Sayfa 871/1011 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921971 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 6,961 - 6,968 arası.

Konu: Viop XLVI

Okumamış cahil adam iyidir. Onlarla sürdürürsün bu düzeni. Bunu söyleyen eskiden adam yerine koyan şimdi sokakta geçenin görevlendirildiği bir üniversite rektörü yada yardımcısıydı. Açta olsa donsuzda gezse bi Allah dersin bi kuran bi bayrak bi şehit bir iki dış güçler dedin mi açlıktan neredeyse nefesi kokan o kadar koyun takılırki peşine. Elbette birinci çıkarsın.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Çok zeki ise bir yolunu bulabilir hayatına takla attirabilir. Olasılık dahilindedir ama şansı bu kadar düşürmek için çabalamak ta ısrar eden siyasiler çok talep görüyor. Buna da yapacak birşey yok. Daha iyi bir sistem yok demokrasi haricinde. "Bizdeki değil tabii ki*
    Misal yüzbin kişiye vasat eğitim vereceğine onbin kişiye iyi eğitim vermek bana göre evladir. Mardin liyi Nobel aldırmayın yolu bana göre böyle olur başkasına göre yol başkadır bilemem.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    parası olan anne baba ,hanzo değilse çocuğunu bilinçli yetiştirir , yediğini içtiğini , görüp yaşadıklarını ve okulunu tabi ,kast edilen bunlar

3. Bence Lucky üstad, doktor ya da tıpçı, ama olmayabilir de.

Lamborghini - Rolls royce metaforu işe yaradı.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bence Lucky üstad, doktor ya da tıpçı, ama olmayabilir de.

Lamborghini - Rolls royce metaforu işe yaradı.
    her kim olursa olsun , 2 seçenek vardır ya hasta ya da egoist bir terbiyesiz , üçüncü seçenek yoktur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    World war Z de ne diyor İbrani. Biz de artık 10. Adam var. Merak edip soruyor Brad. Nedir bu 10. adam. Oda örnekler veriyor. İste şunlar şunlar oldu hep yanıldık. Bundan sonra 10. adam var. Şüphelenir ise 9 adamın önüne geçer. Eee şüphe sadece bilim de olur. Bilim adamından 10.adam yapmışlar. En erken kararı alıyorlar. Brad de zaten ne çabuk karar aldınız bit yeniği var diye orada. Ama yenik menik yokmuş.

Yani demokrasi en iyi yönetim ama bence de bir 10.adam iyi olabilir. Demokrasi ye ters ama. Lazım dimi.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

6. İnsanlık tarihinde demokrasi ile başarılmiş majör iyi bir olay yoktur..

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    World war Z de ne diyor İbrani. Biz de artık 10. Adam var. Merak edip soruyor Brad. Nedir bu 10. adam. Oda örnekler veriyor. İste şunlar şunlar oldu hep yanıldık. Bundan sonra 10. adam var. Şüphelenir ise 9 adamın önüne geçer. Eee şüphe sadece bilim de olur. Bilim adamından 10.adam yapmışlar.
    Yani demokrasi en iyi yönetim ama bence de bir 10.adam iyi olabilir. Demokrasi ye ters ama. Lazım dimi.
    demokrasinin en iyi yönetim biçimi olarak tanımlanabilmesi için , yönetişiminin nasıl olacağı da önemli. Yani salt isim olarak demokrasi deyince bir anlamı olmuyor. Neticede küresel tiranın platon'un idealar kuramından esinlenmesi ile demokrasi adı altında ( kadife eldiven ) aslında kanunlara ve sosyal yaşama yedirerek, yüzeysel bakılınca görünmez olan bir diktatoryal kapitalist sistemin içindeyiz.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8. Demokrasi işler normal seyrinde giderken insanlara fikrini sorar gibi yapmaktır. En iyisini geçtim yönetim biçimi bile değildir..

Sayfa 871/1011 İlkİlk ... 371771821861869870871872873881921971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •