Sayfa 28/33 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon
Arama sonucu : 260 madde; 217 - 224 arası.

Konu: ALTIN.S1 - Darphane Altın Sertifikası

1. Tavan %10 değil.%5

2. Altins1 ile serbest piyasa arasında negatif fark oluşmasının nedeni secim sonrası senaryolar olabilirmi.herkes fiziki altin alıp yastık altına koyma derdinde.ama darphane altını sonunda bankadaki altin gibi.devlet isterse bankadaki dövize altına el koyabilir.arjantinde şu an adınıza gonderilmis doları fiziken alamiyorsunuz.resmi kur karşılığı peso alıyorsunuz.o da serbest piyasanın 2/3 u kadar.bi arkadaşın sorduğu gibi altins1 i fiziki altına donusturmenin maliyeti çok yüksek mi.oyle olmasa burdan al serbest piyasada sat olmazmiydi

3. Bu altıns1 ben aldığım içinmi piyasanın altında fiyatlanıyor yoksa her zamanki durumu bumudur.

4. Uğur sosyal medyadan açıklamış

Hisse alır gibi alıp satabileceğimiz 3 tane altın, bir tane dolar varlığı var. İçerikleri ve yapıları farklı olduğundan fiyatına bakarak ucuza mı pahalıya mı aldığımızı anlamayız. Bunun için referans varlık değerlerine bakmamız gerekiyor. Aynı varlığın I ile biten kodlu olanı bu referans değerini bize gösteriyor.
    Referanslarına göre % kaç pahalı satıldıklarını yanlarına yazdım. Herhangi birini alıyorsanız bu farkın seyrini izlemeniz gerekir.

5. 29 Mart ta Altıns1 in temettüsü var...Serbest piyasa altın ile makası kapattılar hatta altına geldi...Ama satıcılar temettünün stopajından da mı kaçıyor ayrıca? Stopaj vardır heralde? Yanlışsam düzeltin lütfen..
    Ons 2145 e belki tekrar esner..Alım yeri nereler olabilir diye kafa yoruyorum ama cidden karışık bir iş..

6.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    29 Mart ta Altıns1 in temettüsü var...Serbest piyasa altın ile makası kapattılar hatta altına geldi...Ama satıcılar temettünün stopajından da mı kaçıyor ayrıca? Stopaj vardır heralde? Yanlışsam düzeltin lütfen..
    Ons 2145 e belki tekrar esner..Alım yeri nereler olabilir diye kafa yoruyorum ama cidden karışık bir iş..

Bunun birde temettüsü mü varmış

Onca şirket deli para kazanıyor tek kuruş vermiyor...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

7.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Bunun birde temettüsü mü varmış

Onca şirket deli para kazanıyor tek kuruş vermiyor...
    Ben de yeni farkettim, varmış ...

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Ben de yeni farkettim, varmış ...
    1000 adet için kaç para verecek bulabildiniz mi ben anlamadım (:
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Sayfa 28/33 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •