Sayfa 29/33 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon
Arama sonucu : 260 madde; 225 - 232 arası.

Konu: ALTIN.S1 - Darphane Altın Sertifikası

1. https://tr.investing.com/equities/tu...e-ve-dividends

Hisse başı 3 TL mi yoksa ben mi yanlış anlıyorum, bu temettü işi oldum olası beni bozuyor...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

2.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    1000 adet için kaç para verecek bulabildiniz mi ben anlamadım (:
    Temettü verimi %4.86.. Yani 100 lira için 4.86 TL verecek..
    Fiyatta temettü verdiği gün %4.86 kadar düşecek. Aslında değişen bir şey yok...

3.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Temettü verimi %4.86.. Yani 100 lira için 4.86 TL verecek..
    Fiyatta temettü verdiği gün %4.86 kadar düşecek. Aslında değişen bir şey yok...
    Zaten borsadaki bir saçmalıkta bu ama bu fiyatın soluksuz düşmesi bu temettü den olsa gerek fiyatı hesap ederken buna göre hesap etmek lazım,

Burada ki avantaj şu bize temettü verince fiyatı düşse bile aldığımız altın miktarı sabit kalacak, yani 100 bin lotu olanın 1 kg altını sabit kalacak, bu nedenle serbest piyasa fiyatı ile karşılaştırmak için yeni bir hesap kitap yapmak lazım, benim kullandığım program idealcep te ne temettü vereceği ne zaman açıklandığı hiçbiri yok, siz yazmasanız hiç haberim olmayacaktı, paylaşım için çok teşekkür ederim
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

4.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Zaten borsadaki bir saçmalıkta bu ama bu fiyatın soluksuz düşmesi bu temettü den olsa gerek fiyatı hesap ederken buna göre hesap etmek lazım,

Burada ki avantaj şu bize temettü verince fiyatı düşse bile aldığımız altın miktarı sabit kalacak, yani 100 bin lotu olanın 1 kg altını sabit kalacak, bu nedenle serbest piyasa fiyatı ile karşılaştırmak için yeni bir hesap kitap yapmak lazım, benim kullandığım program idealcep te ne temettü vereceği ne zaman açıklandığı hiçbiri yok, siz yazmasanız hiç haberim olmayacaktı, paylaşım için çok teşekkür ederim
    Rica ederim. Ben de altıns1 i incelemeye daha yeni başladım. Grafiğinin de oturması gerekli. Spekülatif harekette çok olmuş..

Bakalım burada herkes katkı sağladıkça daha dengeli kararlar verebiliriz...

5. Bu arada 1000 adet lot için 48.60 TL ödenecek galiba, pekte dişe dokunur değil ama

6. Viop başlığına kim alıyor kim satıyor şeklinde baya yazı yazdım ben, gördünüz mü bilmiyorum ama emeklilik fonu 8 Marttan beri yaklaşık 290 milyon adet satış yaptı, dün ve bugün dahil, tahmini olarak hesapladığım rakam bu, elinde yaklaşık 80-85 milyon adet kaldı, satış tarzı inanılmaz agrasif ve fiyat gözetmeksizin satış yaptılar...

7.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Bu arada 1000 adet lot için 48.60 TL ödenecek galiba, pekte dişe dokunur değil ama
    Yok elindeki 1000 liralık altıns1 için 48.6 tl temettü yatacak bu rakamlara göre .

8.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Viop başlığına kim alıyor kim satıyor şeklinde baya yazı yazdım ben, gördünüz mü bilmiyorum ama emeklilik fonu 8 Marttan beri yaklaşık 290 milyon adet satış yaptı, dün ve bugün dahil, tahmini olarak hesapladığım rakam bu, elinde yaklaşık 80-85 milyon adet kaldı, satış tarzı inanılmaz agrasif ve fiyat gözetmeksizin satış yaptılar...
    Altında ithalat kotası kalkacak konusu bu aralar çok dönüyor. O sebeple satılma durumu da olabilir. Diğer taraftan cidden köpük vardı. 1 ay önce viop topiğinde bunu yazmıştım. Şimdi köpük alındı ama bu kadar satışın devamını da izlemek lazım.
    Keza İş in elinde hala çok mal var .

Sayfa 29/33 İlkİlk ... 192728293031 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •