Sayfa 102/682 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 5453 madde; 809 - 816 arası.

Konu: AVTUR - Avrasya Petrol ve Turizm

1. Bence borsada bir gun icerisinde belli miktardan fazla satis yapilmamasi lazim.kademeli satis gibi bir oran bulmalilar..adamlar birden 16 milyon bu alyagda olmustu vbvb satiyor..bu kesinlikle olmamasi lazim...spk adam gibi sistem bulmali...din aldi ise blok.bugun satamamasi lazim. yuzde 1 i gecmemeli bir gunde...veya baska formul...

2. Bu foruma ky kisvesi altında yazan, galipi mumla aratacak tiynette adamlar var, adam da denmez ya neyse, yarına ilişkin öngörüleri konuşalım şimdi, tekniği pas geçtik temel desen hikaye, spk nın bu kadar çalkantıya sessiz kalacağını düşünmüyorum, brüt gelebilir, gelmezse yatırımcı bazlı işlem yaptırımı gelir, brütten önce son çıkış senaryosu oynanırsa açılıştan kısa bir süre sonra devre kesici gelir, 3,10-3,79 arası biraz çalkalanır ve taban çöz taban çözle gün biter, en kötüsü bu, en iyisi hiç bu tahtalarda olmamak ama olmuyor işte, dünden sonra ne vaadedilirse edilsin, buraya hiç uğramamalıydık....

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. bakıyorum kimi 4.03 kimi 3.72 den sattığına şükrediyor tabanlar 3.10 lar 2.98 ler ler ler ler.... ne garip bi dünyadayız
    yarın ola hayrola

4.  Alıntı Originally Posted by BUGRA07 Yazıyı Oku
    bakıyorum kimi 4.03 kimi 3.72 den sattığına şükrediyor tabanlar 3.10 lar 2.98 ler ler ler ler.... ne garip bi dünyadayız
    yarın ola hayrola
    aynen ahanda yazalim yarin bir tavan millet buralara halay cekerek gelir ....

5. bugün benim için oldukça kötü bir gün,,,sabah 1,7 maliyetli ozgyo larımı 1,63 den zararına verdim,,,4,07 den avtur aldım...alırken düşüncem şuydu: metronun dünkü alımından sonra kagıdı tekrar 6 lı rakamlara taşıyacagını, 4 lerden de korkutarak milletten mal topladıgını düşündüm. ozgyo ları satıp buna geçtim. 1,63 den verirvermez ozgyo yu direkt 1,69 a fırlattı. Neticede zararına sattığım kağıt tavan oldu, aldıgım kagıt ise taban. 10.000 TL ile işlem yapıyorum bu hareketimin maliyeti bana yaklaşık 4.000 TL civarı. moral yerlerde. şimdi olumlu olarak gördüğüm bir husus galibin elinde satacak az lotunun olması. kalan az lotu satmak istemeyecektir diye düşünüyorum. kalan alıcılar kagıdı yukarı taşır mı? yada galip kagıdı kontrollü olarak elde tutup tekrar yukarı toplar mı? alternatif senaryolar ne olabilir sizce?

6. Bir günde tabandan TAVAN OLAN senetten herşey beklenir. Mantık aramak nafile. Herkese büyük geçmiş olsun. En büyük maliyet stres.

TURKCELL T70 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. çoğunluk biliyordur ama ben bilmeyen olabilir diye bilgiyi tekrar paylaşayım.

aracı kurum dağılımında bugün 4 milyondan fazla satış yapılan kurum metro yatırım.
    metro yatırımın elinde bulundurduğu avtur hisselerinin bir bölümü kendi tüzel kişiliğinin sahipliğinde bir bölümü de metro holding gibi farklı tüzel kişiliklerin. dolayısıyla metro yatırımla metro holdingi karıştırmamak lazım.

bugün metro yatırım üzerinden yapılan satışların bir bölümü kendi sahipliğinde bir bölümü metro holding sahipliğindeydi. farklı tüzel kişilikler olduğu için ayrı ayrı kap haberi gönderildi.

METRO YATIRIM KENDİ ADINA SATTIĞI HİSSE HABERİ
    23/05/2017 tarihinde Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.(AVTUR) payları ile ilgili olarak 3,83-4,79 TL fiyat aralığından 1.568.314 adet satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Likidite Sağlayıcılığı paylarımız dahil Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş. sermayesindeki paylarımız 23/05/2017 tarihi itibariyle %2,97 olmuştur. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

METRO YATIRIMIN METRO HOLDİNG ADINA SATTIĞI HİSSE HABERİ
    23/05/2017 tarihinde Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.(AVTUR) payları ile ilgili olarak, 3,94-3,96 fiyat aralığında 33.599 adet Alış ve 3,72-4,07 fiyat aralığında 2.422.765 adet Satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.(AVTUR) sermayesindeki paylarımız 23/05/2017 tarihi itibariyle %0 olmuştur.

Şimdi asıl sorunlu olan konu burada başlıyor. Metro Holding'in 22.03.2017 tarihi itibariyle elinde AVTUR hissesi yok. Aşağıdaki Kap'a gönderilen 3 hisse alım haberiyle 2.389.166 adet AVTUR hissesi alıyor. Hisse başına maliyeti 5,95 tl civarı. Bunun 1.019.166 adetini yaklaşık 4.10 tl maliyetle daha dün almışken, yukarıda bugün gönderilen hisse satım haberiyle elindeki 2.389.166 adet AVTUR hissesini yaklaşık 3.80 tl ortalamayla satıyor. Yani düşük maliyetli bir alım sonra bir kar satışı olsa normal şöyle dursun yarıya yakını dün alınmış hisseleri büyük zararla satıyor.

METRO HOLDİNG 1. ALIM HABERİ
    23/03/2017 tarihinde Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.(AVTUR) payları ile ilgili olarak 7,35-TL fiyat ile 670.000 adet pay alım işlemi 'Özel İşlem' yöntemiyle ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş. sermayesindeki paylarımız 23/03/2017 tarihi itibariyle %1,49 olmuştur. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

METRO HOLDİNG 2. ALIM HABERİ
    28/03/2017 tarihinde Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.(AVTUR) payları ile ilgili olarak 7,25-TL fiyat ile 700.000 adet pay alım işlemi 'Özel İşlem' yöntemiyle ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş. sermayesindeki paylarımız 28/03/2017 tarihi itibariyle %3,05 olmuştur. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

METRO HOLDİNG 3. ALIM HABERİ
    22/05/2017 tarihinde Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.(AVTUR) payları ile ilgili olarak, 3,72-4,60 fiyat aralığında 1.219.166 adet Alış ve 4,58-4,64 fiyat aralığında 200.000 adet Satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş.(AVTUR) sermayesindeki paylarımız 22/05/2017 tarihi itibariyle %5,31 olmuştur. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler ekteki pdf. dosyasındaki tabloda verilmektedir.

Ezcümle Galip normal şartlarda elinde tuttuğu hisseleri satmadan önce hisselerde belirgin yukarı hareket gerçekleştirip yüksek karla elinden çıkartıyordu. Ticari hayatın doğal akışına açıkça aykırı bir durum söz konusu. Yahut şirketle ilgili henüz bilmediğimiz olumsuz bir gelişme var ve öncesinde metro holding zararına da olsa elindeki malı satıp kurtuldu. Tıpki metro yatırımın yaptığı satış gibi.

Yakında hepsi ortaya çıkar.

8.  Alıntı Originally Posted by yasin4806 Yazıyı Oku

Kedi burda günlük ve haftalık t+2 neye takıldınız kedi derken samsunlu kardes hangi acıklama?

LG-K430 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Metro yatırımın % 2.9 kalmıştır açıklaması kafama takıldı... 14 milyon lot, % 2,9'a mı denk geliyor bu durumda

Sayfa 102/682 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •