Sayfa 7/60 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 477 madde; 49 - 56 arası.

Konu: AHGAZ - Ahlatçı Doğal Gaz Dağıtım Enerji Yatırım A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    Halka arzlarda hisse blokaj nasıl oluyor? Diyelim hiç nakit koymadan sadece portföyümdeki mevcut Bist 30 hisselerini teminat göstererek halka arza katıldım. Dağılım sonucunda da halk arz'dan bana 10bin TL'lik hisse geldi diyelim, gelir gelmez hemen hesabımda 10bin TL'lik nakit yoksa, blokeye aldığı hisselerimden 10bin TL'lik satış yapılıyor mu? Yoksa, gereken nakdi(10bin TL) göndermem için kısa da olsa biraz vaktim, zamanım oluyor mu?
    Kredi anlaşman varsa istersen kredi kullanırsın.
    Egerki kredi anlaşman yok yada kredi kullanmak istemiyorsaniz hisse satarak borcunuzu kapatirsiniz.
    Egerki kapatmaz iseniz krediniz yoksa temerrüt faizi ödersiniz.
    Sağlıklar.

2. Ahlatci bazi hesaplara hisseler gecmis, talep edilen oranin % 10 nu.
    Demekki guzel talep olmus.
    Hayirli ugurlu olsun .

Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Benim beklentim talebin yaklaşık yüzde 8-10 arasında bir kısmının karşılanması olur ...
    yüzde 10 karşılanmış, beklediğim gibi...

100 lot istedik 11 lot gelmiş

5. Talep gelmez denilen hisseye 4,35 kat talep gelmiş.
    Biz bunu söylemiştik. Şuan ki halka arzlarda mantık falan yok. Bam bam bam saldırıyor KY.
    Ha tabi tahta açıldıktan sonra diğerleri kadar tavan tavan gidemeyebilir. O konuda üzebilir dikkat etmek lazım.

6. Ahlatcı altın dağıtsa uzak durun. Bırakın hisseyi senedi, altın bile dağıtsa uzak durun. Bugün üzmese yarın üzer.

7. ky işi değil bu, mal büyüklerde toplanmış ky ya %20 diğerleri %80 büyükler ne kadar isterse yukarı götürür tahtayı tabiki borsadaki hava da önemli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti. Duhul: 05.02.2011
    Gönderi
    1,477
    Blog Entries
    3
    6 lot vermişler
    Talep çok fazla olmuş beya...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez...
    "İşini kış tut, yaz çıkarsa bahtına"*"Ak dona gök yamalık vurulmaz"*"Topraktan geldik, toprağa gideceğiz; Mühim olan çamurlaşmamak"

Sayfa 7/60 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •