Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
Arama sonucu : 58 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Saadet Zinciri, Ponzi ve Dolandırıcılık haberleri bilgi paylasim..

1. (Volkan Bahçekapılı'nın savcılığa verdiği ifadenin tamamı)

Emre Belözoğlu benim halamın oğludur yani öz kuzenimdir. Seçil Erzan'ı ise yaklaşık 3 yıldır tanırım. Kendisi Denizbank Şube Müdürüdür, bir samimiyetim olmamakla birlikte genelde ailemden bazı kişiler ile bankacılık hususunda ilgilendiği için ben de kendisine bu anlamda güveniyordum. Yaklaşık 6-8 ay önce Seçil Erzan beni aradı. Sonrasında aramalarına devam etti, her aradığında şahsımdan para istedi. Bana telefonda 22 kişilik bankaya ait özel bir fon var, bu fonu Hakan Ateş'in ve Mehmet Aydoğdu'nun oluşturduğunu ve yüksek getiriye sahip olduğunu söyledi ve hatta eşim Buse Terim ile Fatih Terim'in de bu fona para yatırdıklarını söyledi. Ben öncesinde Seçil Erzan'ın beni defalarca kez araması sebebiyle konu hakkında eşim Buseye danışmıştım, o da bana fonda parası olduğunu söylemişti.

Benim nakit param olmadığı için ben de Emre Belözoğlu'na fondan bahsettim. Hatta seçil Erzan'a Emre Belözoğlu ile irtibata geçmesini söyledim. Emre Belözoğlu ile Seçil Erzan aralarında telefon görüşmesi yapmışlar. İlk olarak 17 Martta Emre Belözoğlu bana 1.492.000 USD parayı nakit olarak verdi. Ben bizzat bu parayı Seçil Erzan'a Denizbank Levent Şubesinde odasında teslim ettim. Parayı verdiğim esnada Seçil Erzanın kapısı açıktı zaten o katta çalışan herkes ne konuştuğumuzu duyabilecek konumdaydı. Aynı gün Emre Belözoğlu tarafından tekrar elden 1.400.000 USD para gönderildi. Bu kez bu parayı Seçil Erzan gelip bizzat Levent'teki ofisimden teslim aldı. Toplamda ben 2.892.000 USD parayı (Emre Belözoğlu'na ait olan para) Seçil Erzan'a teslim ettim. Emre Belözoğlu'ndan duyduğum kadarıyla 18 Mart'ta 400.000 USD parayı Emre Belözoğlu'nun şoförü Alpaslan Akyüz Denizbank Genel Müdürlük binasının hemen önünden elden teslim etmiştir.

Bir gün sonra Emre Belözoğlu bana verdiğimiz paralara ilişkin herhangi bir dekont alıp almadığımı sordu, ben de almadığımı söyledim. Sonrasında Seçil Erzan'ın yanına gittim. Bana aynı gün belge veremeyeceğini fakat bir gün sonra hazırlayabileceğini söyledi. 19 Mart tarihinde de Denizbank Levent Şubesi'ne gittim. Seçil Erzan bana 3 tane üzerinde Denizbank A.Ş.'ye ait kaşe basılı olan Seçil Erzan ıslak imzalı belgeleri verdi. Bu belgelerde ayrıca Asiye Öztürk isimli müdür yardımcısının da ıslak imzası bulunmaktadır. Ayrıca 27 Mart tarihinde de fonun getirisine ilişkin bir belge daha Seçil Erzan ve Asiye Öztürk trafından imzalanarak şahsıma teslim edilmiştir.

Hatırladığım kadarıyla yaklaşık 10 gün sonra Seçil Erzan Emre Belözoğlu'nu arayıp fonu 5.000.000 USD paraya tamamlamak istediğini söylemiş ancak Emre Belözoğlu bu kadar nakit parası olmadığını, 1.000.000 USD daha para verebileceğini söylemiştir. Bunun üzerine 1.000.000 USD parayı Emre Belözoğlu arkadaşlarından toparlayıp bana EFT yoluyla göndermiştir.

Sonrasında ben de bu parayı Nur Erkasap isimli aile dostumuz olan şahsa EFT yoluyla gönderdim. Nur Abla da akabinde 1.000.000 USD parayı elden çekip Seçil Erzan'a elden teslim etmiştir. Başından itibaren ben Seçil Erzan'ın Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu isimli Denizbank Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcısının ismini kullanarak fona para yatırarak Emre Belözoğlu'nun kar elde edeceğine ilişkin vaatlerine kandım. Ben bu paranın büyük bir kısmını bizzat Seçil Erzan'a bankanın içerisinde verdim. Seçil Erzan bu parayı zimmetine geçirerek hem beni hem Emre Belözoğlu'nu dolandırmıştır. Seçil Erzan, Hakan Ateş, Mehmet Aydoğdu, Asiye Öztürk ve bu işlemlerden sorumlu tüm yetkililerden şikayetçiyim."

(Emre Belözoğlu'nun savcılığa verdiği ifadenin tamamı)

"Volkan Bahçekapılı benim dayımın oğludur. Seçil Erzan'ı ise 17 Mart'ta tanıdım. Daha doğrusu Denizbank Şube Müdürü olduğunu ve yatırım fonuyla ilgilendiğini kuzenim Volkan Bahçekapılı sayesinde öğrendim. Kendisi beni 17 Mart'ta aradı. Denizbank'ta Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu tarafından oluşturulmuş fon bulunduğunu ve yüksek getiriye sahip olduğunu söyledi. Sadece değerli müşterilerini fona dahil ettiğini dile getirdi. Ben de yatırım amacıyla ve Hakan Ateş'e güvenerek bu fona dahil olabileceğimi söyledim. Aynı gün önce 1.492.000 USD parayı ve 1.400.000 USD olmak üzere 2.892.000 USD parayı kuzenim Volkan'a gönderdim. Kendisi de Seçil Erzan'a bizzat teslim etmiştir. Akabinde 18 Mart tarihinde tekrar 400.000 USD parayı fona yatırması için Volkan'ın yönlendirmesiyle şoförüm Seçil Erzan'a elden teslim etmiştir. Yaklaşık 10 gün sonra Seçil Erzan beni telefonla arayarak toplam paramı 5.000.000 UDS'ye tamamlarsam daha yüksek bir kazancım olacağını söyleyerek beni kandırmıştır. Ancak ben 1.000.000 USD daha verebileceğimi söyledim. Arkadaşlarımdan borç harç toplam 1.000.000 USD daha temin edip parayı temin edip Volkan'a teslim ettim. Volkan da bu parayı aile dostumuz olan Nur Erkasap'a Seçil Erzan'a vermesi için göndermiştir.

İlk olarak 17 Mart tarihinde Seçil Erzan'a verdiğim paralara ilişkin elimde herhangi bir belge bulunmuyordu. Volkan'ı arayıp para verdiğimize ilişkin bize Seçil Erzan'ın dekont vermesini söyledim. Volkan, Seçil Erzan'ın yanına gidip belge istediğinde bir gün sonra hazır edebileceğini söylemiş. Sonrasında da Volkan'a tüm verdiğim paraya ilişkin olarak 3.300.000 USD fonda alacağım olduğuna ilişkin bir belge hazırlayıp vermiştir. Hatta bu belgede Denizbank kaşesini basıp hem kendisi hem de Asiye Göktürk isimli banka görevlisinin ıslak imzaları mevcuttur. Bu belgeyi aldığım için içim bir nebze olsun rahattı. Ben başından itibaren Seçil Erzan'ın "Hakan Ateş bu fonu kurdu, Mehmet Erdoğdu bizzat başındaki kişidir. Çok yüksek getirisi var ve sonunda para kazanmak garanti." şeklinde sözler söyleyerek beni kandırmıştır. Beni Hakan Ateş ve Mehmet Erdoğdu isimleri üzerinden Denizbank güvencesi ile aldatmıştır.

Bu zamana kadar vermiş olduğum hiçbir parayı geri alamadım. Seçil Erzan bana yatırdığım paraların 03/05/2023 tarihinde vadesinin dolacağını ve vade sonunda 3.892.980 USD olarak tarafıma iade edileceğini söyledi. Buna ilişkin de yine Denizbank A.Ş kaşesini basarak hem kendisi hem de Asiye Öztürk'ün ıslak imzası bulunan belgeyi Volkan Bahçekapılı'ya teslim etmiştir. Seçil Erzan beni dolandırarak zimmetine para geçirmiştir. Ben 23 yıldır futbolcuyum, 2 senedir teknik direktörüm. 13 yaşımdan beri aileme bakıyorum. Tüm birikimimi beni kandırarak zimmetine geçirmiştir. Seçil Erzan, Asiye Göktürk, Hakan Ateş, Mehmet Erdoğdu ve tüm işlemlerden sorumlu kişilerden şikayetçiyim."

Şüpheli Seçil Erzan, 11 Nisan 2023 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı’nca alınan ifadesinde Bahçekapılı ve Belözoğlu hakkında şunları kaydetti:

“Bir gün Volkan Bahçekapılı'yı telefondan aradım, çok kısa süreliğine yüksek getirisi olan bir fon var, aman bu husus duyulmasın, Fatih Terim hocanın da fondan haberi var. Sen de girmek ister misin, dedim. Volkan Bahçekapılı da bana biliyorum, Buse'nin de var hatta, dedi. Bir sabah saat 7'de bana Volkan Bahçekapılı "bu fon hala duruyor mu, Emre Belezoğlu senden haber bekliyor" diye mesaj attı. Sonrasında ben Emre Belezoğlu'nu aradım. Konuyu çok kısaca anlattım. Hem Volkan Bahçekapılı hem de Emre Belezoğlu bana nakit para bulup Volkan Bahçekapılı'nın Levent'teki ofisinde teslim ettiler. Toplamda 2 gün boyunca ben önce 1.400.000 Dolar, sonra 1.492.000 dolar ve son olarak 400.000 dolar parayı 2023 senesi Mart ayı içerisinde elden teslim aldım. Fakat bu zamana kadar Volkan Bahçekapılı'ya herhangi bir ödeme yapmadım. Yine aynı şekilde bana dosya kapsamında Denizbank Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından sunulan 10/04/2023 tarih ve 23ISG041 sayılı Denizbank Levent Büyükdere Caddesi Şubesi ön inceleme raporunun 10. Sayfasındaki belgeyi bizzat kendim hazırlayıp, imzalayıp teslim ettim. Aslında Volkan Bahçekapılı'dan aldığım parayı Emre Belezoğlu ile beraber teslim etmişlerdir.

Şüpheli Seçil Erzan, 03 Mayıs 2023 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı’nca alınan ikinci ifadesinde de; "...Emre Belözoğlu da fon vaad ettiğim kişilerdendir. Kendisinden 4.200.000 USD tutarında parça parça olacak şekilde para aldım ancak bu zamana kadar herhangi bir ödeme yapmadım. Emre Belözoğlu'nun gönderdiği paraları bazen şubede odamda teslim adlım ve bir kez de Volkan Bahçekapılı'nın ofisinde teslim aldım..." şeklinde beyanda bulundu.

Denizbank İnceleme Raporunda Bahçekapılı değerlendirmesi:

28/04/2023 tarih ve 23ISG044 numaralı Denizbank İnceleme Raporunda yer alan Müşteki Volkan Bahçekapılı hakkında düzenlenen raporda "Volkan Bahçekapılı Seçil Erzan’ın 46 gün vadede dolar bazında %253 getiri vaadine inanmış olsa bile, yatırım yapma düşüncesinde olduğu paraları kendi hesabından çıkarması ve buna karşılık Seçil Erzan’ın kendisine verdiğini iddia ettiği dokümanlardan şüphelenmemesi, Seçil Erzan’a verilmek üzere elden ve üçüncü kişi hesabı üzerinden para verme iradesi ortalama zekaya sahip herhangi bir kişiden beklenmeyecek bir davranıştır. Nitekim iddia sahibi, kendisine söylenen vadede parasını alamamasına karşın yine şüpheye düşmemiş, kendisini oyalamak amacıyla verilmiş olma ihtimali olan bir yazıyı daha kabul etmiştir. İddia sahibinin, Seçil Erzan’a teslim ettiğini iddia ettiği tutarı adı geçenin oluşturduğu Banka dışındaki sisteme duyduğu şahsi güven sonucunda teslim ettiği anlaşılmıştır. Kişi, ilk ihbarın geldiği 07.04.2023 tarihine kadar Bankamıza bu konuda hiçbir bildirimde bulunmamıştır. Diğer yandan, iddia sahibinin yatırım yapmak niyetinde olduğu paraları kasıtlı olarak hesabından çıkarmış olması tutarların esasen fahiş faiz beklentisiyle bankacılık sistemi dışında değerlendirildiğini bildiğine de işaret etmektedir." şeklinde olduğu anlaşılmıştır.

Savcılık değerlendirmesi:

“Şüpheli Seçil Erzan'ın Denizbank'ta Hakan Ateş ve Mehmet Aydoğdu tarafından oluşturulmuş fon bulunduğunu ve yüksek getiriye sahip olduğunu söyleyerek müşteki Volkan Bahçekapılı ve Emre Belezoğlu'nu kandırdığı, müşteki Emre Belezoğlu'nun bu fona para yatırması için bir kısmını Volkan Bahçekapılı ile göndermek suretiyle toplamda 4.292.000 USD parayı şüpheliye teslim ettiği, akabinde şüpheli Seçil Erzan'ın üzerinde Denizbank kaşesi ve kendi ıslak imzası bulunan sahte belgeleri oluşturup müştekilere verdiği, bununla birlikte müştekilere verilen belgeye yine Denizbank bünyesinde müdür yardımcısı olarak çalışan Asiye Öztürk'ünde ıslak imzasını attığı, şüpheli Seçil Erzan'ın alınan ifadesinde müşteki beyanlarını doğruladığı ve 4.200.000 USD dolar parayı aldığını ikrar ettiği, bu haliyle şüpheliler Seçil Erzan ve Asiye Öztürk’ün başından itibaren fikir ve eylem birliği içerisinde hareket etmek suretiyle müştekileri 4.292.000 USD alarak dolandırdığı ve özel belgede sahtecilik suçlarını işlediği anlaşılmıştır.”

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/secil-erzan...tamami,1141102

2. İşte Ali Yörük'ün savcılık ifadesinin tamamı:

"Seçil Erzan isimli şahsı 17 yıl önce kredi kullanmak için gittiğim Denizbank Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Orion Şubesinde gişe memuruydu. Ben kredi çekmek içiri gittiğimde bu şahıs bana yardımcı oldu...Akabinde çalıştığım işten ayrılma kararı aldım. Ben buradan bütün haklarımı alarak ayrıldım. Daha sonrasında Seçil Erzan benim ayrılacağımı duyarak bana ulaştı. Seçil bana “ne iş yapacaksın” diye sordu, bende araç alım satımı yapacağımı söyledim. Kendisi bu defa bana “ne kadar paran var, paran var mı” diye sordu, bende ufak tefek birikimim olduğunu, çıkış paramı da aldığımı, borsada da bir miktar paramın olduğunu söyledim. Daha sonrasında Seçil Erzan bu paraları bozdurarak kendisine vermemi ve bana fazla para kazandıracağını söyledi.

Bu tarihlerde kardeşim Atilla Yörük de işten ayrılmıştı. Ben bu şahsa bulabileceğim miktarı söyledim. Nasıl bir yapacağımızı sorduğumda araba işi gibi düşün kar edeceğiz diyerek cevap verdi. Akbank'tan tüketici kredisi çektim, Yapıkredi bankasından krediler kullandım, tanıdıklarımda da borç alarak toplamda 5.000.000 TL parayı kendisine İstanbul ilinde Florya civarında bir yerde elden tam tarihini hatırlamadığım dönemde yaklaşık olarak 1,5 sene öncesinde teslim ettim. Ben kendisine hesabına göndermek istediğimi söylesem de bana hesaba göndermememi parayı elden teslim etmemi isteyerek elden teslim ettirdi. Bende şahsın banka müdürü olmasından, Çorludan da uzun yıllardır tanımamdan dolayı kendisine güvenerek parayı teslim elden herhangi bir evrak almadan teslim ettim.

Kendisi bana 1 aylık süre içerisinde parayı karı ile birlikte vereceğini söyledi. Ben bir ay kadar sonra parayı istediğimde bana haber edeceğini söyleyerek oyalamaya başladı. Ben paraya ihtiyacım olduğunu, sıkışık durumda olduğumu söyledim. Aradan 3-4 ay kadar süre geçti. Ben bu süreç içerisinde sürekli paramı istemekteydim Kendisi bana bu öyle hemen paranı çekebileceğin bir fon değil, çekersen zarar edersin, ihtiyacı olan parayı başka yerden bul bu parayı öyle çekemezsin diyerek oyaladı. Bu süreçte Ukrayna - Rusya ülkeleri arasında savaş çıktı, Seçil Erzan isimli şahısta bu durumu bahane ederek savaş olduğunu ve paranın takılı kaldığını bu sebeple parayı şu anda veremeyeceğini söyledi.

Ben de anlamadığım için herhangi bir tepki veremedim. Daha sonraki süreçte ise Seçil Erzan isimli şahıs hesaplara bloke geldiğini söyledi. Bana beklememi söyledi. Aradan bir yıl kadar süre geçti, ben de bu süreçte sürekli paramı istemeye devam ettim, bana 5.000.000 TL olarak teslim ettiğim paranın 100.000:000-TL olduğunu söyledi. Ben kendisine böyle bir parayı istemediğimi sadece kendisine teslim ettiğim parayı vermesini istediğimi söyledim.

Hatta bu bahsettiği parayı teslim almam için çağırması durumunda korkarak gelemeyeceğimi de söyledim. İlerleyen süreçlerde Seçil Erzan isimli şahıs bana “bu fonda kimler var, senin paran bu fondakilerin parasının yanında hiçbir şey” diyerek dalga geçer gibi konuştu ve fonda ünlü isimlerinde olduğunu söyledi. Bu ünlü isimlerin başında Fatih TERİM gibi ünlü isimlerin olduğunu söyledi. Daha sonraki süreçlerde ben bu şahsa eşimle aramın bozulduğunu bana paramı vermesini söylemem üzerine bana 5.000.000 TL bedelli senet verdi. Ben senedi almam üzerine paramın gelmesini bekledim.

Daha sonraki süreçte ise Seçil Erzan bu dosya kapsamında tutuklandı. Ben suç duyurusunda bulunmadım. Bunun sebebi ise bana verdiği senet ile paramı tahsil edebileceğimi düşünmemden dolayıdır. Hatta avukatım da senedi icraya koymuştur. Seçil Erzan isimli şahıs ile aramdaki ilişki yukarıda anlattığım gibidir...

Ben kendimi Ali BÖZÜGÖZ olarak tanıtmadım. Kurulan yüksek kar vaadli sistem nedir bilgim yoktur. Yukarıda da Seçil ile tanışmamı detaylıca anlattım. Ben herhangi bir şekilde kendimi Ali BÖCÜGÖZ olarak tanıtmadım. Ali BÖCÜGÖZ isimli şahıs kimdir bilgim yoktur. Seçil Erzan isimli şahsa yardımcı olmadım. Kendisine eni fazla çantamı arabaya koy dediğinde yardımcı olmuşumdur.

Onun dışında Seçil Erzan ile ortak hiçbir fiilim olmadı. Çorlu'dan İstanbul'a gelirken buradan bir ihtiyacın var mı şeklinde de yardımcı olmuşluğum vardır. Ben Seçil Erzan”a güvenmekten başka bir şey yapmadım. Herhangi bir şekilde suç işlemedim. Seçil'den paramı almak için kendisi ile görüşmeye devam ettim. Parayı teslim ettiğime dair herhangi bir evrak vermediği için de evrak alamadım. Ben kimseyi dolandırmadım. Suçsuzum. Tarafıma isnat edilen suçlamaları kabul etmiyorum. Ali BÖCÜGÖZ olarak kendimi hiçbir şekilde tanıtmadım."

Şüpheli Atilla Yörük'ün ifadesinin tamamı:

"Seçil ERZAN'ı 2006 yılında Tekirdağ Çorlu da bulunan Denizbank Orion şubesinde çalıştığı dönemden tanıdığını, kendisine ve ağabeyi Ali YÖRÜK'e Denizbank ın kapalı bir fonu olduğunu buraya yatırım yapmamız durumunda daha yüksek paralar kazanabileceğimizi söyleyerek 5.000.000 TL (beş milyon) parayı kendisine gidip elden teslim ettiklerini, daha sonra belli dönemlerde kendisinden parayı istediklerini ama paranın içerde çoğaldığını başka hiçbir yerde böyle bir para kazanamayacağımızı bizim bu işte çok küçük olduğumuzu daha büyüklerin olduğunu çok paralı insanların olduğunu söyleyerek korkmamamız gerektiğini paramızın Denizbankta kapalı bir fonda olduğunu fonda Galatasaraylı futbolcuların hatta Fatih TERİM ve eşinin de bulunduğunu söyleyerek sürekli olarak geçiştirdiğini, para olmadığını ancak parayı ödeyeceğine dair ağabeyime senet verdi, bizde paramızı alamayacağımızı anlayıp , oyuna geldiğimizin farkına varmamızdan dolayı senedi yaklaşık 1 ay önce icraya vererek icra takibine başladık, bu süreç halen devam etmektedir, Nazlı CAN isimli şahsı Seçil hanımın yanında gördüm kendisi ile bu şekilde tanıştım, Biz ağabeyimle ara ara Seçil hanımın yanına gittiğimiz dönemlerde Seçil hanımın yanında birkaç kez Nazlı CAN isimli şahsı da gördük, ..."

Seçil Erzan'ın ifadesindeki Atilla Yörük hakkındaki sözleri:
    "Atilla Yörük Ali Yörük'ün öz kardeşidir. Atilla Yörük'ten bu zamana kadar hiç para almadım. Zaten kendisinin bu olayla alakası yoktur. Her işi Ali Yörük yapmaktadır. Atilla Yörük Ali Yörük'e adeta şoförlüğünü yapmaktadır. Bu zamana kadar Ali Yörük'e çok fazla para verdim. Özellikle Ali Yörük'e 2021-2022 yıllarında çok fazla para ödemesi yaptım."

Bülent Çeviker, savcılık ifadesinde çantayı Ali Böcügöz isimli birine teslim ettiğini belirterek "Ben de aramızdaki güvene dayanarak ve parayı bankaya teslim ettiğimi düşünerek hesapta bulunan daha doğrusu Denizbank Florya Şubesinde bulunan parayı nakit olarak Eşim ve oğlum çekti. Bu para toplam 2.198.000 Amerikan dolarıdır. Eşim ve oğlum parayı Ali Böcügöz isimli Seçil Erzan'ın yönlendirdiği bir kişiye teslim ettim" dedi.

Seçil Erzan ise Bülent Çeviker'den para dolu çantayı Ali Yörük'ün aldığını söyleyerek "Ben tam olarak yatırım vaadinde bulundum. Bülent Bey'de kabul etti. Daha doğrusu ben "bizim çok büyük özel müşterilerimize yaptığımız işlemler var. Bunları banka içerisinde yapmıyorum. Bankanın ayrı özel bir bölümü olup sadece çok zengin müşteriler ile yaptığımız işlemlerdir. Bu sebeple parayı hesabınızdan çekin ve banka dışında bana teslim edin." diyerek Bülent Bey'i kandırdım. Bu görüşme hatırladığım kadarıyla 2023 yılının Şubat sonunda gerçekleşti. Daha sonra Bülent Bey hesabındaki 2.118.000 Amerikan dolarını çekmiş ve eşi İnci Çeviker ve oğlu aracılığı ile yine bana güvenen Ali Yörük isimli konuyla hiç ilgisiz biri ile parayı teslim aldırdım. Ben bu parayı alır almaz 5 dakika dahi beklemeden daha önce ödeme bekleyen bana güvenip daha önce para veren kişilere ödeme yaptım." ifadelerini kullandı.

Seçil Erzan’ın ikinci ifadesindeki Ali Yörük iddiaları:

Ali Yörük'ten fon adı altında herhangi bir para almadım. Bana zaman zaman para getirir fakat bu getirdiği paraları faiziyle birlikte geri alırdı. Hatta Ali Yörük başka tefecilerden de para bulup bana getirirdi. Sonrasında bu parayı faiziyle geri alırdı. Ali Yörük benden boş senet alıp imzamı da almıştır. Hatta hali hazırda bana 14 Nisan'da İstanbul 19. İcra Mahkemesinde 5.708.000 TL'lik başlattığı takip ile ilgili kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Ali Yörük bana verdiği her parayı katbekat fazlasıyla, faiziyle geri almıştır. Benim tuttuğum not kağıtlarında yer alan ibareler doğrudur. Ayrıca Ali Yörük istediği paraları vermezsem borcumun daha da artacağını ve bu durumun beni daha da sıkıntıya sokacağını söyledi. Ayrıca benden Ali Yörük daha önce zorla ipotekte aldı. Bunları daha sonra suç duyurumca belirteceğim.

Ayırca Ali Yörük zaman zaman benim fon vadettiğim insanlardan alacağım parayı teslim alan kişidir. Ali Yörük bu paraları teslim alıp içinden kafasına göre belirlediği bedeli kendisi için alırdı. Sonra da bana bu parayı tefeciye vereceğim şeklinde sözler söylerdi. Örneğin Bülent Çeviker'den teslim aldığımız 2.200.000 USD parayı Ali Yörük Florya'da elden 2 çanta şeklinde teslim almıştır. Sonrasında içinden 400.000 USD parayı kendisine aldı kalanını bana getirip verdi. Atilla Yörük Ali Yörük'ün öz kardeşidir. Atilla Yörük'ten bu zamana kadar hiç para almadım. Zaten kendisinin bu olayla alakası yoktur. Her işi Ali Yörük yapmaktadır. Atilla Yörük Ali Yörük'e adeta şoförlüğünü yapmaktadır. Bu zamana kadar Ali Yörük'e çok fazla para verdim. Özellikle Ali Yörük'e 2021-2022 yıllarında çok fazla para ödemesi yaptım.

Semih Kaya'dan ilk olarak fon vaadiyle para aldığım doğrudur. Kendisinde 3.200.000 USD para aldım. Bu parayı parça parça bazen odamda bazen dışarıda olacak şekilde teslim aldım. Bir seferinde Semih Kaya'dan Ali Yörük teslim almıştır. Fakat 5.700.000 USD şeklinde geri ödememe rağmen Semih Kaya'dan yakamı kurtaramadım. Semih Kaya bana bu parayı vermek zorundasın dedi. Senden bu parayı her ne olursa olsun alacağım. Ben o dönem Semih Kaya'ya fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan'dan aldım.

Semih Kaya'ya zaman zaman ödemiş olduğum paraları Ali Yörük hesabından göndermiştir. Bunun dışında her ikisinin doğrudan bir tanışıklığı yoktur"

Emre Çolak da fon vadettiğim kişilerdendir. Kendisinden 3.200.000 USD tutarında para aldım ancak bu zamana kadar herhangi bir ödeme yapmadım. Bu parayı kardeşi Emrah Çolak Emre'nin hesabından çekip Ali Yörük'e şubede teslim etti. Ali Yörük bu parayı Levent'teki Denizbank içerisinde gişelerin önünde herkesin görebileceği şekilde teslim aldı. Sonra ben de Ali Yörük'ten teslim aldım. Yani birilerinden teslim aldığımız para tamamen alenidir. Daha doğrusu banka tarafından bilinmektedir.

"Ben İspanya futbol oynayan milli futbolcu Emre Çolak'ın kardeşiyim, abim Emre beni arayarak Denizbank fonuna para yatırmamı söyledi. Ben de şüpheli Seçil Erzan'a toplamda 3.212.000 USD'yi 1 seferde odasında verdim. Paraları Denizbank hesabımdan çektim. Bu paraları banka şube müdürünün Seçil Erzan'ın odasında Ali isimli şahsa verdim. Tamamen bankanın içerisinde teslim ettim

Emre Çolak da fon vaad ettiğim kişilerdendir. Kendisinden 3.200.000 USD tutarında para aldım ancak bu zamana kadar herhangi bir ödeme yapmadım. Bu parayı kardeşi Emrah Çolak Emre'nin hesabından çekip Ali Yörük'e şubede teslim etti. Ali Yörük bu parayı Levent'teki Denizbank içerisinde gişelerin önünde herkesin görebileceği şekilde teslim aldı. Sonra ben de Ali Yörük'ten teslim aldım. Yani birilerinden teslim aldığımız para tamamen alenidir. Daha doğrusu banka tarafından bilinmektedir.

"Şüpheli Seçil Erzan'ın sadece özel müşterilerin dahil edildiği, yüksek getirisi bulunan bir fon olduğunu, bu fona Fatih Terim gibi kamuoyunda tanınmış isimlerinde dahil olduğunu söyleyerek müşteki Bülent Çeviker'i bu fona para yatırması için ikna ederek kandırdığı, Bülent Çeviker'in Denizbank hesabında bulunan 2.198.000 Amerikan doları paraya eşi müşteki İnci Çeviker'in çekerek aynı gün şüpheli Seçil Erzan'a teslim etmesi için şüpheli Ali Yörük'e teslim ettiği, akabinde şüpheli Seçil Erzan'ın sahte olarak üç adet Denizbank kaşesi ve kendi ıslak imzası bulunan sahte belgeleri oluşturup müştekilere verdiği, Resim-3 te yer alan müştekilere verilen belgeye ise yine Denizbank bünyesinde müdür yardımcısı olarak çalışan Asiye Öztürk'ünde ıslak imzasını attığı, Seçil Erzan'ın alınan her iki ifadesinde de müşteki Bülent Çeviker'i kandırdığını ve kendisine teslim edilmek üzere Ali Yörük'e somut olaya konu parayı aldırdığını, Atilla Yörük'ün de kardeşi Ali Yörük'ün şoförlüğünü yaptığını ikrar ettiği, Denizbank Teftiş Kurulu Ön İnceleme Kurulu Raporunda süpheli Seçil Erzan'ın Ali Yörük ve Atilla Yörük'e zaman zaman müştekilerden elde ettiği paraları taşımada yardım ettiğini ve hatta paraya ihtiyacı olduğu zaman tefecilerden para bulma konusunda yardımcı olduklarını içeren beyanları ile Ali Yörük'ün alınan ifadelerinde bu hususu doğruladığı, yine şüpheli Seçil Erzan'ın beyaz renkli Apple marka İphone 14 model cep telefonu üzerinde yapılan incelemede şüpheli Ali Yörük ile yazışmalarının bulunduğu, Ali Yörük'ün "Müdür napıyoruz", şeklinde söylemde bulunduğu, Seçil'in "bekleyin ali", şeklinde cevap verdiği,"benden haber bekleyin" şeklinde yazışmalarının tespiti ile birlikte şüpheli Asiye Öztürk'ün alınan ifadesinde bilmediği belgeleri imzaladığını ikrar ettiği hususları birlikte değerlendirildiğinde şüpheliler Seçil Erzan, Asiye Öztürk, Atilla Öztürk ve Ali Yörük'ün başından itibaren fikir ve eylem birliği içerisinde hareket etmek suretiyle iştirak halinde müştekileri 2.198.000 USD alarak dolandırdığı ve özel belgede sahtecilik suçlarını işlediği anlaşılmıştır."

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/secil-erzan...tamami,1141197

3. Semih Kaya Açıklamaları: https://www.youtube.com/watch?v=JmKU_w2nKPA

4. (Müşteki Evrim Pınar Güzel'in ifadesinin tamamı)

"Ben 2012 yılında Denizbank GYO ünvanlı şirketin kiracısı olarak Bahçeşehir'de kendi iş yerimi açtım. Halen daha Denizbank GYO ünvanlı şirketin kiracısıyım. 2014 Yılında Seçil Erzan isimli şahıs bana hasta olarak başvurdu. Ben bahse konu şahıs ile seanslardan dolayı samimi olmaya başladım. Ben şahsın Denizbank Florya Şube Müdürü olduğunu öğrendim. Bir süre sonra arkadaşlık ilişkilerimiz başlamaya başladı. 2015-2016 yılı içerisinde ben Seçil Erzan isimli şahsa “benim elimde 400.000 TL kadar birikmiş param var ben bu parayı nasıl değerlendirebilirim” diye sorduğumda kendisi bana “bu tutar çok düşük tutarlar” dedi. Ancak kuzeni Tanın isimli şahsın da dahil olduğu Özel Müşteriler için açılmış olan Özel Fon olarak adlandırdığı bir yatırımdan bahsetti. Benim yatırdığım tutarın düşük olduğu için kendi aile hesaplarının toparlandığı bir hesabının içinde değerlendireceğini söyledi.

Ben Seçil Erzan isimli şahsa parayı elden vermedim ancak gönderdiğimi hatırlamıyorum. 2015-2016 yılları arasında herhangi bir evrak almadım. Ben evrak istediğimde ise bana bu evrakların çok eskilerde kaldığını gerek olmadığını söyledi. Bana bahse konu yatırmış olduğum para ile ilgili ilk 01.10.2020 tarihinde “Menkul Kıymet Ekstresi” başlıklı kendi ıslak imzasının bulunduğu ve yatırmış olduğum tutarın toplamda 9.998.043 TL olduğunu belirtir bir evrak verdi. Seçil Erzan isimli şahıs 2022 yılının Mayıs ayında kullanmış olduğum telefon numarasını 0532-318-**** numaralı kullanmış olduğu telefondan aradı. Bana “Bankanın Özel Müşterilerinin hesaplarının toplandığı özel bankacılık sisteminde Özel Bir Fonda Kur Korumalı olarak, yüksek getirisi olan alternatif bir yatırım hesabı” olduğunu söyledi.

Seçil Erzan benim iş dışında da samimi olduğum, dönem dönem beraber tatile gittiğim, özel anlarımda yanımda olan, bana duygusal olarak da destek veren bir arkadaşımdı, bu sebeple ben kendisine çok güveniyordum. Söylediklerine inandım ve Denizbank hesabımdaki parayı çektim. Dolar kuruna çevirerek Seçil Erzan'ın müdürlüğünü yaptığı Denizbank Florya şubesine 26.04.2022 tarihinde 78.360 Dolar, 28.04.2022 tarihinde 67.670 Doları Seçil Erzan'ın Denizbank Florya Müdür odasında bizzat elden verdim. Bu paranın Genel Müdürlüğe kendisi tarafından götürüleceğini söyledi. Parayı bizzat verdiğime dair Seçil Erzan'ın kendi el yazısı ile doldurduğu evraklar mevcuttur. Daha sonrasında 6 Haziran 2022 tarihinde 224.550 Doları Denizbank Levent Büyükdere Şubesi Müdür Odasında Seçil Erzan'a teslim ettim. Seçil Erzan bana kendi el yazısı ile doldurduğu ıslak imzasının bulunduğu evrakları verdi. Ben Seçil Erzan'a farklı tarihlerde farklı tutarlarda olmak üzere toplam 218.000 Dolar tutarı babam Burhan TAŞPOLAT aracılığı ile gönderdim.

21.12.2022 tarihinde ben Seçil Erzan dan ısrarla hesap özetimin olduğu bir evrak istedim. Seçil Erzan bana Denizbank kaşesinin ve kendi ıslak imzasının bulunduğu üzerinde toplam yatırmış olduğum tutarın 94.000.000 TL olduğunu gösterir bir evrak verdi. Ben bu esnada toplam 640.000 Dolar kadar para çekmek istedim ancak Seçil Erzan bu paranın bir anda çekilemeyeceğini söyledi. Bana 4 taksit şekline çekebileceğim bir ödeme yöntemin yazdığı bir ıslak imzalı evrak verdi. Ancak herhangi bir para ödemesi alamadım.

Son olarak 16.02.2023 tarihinde babam Burhan TAŞPOLAT ile birlikte Denizbank Levent Büyükdere Şubesine gittik. Seçil Erzan dan para istemek için gitmiştik. Ancak Seçil Erzan haftalık süre ile yeni bir pozisyonun açıldığını ve çok yüksek kar olduğunu, benim geleceğim için bu paranın çok iyi olacağını, hayatın zor olduğunu, çocuğumun olduğunu, kendimin ve çocuğumun hayatını garanti altına alabileceğimi söyledi. Bende Seçil Erzan'a güvenerek Garanti Bankası hesabımda bulunan 1.550.000 TL lik tutarı çekmek için kendi telefonumdan Garanti Bankasında ki Müşteri Danışmanımı aradım. Hatta Müşteri danışmanım telefonda bana “sesiniz kötü geliyor, baskı altında mısın, çekmek istediğinize emin misiniz” şeklinde konuştu. Ben eminim dedim ve 17.02.2023 tarihinde Garanti Bankası Bahçeşehir Şubesinden 1.550.000 TL para çektim ve evimde bulunan 38.000 Dolar parayı da elden 17.02.2023 günü Denizbank Levent Büyükdere Şubesinde Müdür odasında 1.500.000 TL ve 38.000 Dolar tutarında ki paraları nakit olarak elden teslim ettim.

Daha sonrasında hesabımızdan babam ile ayrı ayrı para çekmek istedik. Seçil Erzan bizi yaklaşık 2.5 ay oyaladı. En son Seçil Erzan babama ve bana 07.04.2023 günü saat 16:30'a randevu vererek çekmek istediğimiz paraları hazır ettiğini söyledi. Ben aynı gün Seçil Erzan'ı telefonumda kayıtlı numarasını aradım. ancak ulaşılamıyordu. Biz babam ile beraber saat 16:30 sıralarında Levent Büyükdere Şubesine gittik Şubeye gittiğimizde Seçil Erzan'ın odasında 2 kadın şahıs ve 1 erkek şahıs vardı. Ben aşağıda ki memura Seçil Erzan 1 sorduğumda Seçil Erzan'ın 2 gün izinli olduğunu söyledi.

İsmini olay sebebi ile öğrendiğim Sermin TEKİN ve Giray BAYBURTLU isimli şahıslar bize neden geldiğimizi sordu, biz randevumuz olduğunu ve bankaya teslim ettiğimiz paralardan para çekmek istediğimizi söyledik ancak bize bankada bu paraların görünmediği, evrakların sahte olduğunu ve istersek dilekçe yazabileceğimizi söylediler. Ben olayları anlayamadığım için Nazlı CAN isimli Seçilin akrabası olduğunu bildiğim şahsı 0538-204-**** sayılı numarasından aradım Nazlı bana “Seçile ulaşamadığını ve Seçilin intihar edebileceğini söyledi” bende korktum.

Pınar Güzel, Seçil Erzan'ın kuzeniyle konuşmasını anlattı: "Annemle bir gece daha geçirmek istiyorum"
    Daha sonrasında biz babamla oradan çıktık ve Seçilin kuzeni olan Tanın isimli şahsın Göktürk'teki evine gittik. Tanın bize Seçilin Çorlu'daki evine gittiğini söyledi. Tanın Seçile “Neden teslim olmuyorsun” şeklinde telefon hoparlöründen konuştu. Seçil annesi ile bir gece daha geçirmek istediğini söyledi.

Daha sonrasında Seçil Erzan 1 Güvenlik eşliğinde Denizbank Genel Müdürlüğüne götürdüklerini biliyorum. Seçil bizi 09.04.2023 günü aradı ve ben sizden toplam ne kadar almıştım dedi. Bende kendisine kabaca net rakamı o anda bilmediğim için 500.000 Dolar ve son getirdiğim 1.550.000 TL'yi ve 38.000 Doları söyledim. Seçilin banka tarafından sorgulandığını Tanının eşi Whatsapp üzerinden söyledi. Seçilin Denizbank Genel Müdürlüğü tarafından sorgulandığına dair Whatsapp mesajlarını “FONCUZEDELER” ortak grubuna attı. Daha sonra 11.04.2023 tarihinde Seçil Erzan'ın tutuklandığı haberini aldım.

12.04.2023 tarihinde ben Denizbank Genel Müdürü Hakan ATEŞ'e Seçil Erzan isimli şahsın bahse konu olayların yaşandığı tarihlerde Denizbank'ın üst düzey yöneticilerinden olan O.Ö ile Seçil Erzan isimli şahsın aralarındaki duygusal ilişkisi hakkında mail attım. O.Ö. isimli şahıs hakkında mal varlığı araştırması yapılmasını istediğim hususlarında mail attım. 2023 Yılının Mayıs aylarında Denizbank Florya Şubesinde ismini Merve olarak bildiğim şahıs aradı ve bana “kredi numaralandırmasında yeni bir tanımlama getirildiğini ve bir belgeye imza atmam gerektiğini” söyledi. Evrakları hazırlayacağını ve benim istersem Florya şubesine istersem bana en yakın şubede imza atabileceğimi söyledi. Ben de işinde bulunduğumuz durumların sonuçlanana kadar imza atmak istemediğimi söyledim. Banka çalışanı kadın şahısta söylediğim şekilde not aldığını söyledi. Ben zararımın Seçil Erzan isimli şahsın Denizbank'ın 15 yıllık Şube Müdürü olması nedeni ile Denizbank tarafından karşılanmasını istiyorum. Ben bahse konu olaylarda maddi ve manevi olarak zarara uğramam sebebi ile Denizbank, Denizbank yönetim kurulu üyeleri, Levent Büyükdere Şube çalışanları ve Seçil Erzan'dan davacı ve şikâyetçiyim."

(Müşteki Burhan Taşpolat'ın ifadesinin tamamı)

Şüpheli Seçil Erzan'ı kızım Evrim Pınar GÜZEL'in hastası olması sebebi ile 2017 yılında tanıştım. Ben Seçil Erzan ile tanıştıktan sonra bankacı olduğu öğrendim ve şahsi ve ticari banka işlerimi kendisi ile yürütmeye başladım. Seçil Erzan aracılığı ile çek, teminat mektubu ve kredi tarzı tüm bankacılık hizmetlerini kendisinden almaktaydım. Halen daha Denizbank'ta 110 ayrı kredi ödemelerim devam etmektedir.

Kızım 2022 yılının haziran aylarında bana “baba özel bir fon hesabı var” dedi kısa bir süre sonra kızım ile birlikte Seçil Erzan iş yeri adresimde bulunan ofisime geldi bana Özel Fon hakkında açıklamalar yaptı bana “büyük tutarlı özel fon hesapları var, büyük tutarlar yatırıyoruz, paraları bu özel fonda değerlendiriyoruz, siz benim babam sayılırsınız” şeklinde konuştu, bana “özel fonda bir açık var bu fonun giriş çıkışları tamamen benim elimden geçiyor” dedi, ben param olsa Kur Korumalı Vadeli hesaba atarım dedim. Seçil Erzan ise bana “Burhan amca bu ondan dahi iyi, o bunun yanında hikaye kalır” dedi, bende kendisine şuanda paramın olmadığı param olursa yatırabileceğimi söyledim.

022 yılı Ağustos ayında Esenyurt ilçesinde bulunan dairemi sattım ve Seçil Erzan'ın müdürlüğünü yaptığı Denizbank Levent şubesine 26.08.2022 tarihinde giderek Seçil Erzan'ın kendi odasında Seçil Erzan a 100.000 Dolar parayı elden nakit olarak teslim ettim. Ben bahse konu parayı Denizbank Levent Şubesinde teslim edeceğim için Seçil'e güvendim. Ben Denizbank ismine markasına güvendim. 100.000 Doları teslim ettikten sonra bana Seçil Erzan kendi el yazısı ile yazdığı evrakı bana teslim etti. Bana “getirisinin çok yüksek olacağını söyledi. Seçil Erzan isimli şahıs Denizbank Florya Şubesinin 14 yıl müdürlüğünü yapmış, banka içerisinde kariyerli ve sözü geçen bir müdürdü. Seçil Erzan isimli şahıs Denizbank'ın Genel Müdürü ve Müdür Yardımcıları ile çok samimi, doğrudan iletişim kurabilen, sürekli beraber olan bir şahıstır.

07.12.2022 tarihinde bu seferde 136.000 Dolar yine Seçil Erzan a Denizbank Levent Şubesinde Müdür Odasında teslim ettim. Büyükçekmece Tepekent Bağ Köşkleri Kooperatifi 41 numaradaki Villamı 336.500 dolara sattım. Satışından elde ettiğim parayı olduğu gibi 10.11.2022 tarihinde Seçil Erzan isimli şahsa Denizbank Levent Şubesi Müdür Odasında teslim ettim. 3 Seferde para teslim ettiğimde de Seçil Erzan bana ISIN Kodu adı altında farklı farklı kodlar verdi. Ben paraları teslim ettiğimde “Fatin” isimli bir şahıs ile birkaç dakika görüşerek bu kodları alıyordu. Aynı şahıstan paranın getiri tarihlerini, stopaj ve faiz oranlarını hesaplayarak tarafıma yazılı olarak veriyordu. Yatırdığım bu paraların getirileri ile ilgili olarak 01.12.2022 tarihinde 504.750 Dolar, 31.01.2023 tarihinde 1.000.000 Dolar, 24.03.2023 tarihinde de 1.500.000 Dolar para getirisi sağlayacağım ıslak imzalı yazılı evrakları tarafıma verdi.

Bahse konu evrakları Seçil Erzan isimli şahıs Denizbank Levent Şubesi Müdür Odasında evrak tarihlerine benim gözümün önünde kendi el yazısı ile tanzim ederek tarafıma vermiştir. Ben bahse konu paraları teslim ederken bahse konu Özel Fon olarak adlandırılan fona para yatıran isimlerin hiç birisinden haberim yoktu. Ben 07.04.2023 tarihine kadar yaklaşık 2.5 ay kadar süre boyunca Seçil Erzan isimli şahıs kızımı ve beni dolar işlemleri ile ilgili devletin bankaları sıkıntıya soktuğunu ve işlemlerin zor olduğunu söyleyerek oyaladı en sonunda parayı çektiğini ve 07.04.2023 tarihinde parayı teslim edeceğini söyledi.

Ben bahse konu tarihte saat 16.30 sıralarında Denizbank Levent Şubesine kızım ile beraber gittim Şubeye gittiğime Seçil Erzan isimli şahsın odasında Denizbank Bölge Müdürü ve Bölge Müdür Yardımcı vardı, bölge müdürü Sermin hanım bize az sonra görüşeceğini söyledi ve bizimle yapmış olduğu görüşmelerde “Seçil Erzan isimli şahsın 2 gün izinde olduğunu” söyledi. Ben izinde olmadığını söyledim. Sermin hanım bize hitaben “siz de mi paranızı kaptırdınız” dedi. Ben de kendisine bilgi vermeyeceğimi söyledim. Ancak o anda bir problem olduğunu anladım.

Biz daha sonra kızım ile beraber Seçil Erzan'ın kuzeni Tanın'ın yanına gittik. Kuzeni Seçil Erzan'ın Çorluda ki evinde olduğunu söyledi. Daha sonra Tanın isimli şahıs 07.03.2023 Cuma günü bizim yanımızda Seçil Erzan'ı aradı Seçil “Cumartesi sabahı teslim olacağım” şekliden konuştu. Ancak daha sonra konuştuğumuzda kuzeni bize Seçilin evine Denizbank tarafından tutulduğunu söyledi. Denizbank Müfettişlerinin Seçil Erzan'ın ifadesini aldıklarını. Pazartesi günüde Denizbank Genel Müdürlüğü tarafından Şubeye götürüldüğü ve bilgisayarında işlemlerin yapıldığı söylendi.

Bahse konu olaylar ile ilgili Whatsapp konuşmalarını da dosyaya sundum. Ben tüm paraları Şubede diğer personellerin gözü önünde teslim ettim. Personelin uzun vadede şüphelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben Denizbank A.Ş. tarafından yatırmış olduğum paranın yasal faizi ile birlikte ödemesini talep ediyorum. Ben bahse konu olaylar ile ilgili Seçil Erzan dan, Deniz Bankasından, Denizbank Genel Kurul Üyelerinden ve Genel Müdür Hakan ATEŞ den de davacı ve şikâyetçiyim."

Seçil Erzan'ın Burhan Taşpolat ve Evrim Pınar Güzel hakkındaki ifadeleri:

(İlk ifadesi)

"Evrim Pınar Güzel benim yakın arkadaşımdır. Dermatologtur. Yukarıda anlattığım şekilde Burhan Taşpolat'tan hatırladığım kadarıyla 200.000 dolar aldım. Evrim Pınar'dan da hatırladığım kadarıyla 400-500.000 dolar para almıştım. Aynı şekilde onları da daha fazla para vereceğim vaadiyle kandırmıştım. Şu anda bu durumu anlatırken çok utanıyorum.

Burhan Amca'yı çok severdim. Onları kandırdığım için çok pişmanım. Amacım başkasından alıp önceki borcumu ödeyip kurtulmaktı ama daha da bir çıkmaza girdim. Geçen hafta Cuma günü inanın intihar etmeyi düşündüm ama onu da beceremedim."

(İkinci ifadesi)

"Burhan amca fon adı altında ikna ettiğim şahıslardandır. Ondan aldığım parayı ilk başta küçük bir ödeme yaparak fon getirisi diye vermiştim. Sonrasında hiçbir ödeme yapmadım hali hazırda tam olarak Burhan Taşpolat'a 250.000 USD borcum bulunmaktadır. Getirdiği parayı banka içerisinde teslim aldım. Bana kendisi çanta ile getirip odamda teslim etmiştir. Sonrasında da boş çanta ile gitmiştir.

Evrim Pınar Güzel'den de yatırım amacıyla para almıştım. Aldığım paranın bir kısmını ödedim ancak 200.000 UDS daha alacağı var. Evrim Pınar Güzel'den elde ettiğim parayı şubede elden teslim aldım."

Denizbank İnceleme Raporu:

"Sonuç olarak; Burhan Taşpolat ve kızı Evrim Pınar Güzel ile Seçil Erzan arasında banka-müşteri ilişkisinden ziyade tamamen banka dışında gelişen ve kişisel güvene dayanan çok yakın bir bağ kurulmuş olduğu anlaşılmıştır. Şahısların iddiaları, kendilerinin bu ilişkiye dayanarak birikimlerinin fahiş faiz beklentisiyle Seçil Erzan tarafından banka sistemine dahil edilmeden değerlendirilmesine uzun zaman boyunca rıza gösterdiklerini ortaya koymaktadır. Nitekim iddia sahipleri, banka bünyesinde bir varlıkları olup olmadığına dair hiçbir sorgulama ihtiyacı duymamışlardır. Seçil Erzan’a ulaşılamayan 07.04.2023 tarihine kadar Bankamıza hiçbir bildirimde bulunmamış olmaları ise muhatap olarak bankayı değil, Seçil Erzan’ı gördüklerini göstermektedir. Bu durum bankadan çekmiş oldukları nakit değerlerin banka dışında değerlendirildiğini bildiklerine de işaret etmektedir. İddia sahibi şahıslar, Seçil Erzan hakkında şikâyetleri bulunmadığını ısrarla vurgulamışlardır. İddia sahibinin hesapları incelendiğinde, Bankamız sistemi içinde gerçekten kaydı bulunan fon alım satım işlemlerinin olduğu, dolayısıyla kişinin bankacılık sistemi içerisinde fon alım satımının nasıl yapıldığına dair bilgisi ve tecrübesinin olduğu anlaşılmıştır."

"Şüpheli Seçil Erzan'ın baba kız olan müştekiler Evrim Pınar Güzel'i ve Burhan Taşpolat'ı Özel Bir Fonda Kur Korumalı olarak, yüksek getirisi olan alternatif bir yatırım hesabı olduğuna ikna ederek kandırdığı, bu fona yatırmaları için müştekilerden defalarca kez para aldığı, akabinde şüpheli Seçil Erzan'ın sahte olarak oluşturduğu belgeleri müştekilere verdiği, Seçil Erzan'ın alınan ifadesinde müştekileri kandırdığını ikrar ettiği, bu haliyle şüpheli Seçil Erzan'ın müşteki Burhan Taşpolat'tan 572.500 USD'nı, müşteki Evrim Pınar Güzel'den 844.958 USD ve 1.500.000 TL'yi alarak dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik suçlarını işlediği anlaşılmıştır."

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/secil-erzan...si-var,1141406

5. Ömer Kahraman İfadesi:

"Ben bana anlatmış olduğunuz olayı tam olarak anladım, ben Çorlu'da yaklaşık 30 yıldır kuyumculuk işiyle uğraşmaktayım, hali hazırda Çorlu Orion alışveriş merkezinde "Pırlanta Kuyumculuk" isimli yeri işletmekteyim, Seçil ERZAN isimli Denizbank Şube Müdürünü ise yaklaşık 25 yıldır tanımaktayım, şöyle ki; yıllar önce Seçil Orion AVM'nin içinde bulunan Denizbank'ta yine bankacı olarak görev yapmaktaydı, bu sebeple de hem ticari bir ilişkim olup, aynı zamanda tanışıklığım bulunmaktaydı, bu zamana kadar Seçil ERZAN'ın işletmeme gelip gitmişliği yoktur, daha doğrusu en son 20 yıl önce görmüşlüğüm var desem yeridir, fakat 2023 yılında yıl başından hemen sonra Seçil ERZAN hem beni telefonla arayarak hem de bizzat işletmeme gelerek bana yüksek getirisi olan bir fondan bahsetti.

şöyle ki; Denizbank bünyesinde Mehmet AYDOĞDU, Hakan ATEŞ gibi isimlerin yöneticiliğinde kurulmuş ve aynı zamanda bu isimlerin de dahil olduğu bir fon bulunduğunu dile getirdiği, şöyle ki bu fonun yaklaşık 30 - 35 günlük bir vadesi olduğunu ve yüzde 20-30 arasında bir getirisinin olduğunu söyledi, hatta Fatih TERİM'in de bu fona yatırım yaptığını ayrıca bir çok futbolcunun da bu fonda olduğunu, bu fona her isteyenin giremeyeceğini, arada boşluklar bulunduğu zaman değerli müşterileri dahil ettiğini söyledi, ayrıca bu hususu sürekli telefonla bana dile getirdi, ben de yatırım yapacağını düşünerek fona girmeye karar verdim.

Şöyle ki ilk olarak 09/01/2023 tarihinde 300.000 Dolar'ı bizzat Seçil ERZAN'a Denizbank Levent Şubesindeki odasında ben teslim ettim, Şubat ayında ise iki kere Nazlıcan isimli şahıs Çorlu'daki işletmeme gelerek benden elden iki kez 400.000 ve 300.000 Dolar olmak üzere iki kere elden teslim ettim, ayrıca Seçil yine işletmeme gençten bir şahıs gönderdi, bu şahsın Nazlıcan'ın kardeşi Kerem olduğunu söyledi, ben gönderdiği bu şahsın kimlik fotokopisini aldım(Kimlik fotokopisine ait görsel alındı) bu gönderdiği kişiye de 200.000 Dolar parayı elden teslim ettim, devam eden günlerde Nazlıcan bir kez daha işletmeme gelerek son kez 90.000 Dolar daha parayı benden elden teslim almıştır, Nazlıcan'a para verirken paraların ve Nazlıcan'ın içinde yer aldığı kareyi fotoğraflayarak Seçil'in telefonuna bu görseli yolladım.

Son olarak Seçil ERZAN bana Nur ERKASAP isimli şahsın hesabına hala fonda açıklık bulunduğunu ve para yatırmam gerektiğini söyleyerek göndermemi istedi, bu kez ben de verilen Nur ERKASAP'ın IBAN numarasına 5.884.000 TL parayı gönderdim, sonra buna ilişkin dekontu da Seçil'e gönderdim, Bu zamana kadar sadece bir keresinde 100.000 Dolar'ı Orion alışveriş merkezindeki işletmeme Seçil ERZAN bizzat gelerek fon getirisi adı altında bana bir kez teslim etti, bunun dışında bana ısrarla aramama ve ısrarla ofisinde ziyaret edip fonla ilgili bilgi almam sebebiyle iki parça da 100.000 ve 150.000 Dolar toplam 250.000 dolar olmak üzere Göktürk'teki Starbucks isimli cafede bana elden teslim etti, ancak bu zamana kadar ana paramı dahil geri iade etmemiştir, hatta kendisiyle telefonla konuştuğumda bana Denizbank ekranında fona ilişkin görseller gösterip bankaya yurt dışından para geldiğine ilişkin sözler söyleyip beni ikna etmişti.

Beni bu şekilde oyalayıp dolandıran Seçil ERZAN, Nur ERKASAP ve Denizbank yetkililerinden şikayetçiyim Secil ERZAN dediğimiz kişi bir bankanın şube müdürüdür, kendisi başından itibaren yatırım vaat ettiği için ve kendisi uzun yıllardır şube müdürü olduğu için inanmamak mümkün değildi, diyeceklerim bundan ibarettir."

Sanık Seçil Erzan'ın müşteki Ömer Kahraman hakkındaki savunması:

"Çorlu'da pırlantacıdır. Ömer de fon vaad ettiğim kişilerdendir. Hatta Ömer Kahraman bana teslim edeceği paraları Nazlı'ya teslim etmişytir. Buna ilişkin görsel benim telefonumda yer almaktadır. Nazlı da tam hatırlamamakla birlikte Ömer'den aldığı 750.000 USD tutarındaki parayı bana getirmiştir. Fakat bu paranın yarısını ödedim, yarısını ödeyemedim."

Sanık Nazlı Can'ın müşteki Ömer Kahraman hakkındaki savunması

"Zaman zaman birilerinden para almışlığım bu şekilde olmuştur. Daha doğrusu tek başıma sadece bir kez Çorlu Orion AVM'de Ömer Pırlanta isimli pırlantacıdan para alıp Seçil'e teslim ettim. Bunun dışında tek başıma kimseden para almadım. Seçil ile birlikte gittiğimizde de parayı her zaman Seçil teslim almıştır. Seçil'in kime ne vaatte bulunduğunu bilmiyorum. Ben kimseyi dolandırmadım."

Savcılık değerlendirmesi

"Şüpheli Seçil Erzan'ın, müşteki Ömer Kahraman'a yüksek getirisi olan Denizbank bünyesinde Mehmet AYDOĞDU, Hakan ATEŞ gibi isimlerin yöneticiliğinde kurulmuş ve aynı zamanda bu isimlerin de dahil olduğu bir fon bulunduğunu, Fatih Teriminde bu fonda olduğunu söyleyerek müştekiyi bu fona dahil etmeye ikna ettiği, akabinde müştekiden şüpheli Seçil Erzan'ın defalarca kez para aldığı, bu paraları iki kez şüpheli Nazlı Can'ın, bir kez de şüpheli Kerem Can'ın müştekiye ait işyerine giderek teslim aldıkları, Seçil Erzan'ın alınan ifadesinde müştekinin beyanlarını doğrular nitelikte ikrarda bulunduğu, şüpheli Nazlı Can'ın kullanımında bulunan cep telefonunda Çorlu 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 26/04/2023 tarih ve 2023/1639 D.İş sayılı kararı sonucu yapılan incelemede somut olayla alakalı gönderilmesi gereken paralarla ilişkin görüşme kayıtlarının bulunduğu, 28/04/2023 tarihli Seçil Erzan'ın kullanımında bulunan Apple Marka İphone 14 Model cep telefonu üzerinde yapılan incelemede çok sayıda Amerikan Doları ve Türk Lirasının bulunduğu görsellerin olduğu, Seçil Erzan'ın telefon incelemeleri sonucu somut olaya konu hakkında Nazlı Can ile tespit edilen whatsap yazışmaların dikkat çektiği, Nazlı Can'ın alınan ifadelerinde yer alan çelişkiler ile zaman zaman Seçil Erzan ile birlikte tanımadığı kişilerden para aldığını içeren ikrarı ile şüpheli Kerem Can'ın somut olaya konu parayı müştekiden bir kez iş yerinde teslim aldığını içeren ikrarı birlikte değerlendirildiğinde şüpheli Seçil Erzan'ın şüpheliler Nazlı Can ve Kerem Can ile birlikte başından itibaren fikir ve eylem birliği içerisinde hareket etmek suretiyle müşteki Ömer Kahraman'dan bu zamana kadar 1.290.000 USD ve 5.884.000 TL para aldığı, paranın sadece 350.000 USD'lik tutarını iade ettiği, sonuç itibariyle 940.000 USD ve 5.884.000 TL dolandırdıkları anlaşılmıştır"

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/para-transf...-etmis,1141466

6. Seçil Erzan'ın Ses Kaydı: https://www.tv100.com/secil-erzanin-...i-haber-715843

Bankacı Seçil Erzan’ın yüksek faizli fon vurgunuyla ilgili her gün yeni bir detay ortaya dökülüyor.

46 yaşındaki jeoloji mezunu Erzan 11 Nisan 2023’te verdiği ifadesinde suça başlama sürecini şöyle anlatıyor:

“Yaklaşık 10 sene Çorlu'da yine şube müdürü olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında Denizbank Bahçeşehir Şube Müdürlüğü'ne atandım. O dönemden hiçbir sıkıntım yoktu. 2011 yılında teyzemin oğlunun yatırım söylemleri üzerine Hatek isminde spekülatif bir kağıt alıp borsaya girdim. Aldığım bu kağıt 3 günde battı ve 1.000.000 TL zarar ettim. Ben her fırsatta bu zararı nasıl karşılarım diye düşünmeye başladım. 15 ay sonra Florya Denizbank Şubesine Şube Müdürü olarak atandım. Bu benim için büyük mutluluk vericiydi. Her şey yolundaydı. İşimi de çok seviyordum. Fakat önceki zararımı kapatmak adına tekrar hisse senedi satın aldım. Aldığım bu kağıt da batınca zararım iyice büyüdü. O zamandan bu zamana kadar tanıdığım, güvendiğim insanlardan yatırım vaadinde bulunarak para aldım…”

Erzan 1 milyon lira zarar ettim dediği tarihte henüz 10 yıllık bankacı ve 30’lu yaşlarının başındaydı!

Erzan’ı ı batıran hisse senedi, borsada HATEK koduyla işlem şirket Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş. (HATEKS).

1973 yılında kurulan HATEKS 7 Ocak 2011 tarihinde İMKB Birincil Piyasa’da HATEK.BY koduyla halka arz edildi. 2011’in ilk halka arzını gerçekleştiren Hateks sermayesinin %15’ini halka arz etti. Halka arzda bir dakika 41 saniye gibi kısa bir sürede talep geldi, toplam iki kat talep topladı.

4.25 TL’DEN HALKA ARZ OLDU

Hateks’in 3 TL 86 Kuruş baz fiyattan çıktığı halka arzda, talebin tamamı 4 TL 25 kuruştan gerçekleşti. Halka arzda 3 milyon 250 bin lot hisseye karşılık yaklaşık 6 milyon 500 bin lot talep toplandı.

HATEK borsada işlem görmeye başladıktan sonra 13 Mayıs 2011’de hisse fiyatı 5.58 TL’ydi. Hisse 9 Haziran 2011’de ise zirvesini yapıp 11.51 TL’ye kadar çıktı.

80 KURUŞA KADAR DÜŞTÜ

Ancak ne olduysa bu zirveden sonra oldu.

Sadece 2 ay sonra yani 9 Haziran’da hissenin değeri 1.74 TL’ye düştü. Sonraki tarihlerde 0.8 TL’ye kadar düştü. 2012 Ocak yani halka arz olalı bir yıl olmuştu ki hissenin değeri 1.5 TL bandındaydı.

YATIRIMCISINI YILLARCA SÜRÜNDÜRDÜ

HATEK 2019 Mayıs ayına kadar yani 7 yıl boyunca 0.8-1.15 bandında takıldı kaldı. 6 Mayıs 2019’da 1.12 TL olan fiyat bu tarih itibariyle yükselişe geçti.

ŞİMDİ HATEK 13.75 TL, ERZAN 226 YILLA YARGILANIYOR

12 Aralık 2022’de 13.15 TL olan kağıt sadece 7 ay sonra 8 Mayıs 2023’e gelindiğinde 6.55’e düştü. Ardından bugüne geldiğimizde HATEK’İN cuma günkü kapanış fiyatı 13.75 TL.

Erzan ise 226 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor.

DOLARDA TUTSAYDI 19 MİLYON TL OLACAKTI

Erzan’ın ettiği zarar 1 milyon TL yani o zamanki dolar kuru üzerinden zararı 666.666 dolardı. Bugünkü kur üzerinden hesaplarsak yaklaşık 19 milyon TL. Erzan parasını hiç işletmeyip dolarda tutsaydı 19 milyon TL’si olacaktı.

Kaynak: https://www.patronlardunyasi.com/hab...aniyor-/298745

7. Terim’in avukatı Tufan Karataş, sorularımı yanıtladı.

BELGE: https://i.sozcu.com.tr/wp-content/up.../12/01/444.jpg

Seçil Erzan’la Fatih Terim nereden tanışıyor?

Seçil, Florya’ya atandıktan sonra oluyor. Bir iki yıl sonra banka ile kulüp arasında sponsorluk sözleşmesi imzalanıyor, hesaplar aktarılıyor. Herkesle yakın ilişki kuruyor. Bu kadar insanı toplayabilmişse ciddi manipülasyon gücü olduğunu gösterir. Bütün futbolcular orada, kadın her gün kulüpte.

Florya Şubesi’nde kalması için Terim’in ricası olmuş mu?

Hiçbir ricası yok. Sen bankacılık mevzuatına aykırı bir uygulamayla kadını 11 yıl orada tutarsan müşterilerle ilişkinin derinleşmesine neden olursun.

Erzan, diyor ki “Terim’in finansal danışmanıydım.”

Bu finansal danışmanlık değil. Her şube müdürünün belli bir kalibrasyon üzerindeki müşteriye verdiği temel hizmet.

Tam olarak ne yapmış?

Mesela hocaya diyor ki “Şu kağıt var, alınıp kâr edilebilir.” “Şu hazine bonosu var, girelim mi?” Bu şekilde banka hesapları üzerinden yatırımlar yapıyor.

Terim, kadınla dostluk geliştiriyor. Nasıl oluyor?

Erzan, yapısı itibariyle samimiyet kurabilen bir insan. Bu samimiyeti sadece hocayla değil.Sosyal medyada bütün müşterileri ile fotoğrafları var. Düğününe, cenazesine gitmiş-gelmiş.

Candaş Gürol’la sevgili olması Terim’in çabasıyla mı oldu?

Candaş’ın Seçil’le nişanlanmasına kesinlikle çekince koydu. Günün sonunda diyor ki ‘Bunlar koskoca insanlar. Bir yere kadar çekince koyabilirim.”

Erzan “Terim 300 bin dolar verdi. Kat kat geri aldı” dedi. Verdi mi, vermedi mi?

Fon adı altında para vermedi. Tüm yatırımları hesaplar üzerinden işletiliyordu.

Mahkeme salonundaydınız, neden itiraz etmediniz?

İtiraz etmem. Hoca o dosyada müşteki, sanık değil.

Yani para alışverişi olmadı.

Erzan’la yok. Banka ile var. Hesaplarında yatan para üzerinden Seçil yatırımlarda değerlendirdi.

Elden mi gönderiyor? Hesaptan mı?

Seçil’in kontrolünde olan ve istediği gibi girip çıktığı bir hesap. “Hocam şu kağıdı alacağız” diyor. Saha kenarında topluca oldu bittiyle evrakı imzalatıyor.

Terim’in “Hesabımda 3.000.000 dolar var” dediği para bu para mı?

Geçmişten beri olduğunu zannettiği para, bu para.

Nerede bu para?

Bize göre hesapta 3-3,5 milyon dolar olması lazım.

Terim diyor ki, “3.000.000 dolarım var.”

Doğru.

Banka “Öyle bir para yok” diyor.

Hesaba yatanlar var.

Erzan, parayı çekmiş mi?

Seçil’in “Kağıt, hazine, fon aldım” diye bir hikayesi var. Bu yatırımlardan sonra meblağlar hesaba geri gelmiş. Ama bakıyoruz ki hesaplarda anlamsız eksilmeler var.

Para mı çalmış?

Dikkat çekmeyecek şekilde eksiltilmiş.

Fon alıyorum diye.

Gerçekten alıp satmış. Ama olması gereken 3-3.5 milyon dolar ortada yok.

Hesaptan çekse Terim’e mesaj gelir.

Gelmez. Eksilen parayla alakalı kaşla göz arasında evrak imzalatıyor.

Elinizde dekont var mı?

Bir sürü var.

Bir çizelge var. Resmi evrak değil, herkes düzenleyebilir.

Geçmişten zinciri kurduğu zaman excel anlam kazanıyor. Salt excel’e bakılıyor. “Böyle bir şey olur mu?” Olmaz. Ama 12 yıllık süreç biliniyor mu?

Ne kadar parası kayboldu hocanın?

Minimum 3-3.5 milyon dolar.

Erzan, bugüne kadar paranın var olduğuna dair bir hesap göstermiş mi?

12 yıl boyunca yatırılan paralar üzerinden yatırım yapmış.

Hangi hesaptan? Dolar ve Euro hesabı var.

Başka hesaplar da vardır. Muhtemelen yatırım hesabı açıldığı zaman hususi yatırım hesabı açılır. İşlem bittiği zaman kapatılır

Üç hesabı var. Birinde dolar, birinde Euro, üçüncüsünde 3 milyon dolar var.

Yatırım yapılmışsa hoca adına çokça hesap açılır, kapanır. Fakat bugün bir excel dosyası üzerinden hocanın bütün geçmişi vasıflandırılmaya çalışılıyor.

27 Eylül’de banka ile mutabakat imzaladınız. Kayıp parayı neden gündeme getirmediniz?

Getirdik.

Fatih Terim, ‘Fatih Terim Fonu’nu duymadı mı?

Fatih Terim Fonu ibaresi Erzan gözaltına alındıktan sonra çıktı. Öncesinde yok. Erzan’ın şöyle bir hikayesi var, “Şu kişi Terim’in ismini duyarsa sorgusuz ve sualsiz gelir.”

Fatih Terim Fonu ibaresini kullanan mağdurlar var. İsmail İbrahim Çağlar ve Bülent Çeviker. Bir bölümüne de Terim’in içinde bulunduğu fon diye pazarlanmış. Bunu hiç duymamış mı?

Evet. Fatih hocanın ismi ön plana çıkarılıyor. Ondan da öte bir unsur daha var: Hakan Ateş. Ateş, bankanın genel müdürü. Yardımcısı Mehmet Aydoğdu da var.

Candaş Gürol, “Terim’in ‘Ben yatırımcıyım. Hatta Buse, Volkan ve Terim de katkı koydu” dediğini söylüyor. Kastettiği o fon değil mi?

Bahsettiği fon bu. Candaş’ın kaynağı Seçil. Hocadan duyarak, dekont görerek söylemedi. Seçil’den duydu.

Buse Terim’in para verdiğinden Terim’in haberi yok mu?

Olmaz. Aile yapılarını bilmek lazım. Fatih Terim olgusu baba-kız ilişkisinin duygusal refleksle yürüdüğü, ihtiyaç varken onlara sınırsız desteğin verildiği, diğer olgulara karışılmadığı bir saygı alanı var.

Bahçekapılı, Emre Belözoğlu’ndan 4.2 milyon dolar alıp veriyor. Terim’e söylemiyor mu?

Terim’in haberi olma ihtimali yok. Para konuları ayrıdır.

Arda Turan “Terim kârda mı?” diye soruyor.

Şöyle düşünün: Bir bomba patlamış. Enkaz altında kalmışsın. Oluşan şablon şu: Hocanın orada olma ihtimali olur mu?

Kızı, damadı, yakın arkadaşı, damadının kuzeni, yeğeni, herkes sisteme girmiş. Bunun nasıl haberi olmaz?

Fatih hocayla o evin içerisine girdiğinde dersin ki “olmaz abi.” İlişki bambaşka.

“Fatih hoca kârda mıymış?” diye soruyor. O da “Normalde kârdaydı diyor. Ne anlamalıyım?

“Kârda” demiyor. Söyleyen Seçil ya. Kafasının arkasında neler var kimse bilemez.

Terim’in ilgisi yoksa ertesi gün neden onlarla bankaya gidiyor?

Baba gibi yanlarında istiyorlar. Güçlü bir profille gidelim.

Terim neden gidiyor?

Tamamen destek. Yalnız bırakmamak adına gidiyor.

Bankanın açıklamasına göre Seçil için demiş ki “Kızım gibi sevdiğim. Evime girip-çıkan bir insanın neden böyle yaptığını anlamadım. Benim zararım var. Ama miktarını bilemiyorum.”

Doğru. Hesaba giriyorlar, paralar görünmüyor. Bir kısım para var, bir kısım para yok...

İsmi kullanılarak veya parası alınarak mağdur edilen biri olduğu halde neden dosyada değil?.

Çünkü onun şikayeti başka bir soruşturma numarası ile tefrik edildi. Hesabından çekilen bir para olduğu için zimmet olarak seyretme ihtimali var.

Tekrar sorayım: Bu fonla ilgisi yoksa neden bankaya gitti?

Babaları gibi yani “ben yanınızdayım, buradayım” diyor. Zaten sonra baktı ki hukuki boyutları var. Ondan sonra zaten yargı süreci devam ediyor.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/terimin-avu...ayip-wp7877669

8. İşte müşteki Nuray Şengüller'in ifadesinin tamamı:

Ben 32 yıldır Florya'da ikamet etmekteyim. Ben tam tarih hatırlamamakla birlikte yaklaşık 15 yıldır Denizbank bankasının müşterisiyim. Uzun yıllardır aynı yerde ikamet etmem sebebiyle ikametimin yakınında bulunan Denizbank Florya Şubesine sık sık banka işlemlerimi yapmak için gidip gelmekteydim. Seçil ERZAN isimli şahsı Denizbank Florya Şubesine müdür olarak atandığından beridir tanırım. Yani yaklaşık 10 yıldır kendisini tanımaktayım. Eşim eczacılık işleriyle uğraşmaktaydı. Bu sebeple bir miktar birikimimiz vardı. Bu paramız Denizbank bankasıydı. Seçil ERZAN isimli şahıs banka müdürü olması sebebiyle bankada yüklü miktarda param olduğunu biliyordu. Eşim hastalığı sebebiyle yatalak vaziyettedir. 2022 yılının Ocak aylarında eşimin hastalığı ile uğraşıyordum. Sık sık hastanelere gidiyordum. Tabi maddi anlamda masraflar oluşuyordu. Tam tarih hatırlamamakla birlikte 2022 yılının Ocak aylarında hastane masrafları için para çekmek üzere bankaya gittiğimde Seçil ERZAN ile görüştüm.

Kendisi bana "Nuray Abla çok hastane masrafın oluyor, paran hesabında eriyor, gel paranı Denizbank'ın özel ve gizli fonuna yatıralım, bu fona sadece özel müşteriler giriyor, giriş için 100-150 Milyon TL gerekli ancak ben müdür olduğum için seni bu fona sokmaya çalışacağım” dedi. Bende kendisine devamlı hastane masraflarım olduğunu, paraya sıkıştığımı, para çekmem gerekeceğini söyledim. Kendisi bana "Ben stopaj ayarlamalarını yapacağım, gerekirse ben kendim sana borç para veririm, hiç kafana takma” dedi. Bunun üzerine bende Seçil ERZAN'ın teklifini kabul ettim. Denizbank Florya Şubesinde bulunan 5 Milyon paramı çektim. "4” olarak numaralandırılan çektiğim 5 Milyon TL'ye dair banka dekontunu ifademin ekine sunuyorum. Aynı zamanda bankada bulunmayan evimde sakladığım 56.600 Dolar paramı da yanıma aldım.

5 Milyon TL ve 56.600 Dolar paramı Denizbank Florya Şubesi içerisinde Şube Müdürü Seçil ERZAN'a elden teslim ettim. Seçil ERZAN bana vermiş olduğum paralara karşılık kendi el yazısıyla yazmış olduğu "1” olarak numaralandırılan kağıdı verdi. Bana stopaj ücreti olmadığını, 13.06.2022 tarihinde yüzde 30 kar ile paramı geri alacağımı söyledi. Ayrıca yine aynı kâğıt üzerinde yazılı bana özel bir kod tanımlandığını söyledi. Ben oradan ayrılarak paranın vade gününü beklemeye başladım. Seçil ERZAN tarafından bana söylenilen 2022 yılının Temmuz aylarında Seçil'in yanına Denizbank Florya Şubesine gittim. Kendisine paramı sorduğumda bana anlamadığım bankacılık terimleri kullanmaya başladı. Ayrıca paramı 15 Temmuz 2022' de kar payı ile birlikte alabileceğimi söyledi. Ben kendisine Denizbank Şube Müdürü olması sebebiyle güveniyordum ve söylediklerini inanıyordum.

O tarihlerde eşimin ailesinde miras kalan Gedikpaşa'da bulunan İş Hanının satılma süreci vardı. Seçil ERZAN ile muhabbetimiz olduğu için kendisi de bu süreçten haberdardı. Bana "O iş hanını satmadınız mı, hemen satın, fonda açık var, fon yeniden düzenleniyor, satıp parayı fona yatırım, daha yüksek kar edersiniz, bütün param alırsın” şeklinde inandırıcı söylemlerde bulundu. Daha sonra iş hanı satıldı. Payımıza 5 Milyon TL düştü. Ben bu 5 Milyon TL'yi hiçbir bankaya yatırmadan elden Denizbank Levent Şubesine götürdüm. Çünkü o dönemde Seçil ERZAN' ın Levent Şubesine ataması çıkmıştı. 5 Milyon TL'yi Denizbank Levent Şubesi içerisinde Seçil ERZAN'a fona yatırmak üzere elden teslim ettim. Bu kez bana "2” olarak numaralandırılan Denizbank kaşeli ve kendisi tarafından İmzalanan kâğıdı doldurup verdi. Bana bu kez ilk verdiğim para ve son verdiğim parayı toplu bir şekilde 40 Milyon TL olarak geri alacağımı söyledi. Bana bu 40 Milyon TL'yi 31 Ağustos 2022'de alacağımı söyledi. Ben yine Seçil ERZAN'ın Denizbank'ta bulunan mevkisine güvendiğim için parama alacağım günü beklemeye başladım. 31.08.2022 tarihi geldiğinde Seçil ERZAN ile telefonla görüştüm. Kendisine paramı sorduğumda yılbaşında toplu olarak ödeme yapılacağını ve hesabımın kapatılacağını söyledi.

Ben devam eden süreçte paraya sıkışmaya başladım. Paramın durumunu öğrenmek için evimin yakınında bulunan Denizbank Florya Şubesine gidip gelmeye başladım. Orada çalışanlara paramı sorduğumda kendileri bana "Abla sen paranı nereye yatırdın, kime” diye soruyorlardı. Bende kendilerine "Şuan da söyleyemiyorum gizli” diyordum. Onlarda bana yardımcı olamıyordu. Kimse paranın akıbetini sorgulamıyordu. O tarihlerde Denizbank tarafından paramın akıbeti hakkında herhangi denetim yapılmıyordu. Yılbaşı gelmeden o süreç içerisinde ben sürekli olarak Seçil ERZAN'dan paramı istiyordum. O süreçte memleketim Samsun Vezirköprüdeydim. Bu sebeple Seçil ERZAN kardeşim Hacer ERGİNSOY'un Denizbank hesabına 165 Bin Dolar para gönderdi. Ancak parayı gönderen şahsın İsmi farklıydı. Yanlış hatırlamıyorsam "TAN” soyisimli biriydi. Gerek duyulması halinde dekontu soruşturma dosyasına sunabilirim. Ardından ben İstanbul'a geldikten sonra bana elden 147.600 Dolar daha parayı elden Denizbank Levent Şubesi içerisinde verdi. Bu şekilde Seçil ERZAN tarafından bana 312.600,00 Dolar para verilmiş oldu.

Bir süre sonra Seçil ERZAN yine benimle iletişime geçti. Bana 400 Bin dolarımın olup olmadığını sordu. Fonun tekrar açıldığını, tekrar para toplanacağını söyledi. Bende o kadar olmadığını sadece 312.600,00 Dolar param olduğunu söyledim. Bunun üzerine Seçil "sen hepsini bana ver ben gerisini tamamlarım” dedi. Kendisi bizzat evime gelerek benden 312.600,00 Dolar parayı elden teslim aldı. Bu paraya ilişkin 5 olarak numaralandırılan dekont görüntüsünü dosyanın ekine sunuyorum. Bu kez bana herhangi bir kağıt, belge vermedi. Yılbaşında bütün paramı geri alacağımı söyledi. Yılbaşı geldiğinde yine ödeme alamadım. Artık beni oyalamaya başladı. Bana "hallediyorum” şeklinde konuşmaya başladı. Daha sonra ben huzursuzlanmaya başladı. Çünkü tüm malvarlığımızı bu şahsa teslim etmiştim. Eşim yatalaktı ve paraya ihtiyacımız oluyordu. 2023 yılının Şubat ayında Florya'da bulunan ikametine Seçil ERZAN geldi.

Ben çok zor durumda olduğumu paraya ihtiyacım olduğunu ve bankaya gidip paramı çekeceğimi söyledim. Kendisi bana paramı çekebileceğimi ancak faizi alamayacağımı söyledi. Ben kendisine faiz istemediğimi söyledim. Yine beni ikna edici bankacılık kelimeleri kullandı ve "3” olarak numaralandırılan kâğıdı bana yazarak oradan ayrıldı. Devam eden süreçte ben sürekli olarak Seçil ERZAN'I aramaya başladım. Kendisi yine oyalayıcı konuştu. Beni sürekli olarak erteliyordu. 06.04.2023 tarihinde Seçil ERZAN beni aradı. Bana bir sonraki yani 07.04.2023 tarihinde evime gelerek paramı ödemeyeceğini söyledi. Bende "tamam” dedim ve kendisini başladım. Bir sonraki gün yani 07.04.2023 günü gün boyunca kendisini bekledim ancak gelmedi. Telefonlarıma da cevap vermiyordu. 08.04.2023 günü internetten bulduğum Denizbank'ın numarasını aradım. Genel Müdürlükten telefonu cevaplayan kadın şahsa Seçil ERZAN'a ulaşamadığımı söyledim. Kendisi de bana not aldığını ve bana geri dönüş yapacaklarını söyledi. 08.04.2023 günü saat 13:00 sıralarında Denizbank Genel Müdürlüğünden kendisini "Giray” olarak tanıtan bir şahıs beni aradı. Bana "şikayetiniz varmış dinliyorum” dedi. Ben kendisine şikayetim olmadığını, Seçil ERZAN'I ulaşamadığım için merak ettiğimi söyledim.

Bunun üzerine Giray isimli şahıs "sizde mi banka dışında işlem yaptınız” dedi. Bende "ne dediğinizi anlamadım, avukatım olmadan cevap veremem” dedim. 10.04.2023 günü Seçil ERZAN beni aradı bana "Genel Müdürlüğe toplantıya gidiyorum, beni çok arayan var, senin önceliğin olduğu için ilk sana döndüm, toplantı sonrası arayacağım” dedi. Akşamüstü Denizbank Florya Şubesinden beni aradılar. Bana nasıl olduğumu sordular. Bende iyi olmadığımı söyleyince

"Nuray Abla, hep gelip sorduğumuz ama anlatmadığın parayı sende mi Seçil'e verdin” dediler. Bende bunun üzerine Denizbank Florya Şubesine gittim. Orada beni şuanda Denizbank Florya Şube Müdürü Dilek Hanım karşıladı. Bana Seçil ERZAN'ın genel müdürlükte ifadesinin alındığını, benimde ne biliyorsam anlatmam gerektiğini, Seçil'in ifadesi ile benim ifademin ters düşmesi halinde 5 kuruş para almayacağımı” söyledi. Aynı gün akşam 20:00 sıralarında Seçil ERZAN beni aradı. Bana "ben genel müdürlükteyim, her şeyi sorguluyorlar” dedi. Bende kendisine "beni de çağırdılar” dedim. O da bana "Nuray Abla ne biliyorsan açık açık anlat, parayı dışarıda aldığımı söyle” dedi ve telefonu kapattı. Bir sonraki gün yani 11.04.2023 günü Denizbank Genel Müdürlüğüne gittim. Orada beni bölge müdürü olduğunu söyleyen bir kadın şahıs ve ismini "Cenk İZGİ” olarak bildiğim iki kişi karşıladı. Tabi olayların ne olduğunu o esnada halen bilmiyordum. Bana sordukları sorulara Seçil ERZAN'ın yönlendirmesiyle cevap verdim. Seçil ERZAN bana parayı dışarıda verdim dememi söylediği için bende genel müdürlükte öyle cevap verdim. Tam olarak ne dediğimi hatırlamıyorum çünkü halihazırda ağır ilaçlar kullanıyorum. Bir daha Seçil ERZAN' dan haber alamadım. Banka hesap hareketlerime dair çıktıları ifademi ekine kendi rızam ile sunuyorum. Toplamda 10 Milyon TL ve 56.600,00 Dolar paramı Seçil ERZAN'a verdiğim için mağduriyetim vardır. Denizbank bankası ve Seçil ERZAN'dan Davacı ve Şikayetçiyim."

Seçil Erzan'ın Nuray Şengüler hakkındaki ifadesi:

Şüpheli Seçil Erzan'ın 03/05/2023 tarihinde müşteki Nuray Şengüler hakkındaki ifadesinde özetle; "...Fon vaadi ile gerçekten mağdur ettiğim insanlardandır. Kendisinden 10.000.000 TL + 55.000 USD para aldım. Yani o dönem ki hesaplarıma göre 550.000 USD para almıştım. Bunun 150.000 USD'yi kız kardeşine ödedim ancak halihazırda 400.000 USD borcum bulunmaktadır. Bu parayı parça parça olacak şekilde teslim aldım." şeklinde beyanda bulunduğu,

Denizbank raporu:

28/04/2023 tarih ve 23ISG044 numaralı Denizbank İnceleme Raporunda yer alan Müşteki Nuray Şengüller hakkında yapılan incelemede özetle; "Sonuç olarak; Bankamız kayıtlarında Nuray Şengüler’in şikâyetinde belirtmiş olduğu şekilde gerçekleşen 12 milyon TL tutarlı bir fon satış işlemi bulunmamaktadır. Müşterinin Seçil Erzan’a verdiğini belirttiği parayı adı geçene yüksek kazanç vaadiyle ve tamamen aralarındaki çok yakın şahsi ilişkilere dayanarak elden verdiği anlaşılmıştır. Adı geçen her ne kadar iddialarında Seçil Erzan’dan uzun süredir parasını alamadığını beyan etse de 08.04.2023 tarihine kadar Bankamıza bu konuda hiçbir bildirimde bulunmamıştır. İddia sahibinin, Seçil Erzan’a teslim ettiğini iddia ettiği tutarı adı geçenin oluşturduğu Banka dışındaki sisteme duyduğu şahsi güven sonucunda teslim ettiği anlaşılmıştır." şeklinde yer verilmiştir.

Şüpheli Seçil Erzan'ın, müşteki Nuray Şengüller'e Denizbank bünyesinde özel ve gizli bir fon olduğunu, sadece özel müşterilerin katılabileceğini söyleyerek kandırdığı ve bu fona para yatırmaya ikna ederek defalarca kez para aldığı akabinde şüpheli Seçil Erzan'ın müştekiye sahte oluşturduğu belgeleri verdiği, Seçil Erzan'ın alınan ifadesinde müştekiye fon vaadinde bulunduğunu ikrar ettiği, bu haliyle şüpheli Seçil Erzan'ın müştekiden 312.000 USD alarak dolandırdığı ve özel belgede sahtecilik suçlarını işlediği anlaşılmıştır.

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/secil-erzan...tamami,1141989

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •