Sayfa 803/1011 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 6,417 - 6,424 arası.

Konu: Viop XLVI

1. güzel bir ralli olsun mümkünse bankalı sanayili ..
    yatırım tavsiyesi değildir ..

2. En adilane şekilde yapılması gereken yaş sınırını öne çekmekti EYT liler açısından... Oy getirmez diye yapılmadı...

42 yaşında emekli olmak da nedir... Bu ülkenin ekonomisine etkilerini düşünmemek de nedir... Gerçi zaten yaklaşık 2 senedir düşünülmüyor...

Dibine kadar popülizme batmış bir ülkeyiz... Yazık... Herkes kendi cebini ve çıkarını doldurma derdinde...

Ülke hakkındaki umutlarım zaten son senelerde iyice azalmıştı...

2000-2010 yılları tam bir aldatmaca dönemiymiş...

Twitter'da tek cümlelik yorum özetlemiş her şeyi...

Muhalefet belki yapandan daha suçlu... Bu işi buraya getiren ana faktör çünkü...

Ne düzenlemeleri adilane yapabiliyoruz, ne de düzeltirken... Başta yapılan düzenleme de hatalıydı... Böyle konular bıçak gibi bir önceki seneyle bir sonraki seneyi kesen ve uçurum yaratan şekilde yapılmaz... Daha adil geçiş için basamaklı, süreçli bir geçiş izlenmesi gerekir... Daha bunu düşünmekten acizler...

2008 yılında yurt dışından dönerken büyük hata yapmışım...

Ve evet sorun aynı zamanda maalesef kültürel ve coğrafi... Bu coğrafyanın insanları gününü kurtarma derdindeler...

Gelişmiş ile gelişmemiş ya da gelişmekte olan arasında da temel farklardan biri bu sanırım...

Ülkede kalmaya devam edip bu yükü sırtlanacak ve sonuçlarına katlanacak gençlere de geçmiş olsun...

Yapmanız gereken tek şey anketleri düşük göstermek..
    Seçime kadar kamyon kamyon alırsınız..
    Sırada bedava ev
    Bedava araba
    Bedava petrol var..
    İste benden ne istersen kulum seçime kadar...
    Bu seçimde bide ikna kanaat önderleri piyasaya çıkınca kaçacak delik arayacağız..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4. BBHT'de Turgay Ozaner var, bankalar ve ihracatçı şirketler ilgisini çekmiyormuş, borçlu olup işini döndüren hikayesi olan iç piyasaya çalışanlar bu dönem avantajlı diyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Bloomberg de İstanbul portföyden Turgay ozaner bu adamın ne zaman dinlesem çengelli bulmaca ekranda hep aynı flu hareketler
    FORMASYON AVCISI -53

6. Elbette herkes 40 yaşında emekli olsun ister ama 16 milyon emekliye 15 milyon çalışan. Bunun 6 milyonu kamudan maaş alıyor.
    Sistemin nasıl döneceğini açıklayın bende eyt yi destekliyeyim.
    İş bulamayıp 25-30 yıl prim ödeyen elbette maaş alsın ama emekli olanda çalışmasın da gençler işe girsin. Ama işe devam etmeleri için ayrı düzenleme var resmen.
    Gençler ne yapacak arkadaşlar?
    Azıcık elinizi vicdanınıza koyun.
    Sana verilen hak, aslında çocuğundan çaldığın bir hak. Etik değil.
    Önceden yapanlarda yanlış, şuan yapanlarda yanlış. Sistem müsait olsa da 40 yaşında emekli olsa keşke.
    Abiler, ablalar... Bugün bunu yaşayacağız yarın enflasyon inmeyince, daha da yükselince gecelik faizlerle zengin olanları görünce, o alınan emekli maaşlarıyla hiiiç geçinemeyince ağlamayacaksınız o zaman.
    Şimdi hemen hissetmeyeceksiniz dönüşü ama 1-2 yıl sonra milyon milyon maaş alınca anlayacaksınız ki bu çözüm değil.

Bu SGK ivedilikle özelleştirilmeli ve hikümetlerin kararlarına kalmamalı.
    Evet sgk ya yatırılan para bes e yatırılmalı. Ve bes ten gelecek temettü tutarlarıyla zaten 40 yaşında daha yüksek maaşlara emekli olursunuz.

Ben şahsen gençlerin yüzüne bakamayacağım. Sizler nasıl bakacaksınız merak içersindeyim.

Babam, annem, dayılarım, hepsi 40 yaşında emekli olmuşlardı.
    30 sene 40 sene maaş aldılar. Bunu kim ödedi ben ödedim. Zorluğunu ben çektim. O zaman da onaylamadım şimdi de onaylamadım.
    Çünkü bu ülkenin gençliğini düşünüyorum ve yazıklar olsun diyorum.
    Sizler rasyonel olmayan cevaplar vererek vicdan soğutmaya devam edin.

7. son yıllarda yapılan bazı icraatlar ki bana göre icraat degil hep muhalefet soylemiydi bence n pahasına bu tuzaga düsülmeyecekti. Muhalefet popüler sorunlardan ziyade asagı da yatan gercek sorunları dile getirmeliydi.

8.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Bloomberg de İstanbul portföyden Turgay ozaner bu adamın ne zaman dinlesem çengelli bulmaca ekranda hep aynı flu hareketler
    Bunlar hisseleri sattı iş adamı seviyesine yükseldiler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 803/1011 İlkİlk ... 303703753793801802803804805813853903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •