Sayfa 904/1011 İlkİlk ... 4048048548949029039049059069149541004 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: Viop XLVI

1. Para fışkırıyor bırakın endeks de fışkırsın.

2.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    sn dva glaza, iyi haber tepede gelir deyimini asels haberi için kullandı zannımca, ruslar bombalandı haberi için değil.. 11 aydır savaş var, bi yer bombalandı bi kaç yüz asker öldü haberinin ne önemi var ki ? savaş başından beri her 2 taraf da minimum yüzer bin kayıp vermiştir..
    Sn.KaraKemal,Evet Aselsan özelinde yazdım,yükselme ihtimali biraz daha vardır,iyi haberler geldikçe kademeli pozisyon azaltmakta fayda vardır.(bence)

YTD

3. Söylenecek sözler hep zamanında söylenmiş, yeni bir şey uydurmak gerçekten çok zor.

Bence bu dünyada olunabilecek en yüce şey sanatçı olmak, ama yetenek olmayınca olmuyor.

>>>>>
    Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile.

Sanat uzun, hayat kısa, fırsat hızlı, deney tehlikeli, yargılamak zor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Cübbeli bir vaizinde ileride birileri gelecek, ibadetleri vs her şeyleri sizden çok üstün olacak sizi geçecekler, çünkü onlar akllı ama siz çok ahmaksınız vs diyordu. Başka zamanda dünyada Allah diyen bir kişi bile kalmayacakmış.

Umarım o tip şeyler ben öldükten sonra olur, günümüzde iman sahibi olmak bana fazlası ile yetiyor.
    Dubai, turizmi canlandırmak için %30'luk alkol vergisini ve alkol ruhsatı ücretini kaldırdı

Körfez'in "eğlence başkenti" olarak bilinen Dubai, turizmi canlandırmak amacıyla, alkollü içeceklerden aldığı yüzde 30'luk vergiyi kaldırdı. Dubai'de içki içenlerden istenen ruhsat da artık ücretsiz olacak.

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Dubai'de alkollü içkilerle ilgili yasalar bir süredir gevşetiliyor. Daha önce de Ramazan ayı süresince gündüz alkol satışı ve eve içki teslimi yasakları kaldırılmıştı.

Dubai'nin, attığı son adımlarla kenti yabancılar için daha cazip hale getirmeyi amaçladığı düşünülüyor.

Dubai'de içki dağıtımını yürüten iki şirket, Dubai Maritime and Mercantile International (MMI) ile African & Eastern vergi indirimini fiyatlara yansıtacaklarını açıkladı.

MMI'ın sözcüsü Tyrone Reid, "100 yıl önce Dubai'de çalışmaya başladığımızdan bu yana, emirlik yönetiminin konuya yaklaşımı hep dinamik, duyarlı ve herkesi kapsayıcı oldu" dedi.

Reid, "Yasalardaki son güncellemeler Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde alkollü içecek tüketimi ve alımının güvenli ve sorumlu bir şekilde devam edebilmesi bakımından hayati önem taşıyor" diye konuştu.

Pazar günü yürürlüğe giren kararın kalıcı bir düzenleme olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Financial Times gazetesi, "kararla ilgili olarak bilgilendirilen sektör yetkililerine" atıfla uygulamanın bir yıllık bir deneme olacağını yazdı.

Dubai'de her 10 kişiden dokuzu yabancı uyruklu ve bu kişilerin birçoğu alkolden alınan verginin yüksekliği nedeniyle araçlarıyla diğer emirliklere giderek daha ucuza toptan içki alıyordu.

Dubai, tarihsel olarak, zengin turistleri ve yüksek ücretli şirket çalışanlarını komşularından çok daha fazla cezbeden bir kent. Bunu da büyük ölçüde yaşam tarzı bakımından daha liberal ve hoşgörülü bir yaklaşım benimsemesine borçlu.

Fakat son zamanlarda özellikle de turizm ve finans sektörlerini geliştiren komşularının güçlü rekabetiyle karşı karşıya.

Dubai yasalarına göre, Müslüman olmayan ve 21 yaşından büyük kişiler polisten bir alkol ruhsatı almak koşuluyla içki içebiliyor.

Barlarda ve gece kulüplerinde içki ruhsatı pek kontrol edilmiyor olsa da, ruhsatsız içerken yakalananlar gözaltına alınıp, para cezasına çarptırılabiliyor.

BBC internet sitesinde yayınlanan habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bbc.com/turkce/articles/c6p5k2ly92zo

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Osmanlı Toprakları
    Gönderi
    1,211
    Akp sözcüsü Ömer Çelik:

Seçim tarihinin az geriye çekilmesi için değerlendirme yapılıyor.

Spot kapandıktan sonra gelen haber.
    Viopta ki son dakika yukarı çekmeleri bundan olabilir
    Parayı Mezara Götüren yoktur ama Paranın Mezara götürdüğü çoktur.

6.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Kanımca ocak sonuna kadar rallli...sonra Şubattan itibaren gömme formasyonu.

Astrolog Nilay abla öyle der
    Şimdi Nilay ablaya bağlama olayı
    Kanımca demek şahsi düşüncem demek yazdıklarından anladığım şubatta gömme okur diyorsan şubata kadar yükselecek demektir bu tezin ile

Ama sen löng değilsin 😊 olmaz ki ama tez ile poz uymalı canım abkacım

7. Çocuğuna Kasap Kürşat Baba ismini versen Nüfus İdaresi kabul eder mi acaba.

İyi bir çocuk yetiştireceksen isim de ona göre olmalı.

Şahsen böyle isimde bir kimse ile okulda filan arkadaşlık yapmazdım, buna bu ismi verenden korkardım.

Rahmetli yengem ileride çocuğun olursa bebekken, çocukken, yetişkinken ve ihtiyarken güzel olacak çocuğun işine yarayacak isim ver demişti. Buna öldükten sonra da işe yarayacak diye ekleme yapmakta fayda var.
    Son düzenleme : ariston; 02-01-2023 saat: 18:51.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8. Xu022023 Vadede tüm zamanların en yüksek rakamı
    6.473.75 oldu

Kapanış 6.470.75 oldu

Kabaca spot vadeli arasında makas yüzde 5

Buradan longlayan xu100 de kabaca 6 bin rakamını satın alıyor

Sayfa 904/1011 İlkİlk ... 4048048548949029039049059069149541004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz