Sayfa 60/60 İlkİlk ... 1050585960
Arama sonucu : 477 madde; 473 - 477 arası.

Konu: AHGAZ - Ahlatçı Doğal Gaz Dağıtım Enerji Yatırım A.Ş.

1. 2.4.2024 tarihinde 159.555 lot daha geri alım yapmış şirket 12.978 TL ortalama ile...

2. Ahlatcı Doğal Gaz, pay geri alımı programını sonlandırdı

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan şirket açıklaması aşağıda bulunuyor:

Şirketimizin 27.12.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında; 02.04.2024 (bugün) tarihinde Borsa İstanbul A.Ş. (Borsa İstanbul) nezdinde pay başına 12,96 TL-13,00 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama 12,978 TL) toplam 159.555 TL nominal tutarlı pay geri alınmıştır.

Öte yandan, Yönetim Kurulumuz 02.04.2024 tarihinde yaptığı toplantıda;

1) 27.12.2023 tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamamızda belirtmiş olduğumuz, Sermaye Piyasası Kurulu'nun i-SPK.22.7 (14.02.2023 tarih ve 9/177 s.k.) sayılı ilke kararına istinaden Borsa İstanbul'da AHGAZ koduyla işlem gören paylarımızın geri alımının yapılması konusunda başlattığımız pay geri alımı programının 02.04.2024 (bugün) itibarı ile sonlandırılmasına,

2) İşbu Yönetim Kurulu Kararı ile Şirket paylarının işlem gördüğü pazarda gerçekleştirilmiş olan pay geri alım işlemleri ile ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda açıklama yapılmasına, Şirketimizin yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında gündeme alınarak pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına

3. Şirketimizin %51, Şirketimizin bağlı ortaklığı Enerya Enerji Anonim Şirketi'nin %49 oranında pay sahibi olduğu A Doğal Gaz ve Elektrik A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 24.04.2024 (bugün) tarihinde gerçekleştirilen, "Armagaz Arsan Marmara Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'nin Dağıtım Şebekesinin Satış İhalesi" konulu ihaleye katılmış ve açık artırma turunda en yüksek teklifi vererek ihalede 1. olmuştur. İhale bedeli KDV hariç 1.910.000.000 TL'dir.

Doğalgaz sektöründe büyüme hedefimiz kapsamında dağıtım yaptığımız bölge sayısını 11'e çıkardık. Organik ve inorganik büyüme ile sektördeki payımızı büyüteceğiz.Yalova ve ilçeleri ihalesi gibi inorganik büyüme fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz.

İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla sunarız.

4. Seans içinde neden gönderiyor, ilginç,akşam atsaydı heyecN olurdu sabah
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

5. Şirketimizin %51, Şirketimizin bağlı ortaklığı Enerya Enerji
    Anonim Şirketi'nin %49 oranında pay sahibi olduğu A Doğal Gaz ve Elektrik A.Ş.,
    Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 25.04.2024 (bugün) tarihinde
    gerçekleştirilen, "Çordaş Çorlu Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'nin Dağıtım
    Şebekesinin Satış İhalesi" konulu ihaleye katılmış ve açık artırma turunda
    en yüksek teklifi vererek ihalede 1. olmuştur. İhale bedeli KDV hariç 1.480.000.000 TL'dir.

Doğalgaz sektöründe büyüme hedefimiz kapsamında
    dağıtım yaptığımız bölge sayısını 12'ye çıkardık. Organik ve inorganik büyüme
    ile sektördeki payımızı büyüteceğiz. Çorlu Dağıtım Bölgesi ihalesi gibi inorganik
    büyüme fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz.

İhale ile ilgili gelişmeler, kamuoyu ve
    yatırımcılarımıza bildirilecektir.

Sayfa 60/60 İlkİlk ... 1050585960

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •