Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: Nasıl yapılacağı konusunda destek bekliyorum.

1. Nasıl yapılacağı konusunda destek bekliyorum.

selamlar
    idealde şöyle bir kurgu yapılabiliyor mu?
    portföyümde bulunan kontratlar stop durumunda satılsın. Aynı seviyeye gelirse tekrar alınsın. (tekrarın sınırı yok)
    Aynı şekilde kar al durumunda kar alınsın.Kar al üstü tekrar al konumunda devam etsin. (tekrarın sınırı yok)
    Bu işlem x tarihinden itibaren yapılsın istiyorum.
    Mümkün müdür? (Nerde flata dönecek nerde al nerde sat olacak karar veremedim)

2.  Alıntı Originally Posted by aseten Yazıyı Oku
    selamlar
    idealde şöyle bir kurgu yapılabiliyor mu?
    portföyümde bulunan kontratlar stop durumunda satılsın. Aynı seviyeye gelirse tekrar alınsın. (tekrarın sınırı yok)
    Aynı şekilde kar al durumunda kar alınsın.Kar al üstü tekrar al konumunda devam etsin. (tekrarın sınırı yok)
    Bu işlem x tarihinden itibaren yapılsın istiyorum.
    Mümkün müdür? (Nerde flata dönecek nerde al nerde sat olacak karar veremedim)
    istediğin herşey yapılır ancak cok hızlı düşünmüşsün.

stop durumu zaten satılırsa stop olur. istediğin seviyede istediğin adet lot otomatık satılır. stopladıgı yerde hemen üstüne cıkarsa tekrar alabilir ancak o zaman nıye stopladın gibi olur.

kar aldıgından hala aynı yone gıdıyorsa da alır o zaman yıne kar almanın mantıgı kalmaz niye kar aldın madem tekrar aynı sevıyeden gırmeye razıysan.

tanımlarının içine daha fazla doldurman lazım daha net olmalısın.

Mesela pozisyonlarımı açacağım manuel daha sonra bir seviye belirleyeceğim stop için aldıgım fiyatların altında. Daha sonra benim stop seviyeme 5 dk lık barların kapanısıyla altında kalırsa sistem flata geçsin. flata geçtikten sonra 5 dk bar stop seviyesinin üstünde kapanıs yaparsa tekrar alsın. aldıysa tekrar stop seviyemin altına barın kapanısıyla düşerse satsın gibi gibi gibi.

aktarman lazım sen çok fazla açık kapı bırakmışsın stop seviyesine bar kapanısıyla mı anlık mı bakacak anlık bakarsa hapı yuttun demektır örnegın 8,00 lira stop seviyen fiyat 7,99 ve 8,01 olarak neredeyse her saniye oynayabilir buda bi al bi sat diye diye günde 100 tane işlem açar robotun.

algoritma yazarken her adımı belirtmen lazım. bir bakkalı tarif edelim mesela algo dılınde şöyle demen lazım.

216. sokaktan 100 metre ilerle sol tarafında yol var mı kontrol et yol yoksa 5 er adım aralıklarla ilerleyerek sol tarafında yol olup olmadıgını kontrol et eger yol var ise o yola dön ve 50 metre daha ileri git. arından sağ tarafta bir yol var mı kontrol et yol varsa yola dön yol yoksa sağ bakarak ilerle yolu bulana kadar devam et yolu buldugunda dön ve o yola gir.

o yolda her 4 adımda bir sağ tarafta sarı çizmeli mehmet ağa isimli bakkal var mı bak. eğer yoksa 4 adım daha ilerle ve tekrar kontrol et falan falan

şu video daha yardımcı olur

https://youtu.be/xoqQKFtfzvM
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •