin kesesinden çıkacak mangırlar.
    Böreğin adı çi olunca
    Gözlerim şimdiden ayrı ışıldar.

Her an gelebilirim bana belli olmaz.
    Salıdan sonra buyur gel abi. Çibörek nedir yahu)

Alıntı Originally Posted by semh Yazıyı Oku
    her gün işlem görüntüsünün büyük şekilde paylaşılmasına ben de karşıyım. kazançta kayıpta kişiye ait paylaşmanın anlamı yok.
    yapılan işlemin paylaşılmasında mahzur yok....VİOPla ilgsi olmayan paylaşım yapanlar var....bence siz onları uyarın.....Tekrar iyi akşamlar....

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by mustaf2231 Yazıyı Oku
    vadeli ile spot arası neden bu kadar birleşti? bilen var mı?
    bir şey mi fiyatlanıyor?
    ayriyetten yakın vadede pist 30 a dahil isselerde verilecek olan temerettürüleri de iskonto eder pist 30 endeks kontratı ....

öyle değil mi ? 25 yıl çeyrek asır eder . çeyrek asırda ... taksi senin mi bari ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 68/1011 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •