Sayfa 798/1011 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    çünkü halk bireysel düşünüyor. Ülkesini gerçekten düşünen bilinçte insan çok az. Herkes 3-5 avanta ne alırım peşinde.Her seçim öncesi yapılanlara bakmak yeterli. Vergi, prim afları, imar afları, 2b arazilerinin talanı vs vs. Durum böyle olunca da sağcısı da solcusu da popülizm yapıyor. Kimse bu ülkenin geleceğinde gerçekten asıl söz sahibi olması gereken vergisini düzgün ödeyen beyaz ve mavi yakalı çalışanlardan bahsetmiyor. Özellikle beyaz yakalı tarafı gerçekten ülkeyi her anlamda sırtlayan kesim.
    Bundan sonra muhalefetin seçimi kazanması çok zor, mevcut iktidarın devamında da mevcut sorunlar artarak devam eder. Yurt dışına beyin göçü artarak devam eder. Entellektüel sermaye erimeye devam eder. Entellektüel sermaye az ise parasal sermaye çok olsa da verimsizlik de bir o kadar artar. Yani entellektüel sermaye yoksa fiziki sermaye olsa da sürdürülemez, erir gider.
    Bireyselci bir toplumuz. Bu gidişle toplum dahi olamayacağız.
    Ben maaşı alayım da ne olursa olsun mantığı.
    Sgk gibi bir kurumu siyasetçiler hangi yetkiyle seçim malzemesi yapar?
    Bakın arkadaşlar devlet istese hepinizi emekli yapar. Hepimize de 50bin lira maaş verir. Ama sonra ne olur?
    Bu saatten sonra ekonominin dibine dinamit koyuldu. Dolar 200 de olur 500 de. Milyonlarla konuşacağız artık.
    Y ve z kuşağı çok şanssız yazık ben yüzlerine bakarken utanacağım.
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

2. K*****lan hak var ortada.
    Bende yanlış buluyorum ama hakları var mı? Var.
    Olay bu kadar.
    Yoksa olay tamamen yanlış ama buradan kimsenin kendini haklı göstermesine de gerek yok bence.
    İyi günler herkese.

3. Elim uzun süredir taşıdığım otomobil ve asels ile dolu.
    Gerisi kısmet.
    Ama şu iki gün özellikle birinde ciddi hareket olacak.
    Petkm takip.
    Telekom-tcell takip.
    Akbank ilk fırsatta ekleyeceğim.
    İyi seanslar herkese.

4. İşimize dönersek pala efendi kaldığı yerden devam ediyor. Abilere selam çakmaya devam dedi.

5.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    K*****lan hak var ortada.
    Bende yanlış buluyorum ama hakları var mı? Var.
    Olay bu kadar.
    Yoksa olay tamamen yanlış ama buradan kimsenin kendini haklı göstermesine de gerek yok bence.
    İyi günler herkese.
    3600 gibi tamamen sonradan kazanılan, siyasilerin vaatleri ile ortaya çıkan bir konuda hiç tepki göstermeyip, EYT de gasp edilen hakların 20 yıl sonra geri iadesinde ortalığı yıkanlar, az insaf.

3600 ün toplam maliyeti de eyt düzenlemesinden az değildir. Bugün emekli olacak 2,2 milyonun 2 milyonu 4-5 yıl içinde zaten emekli olacaktı. Ama 3600 ile bu hakkı kazananlar, vefat edene kadar belki 20-30 yıl bu haktan yararlanacak.

Ama ilkesel olarak 3600 e de itiraz etmedim. Sonuçta çalışan kesim, ben faydalanamasam da, benim gibi başka bir çalışan faydalanıyor diye düşündüm. Bu ülke çalışanlara sağlanan ek faydalar nedeniyle zora düşmez, çalınan paralarla, zaten zengin olan kesime aktarılan yeni zenginliklerle zora düşer.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Dün Koç niye çıktı diye arka sayfalarda arkadaşlar yazmış yeni okudum.
    Bir satış olabileceği ve kasasına ciddi nakit girebileceği speküle edildi dün.
    Ciddi hareket olan bileşeni de o yüzden zıplayıp indi.

7. Otomobilde ÖTV düşebilir. Bundan sonraki hamlede o bekleniyor gibi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Bireyselci bir toplumuz. Bu gidişle toplum dahi olamayacağız.
    Ben maaşı alayım da ne olursa olsun mantığı.
    Sgk gibi bir kurumu siyasetçiler hangi yetkiyle seçim malzemesi yapar?
    Bakın arkadaşlar devlet istese hepinizi emekli yapar. Hepimize de 50bin lira maaş verir. Ama sonra ne olur?
    Bu saatten sonra ekonominin dibine dinamit koyuldu. Dolar 200 de olur 500 de. Milyonlarla konuşacağız artık.
    Y ve z kuşağı çok şanssız yazık ben yüzlerine bakarken utanacağım.
    EYT li emekli oldu, RTE bu işten enaz %2-3 oy arttırdı. Ama bu KK bu işten ne kazandı? Sosyal medyada özellikle gençlerden KK ya ciddi tepkilere rastladım. Adam iktidara pas vermekten başka birşey yapmıyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 798/1011 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •