Sayfa 869/1011 İlkİlk ... 369769819859867868869870871879919969 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 6,945 - 6,952 arası.

Konu: Viop XLVI

1. Bu seçim yine şarkı türkü yarışı olacak.

Siyasi olsam bu türküyü ezberleyip kullanırdım. Söylemesi kolay sonra vatandaş devam ettirir.

Melodi alt yapısı sağlam olmalı bir çok versiyonu var, zaten farklı versiyonların bir kısmını söylemiş.

https://www.youtube.com/watch?v=Wn1G...iEIkA&index=71
    Az kaldı bayram ola & Yayık yaydım Bülent Sabah

Az kaldi bayram ola.
    Kolun boynuma dola
    Bir aylık hasretini.
    İster bir günde ala

Bugün ayın üçüdür.
    Girme bostan içidir
    Dudakların bal şeker.
    Dilin badem içidir

Bugün ayın onudur.
    Yüküm buğday unudur
    Evliye gönül verme.
    Eve gider unudur

Bugün ayın ondördü.
    Kız saçların kim ördi
    Ördi ise ben ördüm.
    Ay karanlık kim gördü
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Burada samimi yazan 2 kişiyi hemi valla hemi billa geçmez , vay efendim şuna bu kadar zam yapılmış yandık bittik diyenler...
    yemin ediyorum zamla alakası yoktur bu tiplerin veya en az etkilenenlerdir ama en fazla sesi çıkanlardır
    değilse ,AKP açık ara hala ilk siyasi parti olması mümkün değildir
    peki nasıl oluyor da hala ilk siyasi parti?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    secbul efendi hazretleri,

lozan diye diye geldin, şimdi bizi zam durağına mı bıraktın? hani gizli maddeler açıklanacağıdı da kombiyi kökleyeceğidik?
    Ha evet 3 saat sonra lozan gizli maddelerini öğreneceğiz dediler dimi.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Zubuk seyredin efenim sorunun cevabı orada. Koca filmi mi anlatalım şimdi.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

5. yüz yüze bu lozan muhabbetini yapan ,yapan derken buna gerçekten 100 yıl sonra değişeceğine yürekten inanan insanlar tanıdım
    lozanın 100 küsür maddesi vardır , gizlisi saklısı hepsi internette var açıp okuyan azdır
    bu yetmiyor beyinlere ,diyorlar ki ,bizde petrol var ama egemen güçler çıkarttırmıyorlar ,reis bunu önümüzdeki yıllarda aşacak sözü
    yemin ediyorum buna inanan sayısı az değil , 40 yıl önce bu tür hurafelere inanalar çok daha azdı çağ ilerliyor ama toplum iletişim çağına rağmen geriye gidiyor
    Düşündürücü olan budur..

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    Çikolata matiz'in antidepreşen şarkısını dinleyince aklıma bizim yarı dahi alinur velidedeoğlu'nun bonibon reklam cıngılının* hit olması geldi. Yani basitlik çoğun pragmatizmi de içinde barındıran bir öge. O basitliğe vesile olanlar, bu süreçte pragmatist eylem içinde olduklarının farkında olmasalar bile. Nedir müzikte pragmatizm ? Kolaya kaçıp, halkın hemen benimseyeceği melodi şarkı sözünü , iyi bir armoni ile pekiştirip piyasaya margarinlemek**

**piyasaya sürmek
    * jingle
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. Fakir fukara dedik, gönüllü köle dedik... Herkes sekuler değil, herkesin kafası çalışmaz, zeki degildir. Neden sonuç ilişkisi kuramaz. Et yemeyen insan zaten zeki olamaz. Hele bir de hacı hocalık, inanç sistemi devreye girdi mi tam akıl tutulmasi... yoksa beyin kanseri olan kişiye hacamat tedavisi, sülük tedavisi, bilmem ne süresi telkinleri ile tedavi peşinde koşmaz bazilari, doktor arar. Doktor dovmez.
    Yoksa markette fiyat bakmam alır cikarim. Sadece ekstremin her ay arttığını görünce anlyorum.durumun fecaatini...
     Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Burada samimi yazan 2 kişiyi hemi valla hemi billa geçmez , vay efendim şuna bu kadar zam yapılmış yandık bittik diyenler...
    yemin ediyorum zamla alakası yoktur bu tiplerin veya en az etkilenenlerdir ama en fazla sesi çıkanlardır
    değilse ,AKP açık ara hala ilk siyasi parti olması mümkün değildir
    peki nasıl oluyor da hala ilk siyasi parti?
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    Çikolata matiz'in antidepreşen şarkısını dinleyince aklıma bizim yarı dahi alinur velidedeoğlu'nun bonibon reklam cıngılının hit olması geldi. Yani basitlik pragmatizmi içinde barındıran bir öge. O basitliğe vesile olanlar, bu süreçte pragmatist eylem içinde olduklarının farkında olmasalar bile. Nedir müzikte pragmatizm ? Kolaya kaçıp, halkın hemen benimseyeceği melodi şarkı sözünü , iyi bir armoni ile pekiştirip piyasaya margarinlemek*

*piyasaya sürmek
    Belli ki hastasın , eşin dostun tanıdığın yoksa elinden tutalım , yardımcı olalım ,samimi söylüyorum ,hakaret falan değil yemin ederim

Sayfa 869/1011 İlkİlk ... 369769819859867868869870871879919969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •