Sayfa 30/33 İlkİlk ... 202829303132 ... SonSon
Arama sonucu : 260 madde; 233 - 240 arası.

Konu: ALTIN.S1 - Darphane Altın Sertifikası

1.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Yok elindeki 1000 liralık altıns1 için 48.6 tl temettü yatacak bu rakamlara göre .

O zaman 1000 adet altıns1 yaklaşık 1150 TL para verilecek, ve fiyatı o gün fiyatından 1.15 TL düşecek, bu normal hisseler gibi hesap edilmiyor demek ki, orda 1TL nominal değerli hisse muhabbeti var, benim hesap ona göre yapılmış hali
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

2.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Altında ithalat kotası kalkacak konusu bu aralar çok dönüyor. O sebeple satılma durumu da olabilir. Diğer taraftan cidden köpük vardı. 1 ay önce viop topiğinde bunu yazmıştım. Şimdi köpük alındı ama bu kadar satışın devamını da izlemek lazım.
    Keza İş in elinde hala çok mal var .
    MB kasası tam takır kuru bakır bugün Twitter da -74 Milyar dolar rezerv var yazmışlar, geçen sene seçim öncesi de benzermiş, sözde 1 yıl sıkı para politikası faiz artışı derken sonuça yine patates

Emeklilik fonu onca malı kime sattı ben onu merak ediyorum onca malı piyasa zor karşılardı ama bir şekilde karşılandı...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

3.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    MB kasası tam takır kuru bakır bugün Twitter da -74 Milyar dolar rezerv var yazmışlar, geçen sene seçim öncesi de benzermiş, sözde 1 yıl sıkı para politikası faiz artışı derken sonuça yine patates

Emeklilik fonu onca malı kime sattı ben onu merak ediyorum onca malı piyasa zor karşılardı ama bir şekilde karşılandı...
    Emeklilik fonlarına satın mı dendi acaba?
    Sonuçta altıns1 in karşılığı var ve alım oldukça altın ithalatı yapılıyordu..Şimdi piyasaya mal dağıtıldı...Alan tabiki ky değil..
    Sanki biraz taktiksel bir satış var..O yüzden zaten ilgimi çekiyor..
    İlerde altın %5 artarsa bu %10-15 artabilir gene.. Köpürme durumu gene olabilir. Çünkü bu malı karşılayanlar da zamanı gelince yukarı almak isteyecekler..

4.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Emeklilik fonlarına satın mı dendi acaba?
    Sonuçta altıns1 in karşılığı var ve alım oldukça altın ithalatı yapılıyordu..Şimdi piyasaya mal dağıtıldı...Alan tabiki ky değil..
    Sanki biraz taktiksel bir satış var..O yüzden zaten ilgimi çekiyor..
    İlerde altın %5 artarsa bu %10-15 artabilir gene.. Köpürme durumu gene olabilir. Çünkü bu malı karşılayanlar da zamanı gelince yukarı almak isteyecekler..
    Bu fon muhabbetleri çok muğlak, ve genelde yaptıkları işlemler hakkında fazla iyi şeyler konuşulmuyor, burada ki fonun işlemleri de açıkçası mide bulandırıcı, bende malı karşılayanlara, ayrıca Onsa ve Dolar TL de ki muhtemel yukarı harekete ümit bağladım (:

5. https://tr.investing.com/equities/akbank-dividends

İnvestingde Akbnk temettü hesabı doğru, eğer aynı şekilde altıns1 hesabı da doğruysa 3.11 TL vermesi gerekir hisse başına, baya yüksek bir rakam...

https://tr.investing.com/equities/tu...e-ve-dividends

6. Emre bey ben araştırdım bir türlü temettü haber tarihini bulamadım, sizin uygulama da var mı acaba, hangi tarihte bu temettü açıklanmış, idealcepte hiç ne haber var ne temettüler var...

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    29 Mart ta Altıns1 in temettüsü var...Serbest piyasa altın ile makası kapattılar hatta altına geldi...Ama satıcılar temettünün stopajından da mı kaçıyor ayrıca? Stopaj vardır heralde? Yanlışsam düzeltin lütfen..
    Ons 2145 e belki tekrar esner..Alım yeri nereler olabilir diye kafa yoruyorum ama cidden karışık bir iş..

7.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    O zaman 1000 adet altıns1 yaklaşık 1150 TL para verilecek, ve fiyatı o gün fiyatından 1.15 TL düşecek, bu normal hisseler gibi hesap edilmiyor demek ki, orda 1TL nominal değerli hisse muhabbeti var, benim hesap ona göre yapılmış hali
    Evet bu şekilde..
    Temettü verimi ne ise o yüzdeden hesaplanır. Hisse ile aynı mantık

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Evet bu şekilde..
    Temettü verimi ne ise o yüzdeden hesaplanır. Hisse ile aynı mantık
    İnvestingde 3.11 yazıyor, kusura bakmayın sizi de uğraştırıyorum, ben İdeal kullanıyorum ve bu konuda hiçbir şey yazmıyor, ne temettü var ne haberi var, yıllık alırken gayet iyi para alıyorlar ama hizmet biraz tırt...

Sayfa 30/33 İlkİlk ... 202829303132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •