Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 58 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Saadet Zinciri, Ponzi ve Dolandırıcılık haberleri bilgi paylasim..

diger gruplardan yansiyanlar..

10 yıl önce Altınoluk tan İstanbul a dönerken Ayvacık a çıkarken o rampada yol kenarı 5 kg zeytin tenekesi almıştım. Tenekenin üst tarafı iyi iri zeytinler , ortasından itibaren hepsi çöp çıktı. Yol dan bedava olsa bile bi şey almam artık bunun gibi pislikler yüzünden.

...

Bir kere de yolda işportacı kestane satıyordu, mereti çok severim hep de çok pahalıdır niye anlamam nişasta temelli patates kılıklı bir şeydir ya neyse. Çok ucuzdu iyi de görünüyordu birkaçına baktım, aldım bir kilo neyse ki güvenemedim fazla almaya, dörtte üçünün içi küflü ve kurtluydu. Adam çöpe gitmek üzere olan malı ucuza bitirmeye çalışıyordu. Sanırım üste iyileri dizmiş anlaşılmıyor.

..

3-4 sene önce kar görmeye Ödemişâ€™e gitmiştik dönüşte oradan patates almıştım. 2’şer kiloluk file şeklinde. 3 file. Alırken de köylü kazansın demiştim. 2 gün sonra hepsi yumuşadı çürüdü, bir tane yiyemeden çöpe attık. Öncesinde soğuktan dondu çözüldü, sonra bize sattı da hemen bozuldu diye düşünmüştüm. Şimdi bunları okuyunca, nur yüzlü dedenin bizi kuru kuru incittiğini düşünüyorum.

...

yol kenarından portakal almıştık sıkalım içelim taze portakal suyu miss hesabı, portakaldan sogutmayayim sizi ama icinde 1cm boyunda ince beyaz ip gibi canli organizmalar vardi deniz ati misali süzülen.. portakalda yumusama, delik var mi diye ayrintili bakmadan almam o zamandan beri
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

ekleme..

Kırıkkale yolu üzerinden gelirken aldığımız kelek kavunları mı?, Balıkesir'den bozuk zeytini mi? Bitlis'den alınan çürük cevizleri mi? Safranbolu'dan kurumuş helvayı? Afyon'dan eser miktarda kaymaklı lokumu mu?

3. Saadet Zinciri, Ponzi ve Dolandırıcılık haberleri bilgi paylasim..

https://www.sondakika.com/haber/habe...erek-15523161/

Antalya'da şeytanın aklına gelmeyecek dolandırıcılık! "Babamın vasiyeti, ücretsiz bakım yapacağım" diyerek 30 klimayı söküp belediyeyi dolandırdı

4. Başlığı açtığı için Servetbey'e teşekkür ederim. Zaman buldukça güncel haberleri buraya eklemeye çalışırım.

Rica ederim dostum, buldukca ekleyelim buraya...

Alıntı Originally Posted by Finans2023 Yazıyı Oku
    Başlığı açtığı için Servetbey'e teşekkür ederim. Zaman buldukça güncel haberleri buraya eklemeye çalışırım.

6. Saadet Zinciri, Ponzi ve Dolandırıcılık haberleri bilgi paylasim..

https://www.sondakika.com/haber/habe...ayin-15528540/

EYT düzenlemesini bekleyen vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile mutlu sona ulaştı. Fakat bu açıklama sonrası 'danışmanlık' adı altında dolandırıcılar da ortaya çıkmaya başladı. Bolu Düzce Sakarya EYT Mağdurları Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, "Birçok kişi sosyal medyada değişik mecralarda konuşan, yetkili olmayan insanlara soru sorup para ödeyerek sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyorlar. Kesinlikle kimse para ödeyerek sorularına cevap bulmaya çalışmasın." dedi.

Twitter dan tespit ettigim bazi dolandiriciliklar.........

olay baslangici, yola simit dusurup, arac yolunda boylu boyuna uzanan dolandirilar, oraya eklenen bazi yorumlari buraya ekliyorum

Tatlı dokenlerden sonra aslında başarılı. Birşey sorabilirmiyim çiler kendini geliştirmedi mesela. Birde köye dönemeyen amca taktiği var. Yok yok ben bu arkadaşın performansını başarılı buldum. Aferin

Bir de otobüste sara krizi geçirenler var,sonra otobüsten biri çıkıp ben hemşireyim burada reçetesi varmış yardım toplayalım der sonra pamuk eller cebe sen hayır yaptım sanırsın ama tezgaha gelmişsindir başıma geldi.

En kötüsü de 3 tane kadın Biri yaşlı 2 tanesi orta yaş hastaneden çıktık eve gitmek için para istiyorlar. özellikle fatih ve bakırköyde rastlamıştım.

Bundan 10 yıl önce,böyle bir olaya tanık oldum.Adama 1000 TL verdim ve evine götürmesi için taxi parası ödedim.Pencereden arkadaşım görmüş.O üçkağıtçıya umarım çok para vermedin dedi.Neden diye sordum.Bu oyunu sürekli yapıyor demişti.Kendimi o kadar kötü hissettim.

Cebinde sogan olan modeli de var bunlarin.Cebindeki kartta yere dusersem cebimdeki sogani koklat ayilirim yaziyor.Dustugu yerde etrafta arkadaslari var o devam ediyor video vb cekmistim eskiden Çemberlitas’ta yapmislardi.
    Bir de Galata Koprusu’nde fircasini dusuren boyacilar var

Ankara Bahçelievler'e çalışmaya geldik, iş bulamadık, açız diye gezinen iki kişi vardı. Hatta bir sokak arasında bunlara kızan, eleştiren birini tehdit etmişlerdi. Bizi görünce hızlıca uzaklaştılar.

Yerde yatan birini görürseniz yapılacak ilk hareket 112yi aramak, kişiye ambulans geliyor merak etme neyin var dediğinizde gerçekten hasta olan ambulans gelsin ister yada benim 2 dakikada geçer merak etmeyin diye çevreyi sakinleştirebilir. Gerçek hasta duygu sömürüsü yapmıyor

10 yıldır aynı simit tezgahı bıkmıyorlar sonra kalkıp ilacımı alamadım param yok recete gösteriyorlar bilmeyenler kanıyor insallık namına yardım ediyorlar sonra başka cadde de aynı numaraya devam

Bana da Eskişehir-Bursa yolunda denk geldi. Yağmurlu bir günde yakıt almaya girmiştim çıkışta arabaya binmeden yanımda bitti İnşaat işçiyim işten attılar Çanakkale ye ailem yanına ulaşma çalışıyorum 6 aylık bebeğim var aç kiramı ödeyemiyorum gibi daha bir sürü şey.

Birşey sorabilir miyimcilerin upgrade yemiş hali var İzmir de, "size de söylelim". Eğer akşam saatleri Bornova metro küçük migros önünden geçerseniz size de söylerler :D

Bir keresinde marketin önünde açım para istemiyorum evdeki yavrulara birşeyler al diyen bir ablaya 1 birkaç yiyecek aldım ve teslim ettim. Orada gören biri beni uyarmıştı. Abi bu market ile anlaşmalı, aldıklarını daha aşağı fiyattan markete iade edip parasını geri alıyor diye.

Ünide okurken yurdum Ankara, Ulus'taydı üni ile yurt arası yakın olduğu için yürüyerek gidip gelirdim bunların tüm numaralarını bilirim. Bul karayı al parayı, önünde giderken sara nöbeti geçiriyor gibi kendini yere atma, çöpten ekmek çıkartıp yemeleri falan filan dikkat edin

Arefe günü aşti de memlekete giderken ablanın biri yapıştı bilet param eksik diye tamamladık bayram 1 hafta sonra dönerken abla bizi tanımadı yine geldi ogün bugün iyiniyetimin suistimal edilmesine izin vermiyom ��

Bana da köfteciyusufta bi çocuk geldi, abi yemek ısmarlarmısın dedi, tabi dedim, ne istiyorsa vermelerini istedim. Geldi yanımda oturdu beraber yemek yedik, abi evde iki kardeşim var onlara da alabilirmiyiz dedi, tabi al dedim, aldı paketleri evinin yolunu tuttu.

Abim birşey söyleyeceğim ama kızma
    bana 1 kilo et alır mısın kıyma
    akşama İzmir köfte yapacağımda
    Bu abla İsmail ağa ve Fatih civarında mercedes arabadan inip dileniyor

8. Denizbank Şube Müdürü, ne götürmüş arkadaş..

Çil çil dolarlar.. Futbolculardaki paralara bak, akıllara ziyan..

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •