Sayfa 11/33 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 260 madde; 81 - 88 arası.

Konu: ALTIN.S1 - Darphane Altın Sertifikası

1. saklama parasımı aradakı fark, güven mi?fiziki teslimatmı, dolar yokta altınmı alıyorlar, zgold ve zaltın aynı degerı gormuyor? zgold ve zaltında stopaj ve vergılendırme var bunda yok denılıyor..zgold ve zaltın ıle ılgılı vergı ve stopaj hakkında bılgısı olan varmı?
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Sadece kuyumcudan alım aralığını hesaplamayın; satış işini de hesaplayın ; satarken de gösterge fiyattan ucuza satacaksınız kuyumcuya. Keza bankalar da aynı.

Bir de normal şartlarda uygulanan makasla hengameli piyasadaki makas aynı olmaz.

Eskiler bilir ; %10 alırken %10 satarken ödenen makasları.

Risk her şeyde olduğu gibi var tabiki,yok değil. Nihayetinde bir hisse gibi işlem görüyor, manipülasyon yapılabilir ama patron hissesi değil ki bu değerini anlatmaya çalışsın.

Bence , bana göre.

Zgold ve gldtr stopajdan muaf
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    saklama parasımı aradakı fark, güven mi?fiziki teslimatmı, dolar yokta altınmı alıyorlar, zgold ve zaltın aynı degerı gormuyor? zgold ve zaltında stopaj ve vergılendırme var bunda yok denılıyor..zgold ve zaltın ıle ılgılı vergı ve stopaj hakkında bılgısı olan varmı?
    M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bok ettiler güzelim projeyi. Oysa ilk çıktığında ne cok mutlu olmuştum.
     Alıntı Originally Posted by Azurit Yazıyı Oku
    Bugünkü hareketinden anlıyoruz ki, altın sertifikasının altın fiyatı ile de ilişkisi yok! Peki neye göre fiyat belirleniyor bilen beri gelsin!

Altın çıksa da düşse de fark etmiyor, ALTINS1 hep çıkıyor.

İzahı manipülasyon değil de nedir? Piyasa yapıcı varmış, külahıma anlatsınlar.

Fiziki almak daha doğru demek ki.

5.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Zgold ve gldtr stopajdan muaf

Soru aslında şöyleydi.. Altıns1 tanıtım ve acıklmalarında.. Stopaj ve vergiden muaf gıbı bir ibare gördüm hangi altın çeşidinde vergi stopaj var.. Ntv sayfasında ki roportaj veya ziraat bankası tanıtım yazılarında gördüğümü hatırlıyorum
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

6. bugün en yüksek/en düşük kaçı gördü
    Uyumuşum, uyandım akşam
    ebenin şaplağı ile imamın pamuğu arasında geçen zamana HAYAT diyoruz.

Altin fonlari ve altin borsa yatirim fonlarinda kârdan yüzde 10 stopaj var normalde. Liralasmayi destekleme kapsaminda gecici muafiyet soz konusu şu anda. Ne zaman biter bilinmez
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    Soru aslında şöyleydi.. Altıns1 tanıtım ve acıklmalarında.. Stopaj ve vergiden muaf gıbı bir ibare gördüm hangi altın çeşidinde vergi stopaj var.. Ntv sayfasında ki roportaj veya ziraat bankası tanıtım yazılarında gördüğümü hatırlıyorum

8. teşekkür ederim.

Sayfa 11/33 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •